Domů » Jak se dá na Tinderu najít životní partner?

Je  možné najít partnera pro život?

Začneme otázkou jak najít životního partnera? V dnešní uspěchané době plné všech možných moderních technologií je velmi těžké se seznámit jinak než prostřednictvím internetu. Sice to spoustě lidí přijde ostudné, protože když se podíváme například na své prarodiče, kteří se seznámili osobně a bez sociálních sítí a jejich vztahy většinou trvají více jak 40 let, ale pravdou je, že mnoho lidí nemá jinou možnost seznámení. Jsou to lidé, kteří žijí svou prací a čas na pivo v pátek večer prostě nemají. I z tohoto důvodu začaly vznikat seznamovací aplikace, mezi které patří i Tinder.

Jeden z hlavních problémů seznamek

Zda se tímto způsobem dá najít partner do života je otázka, která trápí mnohé uživatele. A odpověď je ano, možné to samozřejmě je. Existuje mnoho případů, kdy z jednoho rande naslepo vzejde trvalé partnerství, ale pravdou je, že případů, kdy to takhle nedopadne je mnohem více. Můžete si třeba s tím člověkem přes zprávy rozumět, ale na psaní máte čas, můžete si rozmyslet, co napíšete, můžete ze sebe udělat úplně někoho jiného, jenže poté na osobním setkání přichází zklamání a zjistíte, že to prostě není ono a skočí to prvním rande. A takhle se pokračuje pořád dál a dál. Někteří si to dokonce pojistí tím, že si píší zároveň s více lidmi a když prostě jedno rande nevyjde, tak zítra půjdu na další. A právě tím se vytrácí to kouzlo lásky na první pohled.

Co vlastně Tinder je?

Tinder je aplikace, která původně, podle některých lidí, vznikla za záminkou najít si partnera či partnerku na jednu noc. Postupem času se ale na aplikaci začali objevovat mladí lidé, kteří měli problémy se seznámením a doufají, že právě tady najdou svou vyvolenou osobu.

Klíč k úspěšnému nalezení životního partnera

Upřímnost. S tou se nejdál dojde. Buďte na seznamkách vždy upřímní a nehrajte si na něco, co nejste. Ale musíte ji požadovat i od druhé strany a jasně si stanovte co a koho vlastně hledáte. Čím míň se budete na internetu přetvařovat, tím úspěšnější bude první setkání. A čím dřív se uvidíte v reálu, tím větší šance, že nějaká přetvářka vůbec nastane.

Bezpečnost na prvním místě

Další otázka také zní, jestli je to bezpečné. Svým způsobem není. Nikdy nevíte, kdo sedí na druhé straně telefonu, nikdy nevíte, co za člověka přijde na schůzku. Proto existuje pár pravidel, která by se měla dodržovat. Za prvé neříkat, kde bydlíte. Na první schůzku je vždy bezpečnější se sejít na neutrálním místě a pokud to nevyjde, tak se taky tam rozloučíte a jdete dál. Rozhodně neznámé/mu neříkejte příliš osobních informací, které mohou být velice citlivé. Nezatahujte do toho ani rodinu. Sice je rodina skvělé téma na konverzaci, ale pozor, co vše o svých blízkých zmiňujete. A v neposlední řadě si i rozmyslete, komu dáte své telefonní číslo. I to může napáchat dost škody.

O svém osudu si rozhodujeme sami

Názory na online seznamky jsou různé, ale ve finále jste to vy sami, kdo si o tom rozhodujete. Životní partner či partnerka se takto najít určitě dá, ale chce to upřímnost a jistou dávku odvahy se na seznamku vůbec přihlásit.

Články, které stojí za přečtení: