Domů » Jak navázat nová přátelství

Jak navázat nová přátelství

od Patrik

Být obklopen dobrými přáteli je v životě k nezaplacení. Už jen proto, že se máte jít s kým bavit, máte komu zavolat, když se dostanete do úzkých a víte, že se můžete na někoho spolehnout.

Nehledě na to, že mít známosti se může hodit nejen v osobním, ale i pracovním životě. A to rozhodně není k zahození. Pokud je člověk sám a nemá žádné přátele, pak svůj život žije jen napůl. Možná i vám takové spřízněné duše chybí a místo toho trávíte čas sami. A upřímně: není to škoda?!

Pakliže nemáte moc přátel – nebo dokonce nemáte žádné, což je smutné – je ten nejvyšší čas si nějaké najít. A že nevíte, jak a kde navázat nová přátelství? Nevadí! Od toho je tu dnešní článek, ve kterém vám poradíme, kde se porozhlédnout po nových kamarádech. Tak hurá na to!

Oprašte staré známosti

To nejlepší, co můžete udělat na samotném začátku vaší snahy najít nové přátele, je oprášit ty staré. Budete možná překvapeni, kolik znáte lidí, s nimiž spojení tak nějak vyšumělo. Co třeba zalistovat v seznamu kontaktů ve vašem mobilním telefonu nebo se podívat do starších diářů, které se vám třeba válí na půdě nebo ve skříni?

Nikdy nevíte, jaký poklad v nich můžete objevit, a byla by škoda se o to alespoň nepokusit. Zahoďte předsudky, že se vám dotyční vysmějí, když jim po několika letech zavoláte. Vám by přece taky nevadilo, kdyby se vám někdo ozval po tolika letech, ne?

Pracujte na současných vztazích

Možná sice nemáte opravdového kamaráda, ale máte kolem sebe několik známých. Proto pracujte na současných vztazích, které se sice ještě nedají nazývat přátelstvím na život a na smrt, ale nikdy přeci nevíte, jak se to vyvine a co vám přinese budoucnost!

Kdo ví, možná už teď máte v okruhu svých známých onu spřízněnou duši, která jen čeká na to, až posílíte váš vzájemný vztah. Tak se toho nebojte, pořád je ještě několik dalších způsobů, kterými se můžete řídit, když tahle naše rada ztroskotá.

Neříkejte ne, když se před vámi objeví příležitost

Stalo se vám někdy, že vás kolega z práce pozval na sportovní zápas, kulturní akci nebo se jen máte zúčastnit firemního večírku, ale vy jste odmítli? Důvodem mohlo být cokoli – byli jste unavení, neměli jste náladu nebo jste se viděli doma u televize nežli na nějaké akci. A to je chyba! Jakmile se před vámi objeví příležitost, neváhejte a uchopte ji za pačesy. Vždyť na taktových akcích se můžete seznámit se spoustou zajímavých lidí.

Neseďte doma na zadku

Jak trávíte volný čas? Pokud je vaše odpověď sezením na gauči, sledováním televize nebo projížděním internetu, pak je správný čas na změnu. Doma nové přátele nepotkáte! Žijete-li ve větším městě, podívejte se na kulturní akce, které se u vás konají – i když žijete v menším městě, můžete dojet do nějakého většího, které máte blízko.

Vydejte se na akce, které vás zajímají a na kterých se potkáte s lidmi, kteří budou mít stejné koníčky a zájmy. To je ihned důvod k debatě.

Články, které stojí za přečtení: