Domů » Fabulous Recenze → Cesta k lepšímu životu?

Fabulous Recenze → Cesta k lepšímu životu?

autor Aneta Toboříková
0 komentářů
Fabulous

Fabulous je aplikace zaměřená na budování nových návyků a zvyšování produktivity. Je navržena tak, aby pomáhala uživatelům změnit jejich život k lepšímu tím, že velké cíle a životní změny rozdělí na malé zvládnutelné kroky, které lze snadno splnit. Navíc obsahuje barevné ilustrace, motivační citáty a bohaté funkce. Vyzkoušeli jsme ji za vás a zde je výsledek, stojí za to si ji kupovat?

Vytvořte si nové zvyky a buďte Fabulózní

Hlavní výhodou aplikace Fabulous je její krásný a snadno použitelný design a to, že vás postupně a pomalu provádí budováním nových zvyků. Celkově velice příjemné prostředí vás má lákat k tomu, abyste zde chtěli trávit co nejvíce času. Postupné odškrtávání jednotlivých cílů ve vás má vzbuzovat pozitivní pocit naplnění. Aplikace Fabulous se totiž hlavně pyšní tím, že je vybudovaná na vědeckém přístupu k psychickému zdraví a že všechny postupy vychází z poznatků behaviorální ekonomie.

Snadno zde najdete přístup jak vystřižený z knihy Atomové návyky od Jamese Cleara, který upozorňuje na to, že ať chcete s čímkoliv začít, tak si to máte co nejvíce usnadnit. Vývojáři se odkazují na výzkum slavného ekonoma Dana Arielyho a slibují, že touto cestou se z vás může stát lepší člověk.

💡 Tip: Chcete začít chodit běhat? Aplikace Fabulous se vás nebude snažit naučit běhat. Pravidelné běhání je totiž cíl, ke kterému se snažíte dojít. Tato aplikace vás chce naučit, jak se k tomuto cíli dostat.

Ať si vyberete jakoukoliv novou rutinu, kterou chcete začlenit do svého života, začněte malými kroky. Za prvé si toho nebudete na sebe brát hned ze začátku tolik a hlavně je to aktivita, kterou jednoduše splníte a snadno ji začleníte do své stávající rutiny. Ve chvíli, kdy se tento zvyk zakoření, začněte ho postupně prodlužovat, až jednou zjistíte, že pravidelné běhání je součástí vašeho života.

Budování zvyků začíná pomalu

Stejně tak v aplikaci Fabulous začínáte malými krůčky. Do ranní rutiny si zpočátku nastavíte pouze to, že máte vypít sklenici vody. Poté si k tomu můžete přidat jakoukoliv další věc ze nabízeného seznamu, který je dost dlouhý na to, abyste si zvládli vybrat. A tak postupem času se tam objeví “ustlat si postel”, “naplánovat si nejdůležitější tři cíle dne” anebo “cvičení jógy“.

Fabulous

Po ranní rutině přidáte odpolední a večerní a k tomu se můžete přidat k různým výzvám, které se vypisují dočasně, například víkend bez cukru. Nakonec ale stejně v přehledu rutin zůstanou, takže v jejich plnění klidně můžete pokračovat dál.

Funguje aplikace Fabulous?

Aplikaci jsem dva měsíce využívala v režimu zdarma a nakonec jsem se rozhodla koupit si plnou verzi. U plné verze bylo skvělé, že se tam dalo vybrat si různé cesty podle toho, co v životě chcete dosáhnout. Každé ráno také přichází dopis s povzbudivými slovy a motivací na tento den. Můžete také mnohem volněji přidávat nové zvyky, rutiny, cesty a výzvy. Nakonec jsem ale neměla pocit, že by mi placená verze oproti té základní přinesla o tolik výhod navíc.

A po čase se rutiny staly zahlcujícími. Nakupilo se toho najednou až moc a některé aktivity jako “emocionální kontrolu” jsem začala odbývat, pak jsem si občas odškrtla něco, s tím že to teprve udělám, ale ať už mám to upozornění pryč. Pak nakonec bylo snadné upomínku úplně odmítnout. A jakmile se jednou rozbil “streak”, tak už se mi nechtělo znovu začínat a řekla jsem si, že začnu zase zítra. (Pověstné jihoamerické “maňana”, které znamená “nikdy”, občas funguje i v češtině.) A tak neuběhl ani rok a vlastně jsem aplikaci přestala využívat.

Přesto ale musím říct, že jsem jí neodinstalovala a stále se mi velmi líbí. Její prostředí je tak příjemné, že si říkám, že jednou znovu přijde čas zařadit ji do svého života.

Fabulous

Cena aplikace Fabulous

PředplatnéCenaCena za den
Měsíční předplatné279,99 Kč9 KčKoupit →
Roční předplatné1099,99 Kč3 KčKoupit →
Předplatné pro tým 5 lidí249,95 USD / 5488.65 Kč3 Kč

Na webových stránkách je za trest snažit se dopátrat ceny, mnohem snazší cesta je až po stáhnutí aplikace. Stejně tak aplikace nabízí i předplatné pro týmy více než 5 lidí, ale reálně není žádný cenový rozdíl mezi ročním předplatným pro jednotlivce a pro tým. Částka se pouze pronásobí a to i v případě, že byste měli zájem o 100 licencí. To se samozřejmě dozvíte až poté, co odpovíte na několik otázek a zadáte jméno a e-mail, což je zbytečné zklamání.

Celkové hodnocení

Na Google Play má tato aplikace více než 500 000 recenzí a jejich celkové hodnocení je 4,4 z 5 (tedy v přepočtu 8,8 z 10). Já bych byla v tomto případě přísnější a hodnotím 7,2 z 10.

Hodnocení snižuji především proto:

  • změny v mém případě po skončení používání aplikace nebyly trvalé,
  • v určitou chvíli se nakupí až příliš mnoho různých funkcí,
  • velmi snadné odmítnutí upomínky.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz