Domů » Veronika Starostová: Podnikání mi přineslo vnitřní změnu

Veronika Starostová: Podnikání mi přineslo vnitřní změnu

autor Daniela Adamová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Veronika Starostová

Veronika Starostová se zabývá podnikáním v síťovém marketingu a vede velký tým lidí. Jaké hodnoty života jsou pro ni důležité a co považuje za klíčový faktor svého úspěchu? V rozhovoru také prozradí, jaký denní rituál by doporučila všem nebo která kniha ji nejvíce ovlivnila.

Veroniko, představ nám v krátkosti své podnikání. Čím se zabýváš?

Zabývám se již druhým rokem podnikáním v síťovém marketingu. Spolupracuji se společností, která lidi učí způsob, jak zhodnocovat svůj vlastní kapitál na finančních trzích stejně tak, jako to dělají banky.

Jedná se o největší edukační platformu na světě v oblasti finančních trhů a finanční gramotnosti, která je za mě naprosto zásadní. Pokud chceme dosáhnou v životě finanční svobody, finanční gramotnost je základem, bez kterého se neobejdeme. Podle mého názoru by se měla vyučovat jako jeden z předmětů na základní škole.

Velkou výhodou je, že jsem jeden z prvních lidí v České republice, kteří tento business rozjeli u nás. Dnes již k úspěchu vedu velký tým lidí společně se svým přítelem Václavem Svobodou.

Veroniku Starostovou naleznete na Instagramu jako @veju.star.

Veronika je upřímná žena, která si jde za svými cíli.

Jaký je tvůj klíčový faktor úspěchu?

Pro mě je klíčové mít kvalitní a čistý záměr a dlouhodobou vizi. Jednoduše musím vědět, proč dělám to, co dělám. Moje práce je zároveň mojí vášní a dělám ji od srdce.

Samozřejmě, není to jen procházka růžovou zahradou a zábava, ale myslíte si, že olympijští sportovci milují každý den přípravy? Každý den měsíce vstávat za tmy a tvrdě dřít? Každou minutu svého tréninku? Každé zranění, přepracování?

Aby člověk dosáhl svých cílů, svého úspěchu musí mít obrovskou odvahu a obrovské odhodlání a to vytvoří jen tak, že bude přesně vědět co dělá, proč to dělá, jaký je jeho záměr a zda je ten záměr čistý.  

Přečtěte si také článek: Jak na marketing na sociálních sítích.

Do čeho bys investovala ve chvíli, kdybys na účtě měla posledních 1000 Kč? 

Tony Robbins říká, že ve chvíli, kdy máte nejmíň, musíte dávat nejvíc. Má o tom nádherné video na youtube.

Takže bych si koupila pravděpodobně nějaké základní potraviny, abych přežila a zbytek bych darovala někomu, kdo je ještě ve větší nouzi než já. Čím víc dáváte, tím víc dostáváte.

Jaké máš denní rituály, které bys doporučila?

Každé ráno si jmenuji několik věcí, za které jsem v životě vděčná. Tento rituál považuji za nejdůležitější z celého dne.

Prvních pár minut po probuzení náš mozek nejvíce nasává okolní vjemy. Když se „donutím“ v těchto prvních minutách svého dne myslet na pozitivní věci v mém životě, jaké skvělé lidi mám kolem sebe, jaké mám štěstí, že mé tělo je zdravé a podobně, je daleko větší šance, že se celý den bude nést v pozitivním a láskyplném duchu.

Když budu hned po probuzení koukat na všemožné negativní zprávy, jaké hrůzy se ve světě dějí nebo co kdo přidává na Instagram, jaký pak bude můj den?

View this post on Instagram

Víte, co je ta jediná síla, která kontroluje kvalitu našeho života? Co je ta jediná síla, díky které máme plnou kontrolu nad svým životem, kterou, když bychom použily, úplně změníme svůj život, doslova lusknutím prstu.👌 Já ji mám. Vy ji máte. Každý ji má. Je to síla, která změní úplně všechno, bez ohledu na danou situaci. Asi víte, o čem mluvím. Je to síla ROZHODNUTÍ. Nemůžeme v našem životě rozhodovat o tom, co se nám stane, nemůžeme ovlivnit to špatné a to dobré, co nám přijde do života. Ale můžeme stoprocentně kontrolovat na co soustředíme, můžeme kontroloval, jak budeme k dané situaci přistupovat, co pro nás znamená a ja na ni budeme reagovat. Jaký bude další krok. Když se podíváte na svůj život dnes, jaké malé kroky, jaká malá rozhodnutí Vás vedli k tomuto výsledku? Třeba jste se kdysi rozhodli jít jen tak do nějaké náhodné restaurace, omylem jste do někoho vrazili a našli jste tak lásku svého života. Nebo jste náhodou někde potkali někoho, kdo Vám vnuknul myšlenku stát se třeba fotografem, sportovcem, ajťákem, doktorem, zubařem, kuchařem, podnikatelem… A tak jste se jím stali. Ty osoby na Vás měli vliv, ale Vy jste udělali to rozhodnutí. Schválně se zamyslete – ty největší změny ve Vašem životě většinou začali miniaturním, zdánlivě nepodstatným, rozhodnutím. Takže to, jaký je náš osud a to, jak bude vypadat náš život, neurčují naše aktuální podmínky, ale právě ta rozhodnutí, která děláme. Takže pokud chceme něco prostě jinak, chceme nové zkušenosti, musíme dělat nové a jiné volby. Udělat změnu. Pokud se Ti nelíbí Tvoje práce, kariéra, Tvůj business, změň ho. Pokud nejsi spokojený se svým tělem, změň ho. Pokud nejsi šťastný ve svém vztahu, změň ho. Nebo změň sebe. Pokud chceš udělat jakoukoli změnu ve svém životě, vždy máš tu možnost. Jakmile se rozhodneme, náš život se změní. A myslím tím skutečně se rozhodnout a to znamená, že si vymažeš z hlavy "zkusím to", nemáš žádný plán B. Uděláš z této změny závazek, vsadíš vše na jednu kartu a dáš se do akce. 💯 #allthelittlethings #tonyrobbins

A post shared by Veronika (@veju.star) on

Na svém Instagramu Veronika motivuje lidi k lepším výkonům.

Co pro tebe byly přelomové mezníky v životě i v podnikání?

Ty největší zlomy k dobru vždy následovaly po těch největších pádech na hubu. Jak v životě, tak v podnikání. Když nemáte jinou možnost, než najít způsob, jakým se zvednout ze země, vždycky ho najdete.

Čím se vyznačuje tvůj obor?

Sdílím s lidmi myšlenku svobody. Ať už z hlediska financí, času tak i místa. Podnikám online, tedy odkudkoli na světě, kde je přístup k internetu. Tu samou příležitost má dnes úplně každý.

Společnost žije v zavedeném systému, jsme zvyklí poslouchat autority a nepřebíráme zodpovědnost sami za sebe. Proto je s mým oborem úzce spojen osobní rozvoj. Za tu dobu co podnikám, jsem prošla obrovskou vnitřní změnou a za to jsem neskutečně vděčná. Otevřely se mi možnosti, o kterých jsem dřív ani nepřemýšlela. To samé se děje lidem v naší organizaci.

Jaká kniha tě v životě nejvíce inspirovala?

How to win friends and influence people – Dale Carnegie. Je to spíš příručka, než inspirativní kniha, ale dala mi strašně moc. Základem úspěchu v jakémkoli podnikání, a vlastně i v životě, je schopnost komunikovat s lidmi.

Někdo by si ten název mohl nesprávně přeložit jako „Jak získat přátele a ovlivňovat lidi“, což nezní příliš přívětivě, ale o tom kniha nepojednává. Jsou zde konkrétní návody, jak dát najevo svůj zájem, proč se vůbec upřímně zajímat o lidi. Jak řešit spory a hádky. Proč je to pro mě důležité?

Jedna z mých základních hodnot, dle které se řídím, je to, že nechci ovlivňovat lidi, ale věřím tomu, že když se stanu dobrým člověkem, ostatní mě budou přirozeně následovat, bez „nátlaku“ a ovlivňování. Proto se upřímně zajímám o lidi a dávám jim najevo svůj zájem, ale neočekávám nic na oplátku

Veronika Starostová se zabývá osobním rozvojem i ve svém podnikání.

Jaký máš nejoblíbenější citát?

„You want to be in the drivers seat of your own life, because if your not, life will drive you.“

Oprah Winfrey

Volně přeloženo jako: Vždy chtěj být u volantu svého vlastního života, protože pokud tam nebudeš, tvůj život bude řízen něčím jiným.

Jsem svobodná duše, svůj život si vytvářím sama. Přebírám plnou zodpovědnost za svůj život a to, kdo jsem, kde, s kým a kam mířím je jenom a zcela na mně.

Co bys vzkázala svému mladšímu já?

„Ano Verčo, skutečně má táta pravdu, přestanou tě bavit ty víkendový párty s kamarádama.“ 🙂

… a kromě toho. Neboj se ostatním ukázat svoje slabiny. Překvapí tě, jak pozitivně lidi reagují, když jim dáš najevo, že nejsi jen nezlomný bojovník, ale že se potýkáš se stejnými pocity jako všichni ostatní.

Někdy nemusíš bojovat, někdy stačí nechat věci jen volně plynout.
You don´t lead by fear, You lead by faith. Omlouvám se, ale v češtině to nemá takový náboj.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz