Domů » 11 Tipů: Jak začít konverzaci na seznamce?

11 Tipů: Jak začít konverzaci na seznamce?

autor Patricie Mikolášová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Jak začít konverzaci na seznamce

Možná zkoušíte přes seznamku najít muže pro život, flirtování či přátelství. Projíždíte profily a najednou si říkáte: ,,Tak ten se mi líbí! Co mu mám, ale napsat?” Diskuze na toto téma s mými kamarádkami mě dovedla k názoru, že ženy nechtějí převážně začít konverzaci s klukem. Doufají, že je osloví jako první. Jenže i muži jsou stydliví, tudíž nemusí sebrat odvahu k prvnímu kroku. Čekat tak můžete bohužel věčně. Je to sympaťák a fakt se líbí? Shoďte ze sebe pocit strachu mu napsat. 11 tipů: Jak začít konverzaci na seznamce ukáže, jak prolomit ledy a jak začít na Tinderu, Badoo či Instagramu.

Jak začít konverzaci?

Své kamarádce vždycky říkám: ,,Buď hlavně sama sebou.” Určitě není žádoucí potlačovat svoje vlastní já, stejně pak časem vypluje na povrch. Avšak pro navázání nového kontaktu může být zásadní, jak začneme konverzaci, ať už je to někde na seznamce či sociální síti.

jak zahájit konverzaci
Co mu napsat?

1. Tip: Důkladná prohlídka profilu

Nezbytné. Díky tomu zjistíte osobní informace a vše, co chcete pro začátek vědět. Cokoliv je zajímavé či specifické, můžete využít pro start konverzace. Veškeré zajímavosti, koníčky jsou vždy dobrý začátek. Je v profilu informace, že rád cestuje a chodí cvičit? Zaměřte se na to, zeptejte se, jakou má oblíbenou zemi a nebo třeba jakou posilovnu rád navštěvuje.

2. Tip: Oslovte jménem

Je to osobnější a nebudí to tak dojem, že píšete hromadné zprávy, kde komu. Navíc vědci potvrdili, že každý má rád své jméno. Je-li v profilu pouze přezdívka, oslovte přezdívkou a můžete tak položit otázku na pravé jméno. Nebo zkuste reagovat mile, vtipně na jeho přezdívku.

3. Tip: Správná čeština

Vaše věty nemusí vypadat jako z učebnice na český jazyk, ale pište bez pravopisných chyb. Klidně zvolte hovorovou češtinu. A jelikož emoji dokážou hodně vyjádřit, můžete tak pomocí nich vystihnout a podtrhnout, co chcete říct. Nic se ale nemá přehánět.

jak začít na seznamce
Emoji

4. Tip: Pozitivní emoce

Vyvolání pozitivní emoce je fajn krok k seznámení. Není vůbec na škodu složit pěkný kompliment třeba na fotky, napsat něco vtipného, co rozesměje a nebo zkusit překvapit originálně.

5. Tip: Přidejte něco ze sebe

Buďte konkrétní, pokud jste ze stejného města, napište to. Představte se mu svým jménem a přidejte pár svých pozitivních vlastností. Každopádně by to nemělo být jen o Vás a působit jako představovací monolog, jaká jste.

6. Tip: Společné zájmy

Koukáte na jeho profil a máte společné zájmy? Super, chyťte se toho. Na začátek je dobré vědět, že Vás spojuje něco podobného. Je tak jednodušší navázat přirozenou konverzaci.

7. Tip: Buďte akčnější

Nebojte se sdělit, že Vás natolik oslovil, že jste chtěla být iniciativní a napsat mu první. Buďte akční, přímá a vezměte otěže do svých rukou. Věřte nebo ne, ale stydlivý muž bude velmi rád, odvaha mu totiž chybí. Když to není stydlín, začne se konverzace rozvíjet velmi rychle.

8. Tip: Jak začít konverzaci na Tinderu

Tinder je mobilní seznamovací aplikace založená na swajpování profilů. Líbí se? Swajpněte doprava. Nelíbí? Swajpněte doleva. Teď to bývá trošku napětí. Objevilo se: ,,Its a match!” ? Jste propojeni. Líbíte se mu taky. Na nic nečekejte, napište mu. Na Tinderu lze kontaktovat pouze v případě vzájemného propojení.

jak začít konverazci na Tinderu
Tinder

9. Tip: Jak začít konverzaci na Badoo

Internetová seznamka Badoo, také v mobilní verzi, umí swajpování profilů. Vzájemné likes umožní, že můžete začít konverzaci. Oproti Tinderu nabízí také volnou možnost v chatování, můžete tak oslovit někoho přímo bez propojení.

10. Tip: Jak začít konverzaci na Instagramu

Instagram není seznamka jako taková, ale jedná se o sociální síť pro sdílení fotografií, videí a chatovaní s přáteli. Nicméně se dá instagram zařadit mezi online seznamky, protože je běžné, že navazujete kontakt s někým novým.

Začít konverzaci na instagramu je jednoduché, stačí poslat zprávu. Jestli ho nesledujete, ocitne se zpráva v žádostech. Další možnost je oslovení přes komentář pod příspěvkem, to je rozhodně odvážnější varianta.

Jak začít konverzaci na Instagramu
Instagram

11. Tip: Nečekejte, napište

Působí to složitě, jak začít konverzaci s mužem na seznamce? Buďte svá, ale pamatujte, že první dojem je jenom jeden. Prolomit ledy zvládnete, jen když mu napíšete a budete jednat. Váhat, zda mu napsat nebo nenapsat první, považuji za celkový problém, jak zahájit konverzaci na seznamce. Kdo kdy určil, kdo by komu měl psát první? Seznámit se přece chcete oba. Tak hurá do toho! 😍 

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz