Domů » Energetická krize: Jaký je výhled?

Energetická krize: Jaký je výhled?

autor Patrik Pilous
0 komentářů
XTB energetická krize

Energetická krize je bezpochyby klíčovým tématem současnosti. Mnoho domácností i podnikatelů uvádí do nejistoty. Jedná se o bezprecedentní situaci a zdražování možná ještě nekončí. Úzce souvisí s inflací a celkovou situací v ekonomice i na finančních trzích. Jak dlouho s námi bude energetická krize, jak se chovat a jaké dopady bude mít na společnost i kapitálové trhy? 

Právě tato a další klíčová témata se budou řešit příští úterý, tedy 20. září od 18:00.

V živé diskuzi na YouTube kanálu XTB vystoupí:

  • Lukáš Kovanda (ekonom a člen Národní ekonomické rady vlády)
  • Tomáš Prouza (prezident Svazu průmyslu a obchodu)
  • Jiří Tyleček (komoditní analytik)
výhled energetické krize

Diskuze se zaměří nejen na aktuální stav, ale zejména na krátkodobý až střednědobý výhled. Nikdo nemá věšteckou kouli a situace se mění velmi rychle, ale jsou určité proměnné, které výrazně se situací mohou zahýbat. Existují však možné scénáře a je potřeba mít o nich přehled, vyhodnotit jejich pravděpodobnosti, dopady apod. Již nyní máme určitá vodítka toho, jak budou země v příštích měsících a letech postupovat. Na co se připravit a co by nás mohlo zaskočit?

Jak se chovat při investování v době energetické krize?

Jelikož je XTB brokerskou společností a zaměřuje se také na nabídku investování do akcií a ETF, je zřejmé, že jedním z ústředních témat diskuze bude také dopad na hlavní akciové trhy. Stranou však nezůstanou ani další aktiva – riziková a velmi volatilní (kryptoměny, ropa aj.) i konzervativní (dluhopisy, zlato aj.).

energetická krize

Je zřejmé, že ten, kdo bude mít informační náskok, nakloní svou pravděpodobnost úspěchu v investování na svou stranu i v této nelehké době. Pro každou krizi je charakteristická obecná nestabilita, která se přelévá také na investory a do finančních trhů. Jako v každé krizi však tato nestabilita vytváří cenovou volatilitu aktiv, a to vytváří řadu příležitostí. Často se nyní spekuluje, že stojíme před dlouhým medvědím trhem a čeká nás velká krize. Na druhé straně zase stojí názory, že je nyní skvělá příležitost investovat do společností, které v nedávné době ztratily 80 % své hodnoty.

Vysílání je zcela zdarma a veřejně dostupné pro všechny – doporučujeme zapnout si upozornění přímo na YouTube, ať vám vysílání neunikne: https://youtu.be/yXKFqYQV3eo

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz