Domů » Jak vytvořit stylové bydlení a moc při tom neutratit?

Jak vytvořit stylové bydlení a moc při tom neutratit?

autor Patrik Pilous
0 komentářů
stylové bydlení bílá

Chcete bydlet stylově, ale zároveň neutratit majetek za bytové doplňky či interiérového designéra? Sesbírali jsme pro vás skvělé tipy, díky kterým se budete každý den nadšeně vracet domů.

Hodila by se vám nová pohovka, skříňka do obýváku nebo hledáte jenom drobnosti v podobě nových povlaků na polštáře? Teď můžete na nákup nového nábytku a bytových doplňků, elektra a pod. využít slevový kód Patro nebo Dormeo slevy a vytvořit si stylové bydlení doslova za pár kaček.

Jednoduché triky, které vás nebudou nic stát

Každému stylovému bydlení předchází důkladné roztřídění věcí a zbavení se všeho nepotřebného. Ani ten nejluxusnější nábytek nebude působit dobře, pokud bude obklopený množstvím nepotřebných předmětů, které se doma za ta léta nahromadily.

Dalším jednoduchým, ale nesmírně účinným trikem je změna uspořádání nábytku. Měli jste celé roky pohovku u zdi? Zkuste ji pro změnu umístit na střed. Menší jídelní stůl z rohu místnosti se zase bude perfektně vyjímat pod oknem. Uvidíte, že dokážete se svým nábytkem vytvořit množství neokoukaných kombinací, které vás před tím vůbec nenapadly.

Oživte zdi

Čerstvý nátěr na zdech nebo nová tapeta vás nebude stát moc, ale změna, kterou tím docílíte, bude enormní. Do popředí se čím dále víc dostávají i dekorativní panely, které propůjčíš vašim zdem moderní vzhled. Případně můžete zvolit stále populární kamenný obklad a oživit ním jednu zeď ve vašem obýváku.

Je to o detailech

Někdy stačí skutečně málo, aby váš dům nebo byt chytil druhý dech. Výměna vypínačů, klik na dveřích či úchytek na nábytku nezruinuje váš rozpočet, bydlení ovšem i díky takovýmto detailům bude působit moderněji. Stejné prvky navíc pomůžou sjednotit a propojit vhled jednotlivých pokojů.

Vneste dovnitř trochu zeleně

Existuje účinnější způsob, jak v okamžiku oživit celou místnost, jako přidat několik pokojových rostlin? V případě, že nemáte v pokoji vhodné podmínky po pěstování rostlin, svůj účel splní i umělé rostliny. Skvěle vypadají i různé minimalistické aranžmá, které pozůstávají z jednoduché vázy a různých druhů trávy.  

Nezapomínejte ani na ložnici

I když se u dekorovaní většina z nás soustřeďuje na místnosti, do kterých mají přístup i hosté, a teda na obývák, kuchyň či pokoj pro hosty, neměli bychom zapomínat ani na ložnici. Trávíme tam předci třetinu dne, a proto bychom se v ním měli cítit příjemně. Pokud momentálně nemáte rozpočet na novou postel, vyřeší to stylový přehoz, díky kterému bude postel vždycky vypadat upraveně. Kromě toho můžete vyměnit stínidla na lampách, natřít noční stolky, koupit nové závěsy, případně koberce a pokoj bude působit jako nový.

Stavte na doplňky

Bytové doplňky jsou ideálním řešením v případě, že máte na obnovu bydlený vyhrazený nižší rozpočet. Můžete si na zeď vytvořit působivou galerii z obrazů nebo fotek. Případně můžete na konferenčním stolku vytvořit zátiší z knih, dekorativních podnosů a svíček. Nebo si pohrajte s uspřádáním dekorací či váz. Výborně budou vypadat vázy v různých odstínech jedné barvy. Větší vázy můžete umístit do rohu místnosti a menší položit na jídelní či konferenční stůl.

Dejte si ovšem pozor na to, abyste to s doplňky nepřehnali, jinak můžete vaše bydlení působit laciným dojmem. V tomto případě jednoznačně platí, že méně je více.

Zkuste také článek o tipech od Elona Muska nebo článek o nájemní smlouvě.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz