Domů » Jaký kratom je nejsilnější a proč?

Jaký kratom je nejsilnější a proč?

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
5 gramů kratomu

Článků o kratomu jsme napsali už dost, ale není na škodu se do tohoto tématu ponořit hlouběji. Kratom je látka, která dokáže různé věci, od uklidnění po načerpání energie. Na co vše ji lze využít v praxi a která odrůda je nejsilnější? To se dnes dozvíte.

K čemu se kratom užívá

Tato látka se stala velice populární hlavně mezi studenty, kteří se díky ní lépe učí na zkoušky. Na organismus má podobný účinek jako opioidy či stimulanty, čehož se dá využít i v jiných oblastech. Pokud budete dodržovat správné dávkování a nebudete ho užívat příliš často, pak se není čeho bát. K čemu všemu slouží?

Psychické potíže

Trpíte-li depresemi, úzkostmi a dalšími psychickými problémy, pak vám kratom dokáže značně ulevit. Namísto antidepresiv tak můžete využít tento alternativní prvek, který vaše tělo nijak dlouhodobě nepoškodí. Díky pocitům štěstí a úlevy budete mít opět chuť do života a to vše za pomoci přírody, žádné chemie.

Bolesti

Chronické i jiné bolesti jsou velmi nepříjemná součást života, kterou nelze nijak extra řešit. Namísto analgetik můžete ale využít sílu kratomu, který se váže na receptory bolesti umístěné v centrálním nervovém systému a jinde v těle, tudíž funguje na všechny druhy bolesti. Jeho účinek se připodobňuje k morfinu.

Nemoc

Kromě bolestí pomáhá i na kašel, průjem a chřipku. Jelikož se totiž cítíte špatně, bez nálady a vše vás bolí, látky v kratomu působící jako opiáty vám pomohou posilnit organismus a vyplavit dopamin a serotonin, a budete se tak cítit hned lépe.

Chuť k práci

V (ne)poslední řadě je kratom zaručeným pomocníkem k práci, a to dokonce i té, do které se vám nechce. Zvýší se vám energie a budete si vše naplno užívat. Praktikování mindfulness je ihned jednodušší – máte čistou hlavu, žádné problémy a těšíte se z každé maličkosti. Hlavně proto si myslím, že má kratom velký potenciál pro lidi s psychickými potížemi, ale občasné využití se hodí i lidem bez nich.

Kratom bílý
Kratom můžete využít při práci, psychických problémech i učení.

Jaký kratom je nejsilnější?

Kratom se dělí na čtyři druhy – zelený, žlutý, červený a bílý. Každý z nich je určen pro odlišný záměr a jejich síla závisí spíše na odrůdě než na barvě žilek listů. Nejsilnější kratom je Maeng Da, přičemž na druhém místě je Borneo. Pokud chcete co nejsilnější účinky v dané kategorii, hledejte tudíž:

  • White Maeng Da či Borneo,
  • Red Maeng Da či Borneo,
  • Green Maeng Da či Borneo,
  • Yellow Maeng Da či Borneo.

Začínáte-li s kratomem, raději volte něco slabšího, protože nevíte, jak na vás bude kratom působit. Můžete se cítit skvěle, ale také vám to nemusí být zas tak příjemné a mohli byste litovat. Také je ze začátku důležité nastavit si správnou dávku, v čemž by vám silná odrůda mohla spíše uškodit. Tu přenechte raději pokročilým, kteří hledají něco víc a prahnou po tom nejlepším, co kratom nabízí.

Kdo využije silné účinky?

  • pacienti se silnými bolestmi či úzkostmi,
  • lidé s vyšší hmotností,
  • zákazníci fajnšmekři.

Ať už to bude kterýkoliv z důvodů, hlavně buďte opatrní a dávkujte dle svých možností. Raději méně než více, přidat můžete vždycky.

Kdy může kratom škodit

I když je kratom primárně určen k dobrým účelům, může i škodit. V případě, že ho budete užívat pravidelně, například každý den po dobu 2 týdnů, může na něm vzniknout závislost, která se projevuje podobně jako závislost na opiátech – pozor na to. Při vyšších dávkách vám účinky nemusejí být příjemné, jako třeba u červeného kratomu změna z euforie na stav ospalosti. Dodržujte tudíž dávkování, abyste to, co zlepšujete, ještě nezhoršili.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz