Domů » Jak a kde navázat nová přátelství?

Jak a kde navázat nová přátelství?

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Kde hledat přátelství?

Být obklopen dobrými přáteli je v životě k nezaplacení. Už jen proto, že se máte jít s kým bavit, máte komu zavolat, když se dostanete do úzkých a víte, že se můžete na někoho spolehnout.

Nehledě na to, že mít známosti se může hodit nejen v osobním, ale i pracovním životě. A to rozhodně není k zahození. Pokud je člověk sám a nemá žádné přátele, pak svůj život žije jen napůl. Možná i vám takové spřízněné duše chybí a místo toho trávíte čas sami. A upřímně: není to škoda?!

V dnešním atomizovaném světě je mnoho osamělých lidí v paradoxně přeplněných velkých městech. Pokud je na Vaší motivační nástěnce stále bod – najít si přátele, tak s tím něco začněte dělat!

Kde najít nové přátele?

Pakliže nemáte moc přátel – nebo dokonce nemáte žádné, což je smutné – je ten nejvyšší čas si nějaké najít. A že nevíte, jak a kde navázat nová přátelství? Nevadí! Od toho je tu dnešní článek, ve kterém vám poradíme, kde se porozhlédnout po nových kamarádech. Tak hurá na to!

Hledejte svoji krevní skupinu. Přátelé hledejte tam, kam Vás to táhne. Pokud Vás baví horská turistika, tak si můžete na FB přidat do nějaké skupiny zaměřené tímto směrem a až se bude pořádat nějaký výšlap, tak se můžete připojit.

Vždy si lépe porozumíte s lidmi, s kterými máte podobné záliby. Hledejte přátele v oblastech, které Vás těší dělat a děláte je s láskou.

Oprašte staré známosti

To nejlepší, co můžete udělat na samotném začátku vaší snahy najít nové přátele, je oprášit ty staré. Budete možná překvapeni, kolik znáte lidí, s nimiž spojení tak nějak vyšumělo. Co třeba zalistovat v seznamu kontaktů ve vašem mobilním telefonu nebo se podívat do starších diářů, které se vám třeba válí na půdě nebo ve skříni?

Nikdy nevíte, jaký poklad v nich můžete objevit, a byla by škoda se o to alespoň nepokusit. Zahoďte předsudky, že se vám dotyční vysmějí, když jim po několika letech zavoláte. Vám by přece taky nevadilo, kdyby se vám někdo ozval po tolika letech, ne?

Pracujte na současných vztazích

Možná sice nemáte opravdového kamaráda, ale máte kolem sebe několik známých. Proto pracujte na současných vztazích, které se sice ještě nedají nazývat přátelstvím na život a na smrt, ale nikdy přeci nevíte, jak se to vyvine a co vám přinese budoucnost!

Kdo ví, možná už teď máte v okruhu svých známých onu spřízněnou duši, která jen čeká na to, až posílíte váš vzájemný vztah. Tak se toho nebojte, pořád je ještě několik dalších způsobů, kterými se můžete řídit, když tahle naše rada ztroskotá.

Neříkejte ne, když se před vámi objeví příležitost

Stalo se vám někdy, že vás kolega z práce pozval na sportovní zápas, kulturní akci nebo se jen máte zúčastnit firemního večírku, ale vy jste odmítli? Důvodem mohlo být cokoli – byli jste unavení, neměli jste náladu nebo jste se viděli doma u televize nežli na nějaké akci. A to je chyba! Jakmile se před vámi objeví příležitost, neváhejte a uchopte ji za pačesy. Vždyť na taktových akcích se můžete seznámit se spoustou zajímavých lidí.

Neseďte doma na zadku

Jak trávíte volný čas? Pokud je vaše odpověď sezením na gauči, sledováním televize nebo projížděním internetu, pak je správný čas na změnu. Doma nové přátele nepotkáte! Žijete-li ve větším městě, podívejte se na kulturní akce, které se u vás konají – i když žijete v menším městě, můžete dojet do nějakého většího, které máte blízko.

Vydejte se na akce, které vás zajímají a na kterých se potkáte s lidmi, kteří budou mít stejné koníčky a zájmy. To je ihned důvod k debatě.

Zkuste seznamky a najděte nové přátele a koníčky

Na Tindru a Badoo už lidé nehledají pouze partnery, ale mnoho především žen zde hledá kamarády či přátele. Cílem je najít lidi, kteří mají podobné či stejné zájmy.  U některých zájmů, které se sdružují do klubů či skupin je jednoduché najít spřízněnou duši. Někde je to naopak těžší. Když rádi čtete a jste spíše introvert, tak může být právě seznámení přes internet tím pravým.

Napište si BIO tak, aby bylo jasné, co hledáte a co naopak ne. Přidejte si také tématické fotky. Když hledáte někoho pro hraní tenisu, tak si nepřidávejte fotky, jak jste na kávě nebo ve spodním prádle. Celý profil i s popisem by měl jasně navozovat atmosféru toho, co hledáte.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz