Domů » Co je kratom a 4 hlavní pozitivní účinky

Co je kratom a 4 hlavní pozitivní účinky

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
kratom listy, prášek a tablety

Stoupající zájem o kratom s sebou nese spoustu otázek. Je to legální? Není to droga? Nezabije mě? Kratom je rostlina, o které byste si rozhodně měli něco zjistit, než ji začnete užívat.

Kratom jako droga?

V České republice se kratom za drogu nepovažuje. Jinak je tomu ale například v Polsku, kde se kratom řadí mezi heroin a látky jemu podobné, což může spoustu lidí vyděsit. Abychom si to ujasnili – kratom je návykový a závislí na něm být můžete. Můžete při něm zažít euforii či příval energie, ale stále se budete ovládat. Pokud to přeženete, může vám být zle a s opravdu velkou dávkou lze upadnout do kómatu (to ale platí jen v opravdu nadměrných dávkách). Vystrašili jsme vás?

Podobné věci si přečtete ale u více doplňků stravy. Kratom se používá především díky jeho povzbuzujícím účinkům. Jak v článku několikrát zmiňujeme, tak jeho vliv je poměrně dost individuální. Na některé lidi působí téměř blahodárně a dodává jim neuvěřitelnou energii. Na další skupinu nemá viditelné účinky a části lidem je z kratomu zkrátka blbě. Musíte vyzkoušet sami, do jaké skupiny patříte. Pokud se chcete nakopnout před prací či učením, tak doporučujeme vyzkoušet například Mindflow, což 12 přírodních látek, kdy dosáhnete mnohem předvídatelnějších výsledků.

Druhy kratomu

Mezi základní informace, které byste měli znát o kratomu, patří jeho druhy: Červený, zelený, žlutý a bílý. To jsou ty základní (na některých e-shopech najdete například i zlatý).

Abyste dosáhli výsledku, kterého si žádáte, musíte umět vybrat ten správný typ. Červený kratom je na uklidnění, lepší spánek a zmírnění bolesti, nečekejte od něj tedy příliš energie. Všechny ostatní druhy jsou právě na energii a soustředění – bílý je z nich ten nejsilnější, zelený je něco mezi červeným a bílým, a žlutý je zase na způsob červeného a zeleného. Nejoblíbenější je kratom zelený a červený.

Dávkování a účinky

Velice individuální věc. Někdo může cítit první účinky již po 1. gramu, někdo potřebuje 5 gramů. Orientačně je ale dávka do 5 g spíše povzbuzující a od 5 g do 10 g sedativní. Dávka vyšší než 10 g se nedoporučuje, objevují se vedlejší účinky. Při prvním užití začínejte tou nejmenší dávkou 1 g, po půl hodinách dávku navyšujte o stejné množství, dokud neucítíte účinky.

U kratomu musíte sami vypozorovat, jak vám bude nejvíce vyhovovat. Mnoho lidí od užívání odradí chuť, která se vám zaryje do úst a nelze jen tak přepít vodou. Rozhodně nedoporučujeme užívat s alkoholem či velkým množstvím kávy. Jednoduše si kratom musíte osahat a zjistit sami, co s vámi dělá a jestli jsou pro vás jeho účinky přínosné. Plný nástup přichází zhruba po 20-30 minutách a účinky odezní přibližně po 3 hodinách.

Kratom: Jaké jsou hlavní pozitivní účinky?

Samozřejmě ho lidé používají proto, že jim něco dává. Není to záležitost pro každého, ale když vám sedne, můžete se těšit úžasným výsledkům. Oceníte je hlavně při práci, která se vám možná ani nechce vykonávat. Že to zní jako dar? Pojďme se společně podívat podrobněji na to, co díky kratomu získáte. Ještě jednou ale musí zdůraznit, že kratom má několik druhů (zelený, bílý, žlutý, červený) a také různou kvalitu. Navíc na různé lidi působí poměrně odlišně, takže jej proste musíte vyzkoušet a zjistit, jaké výsledky s ním budete mít vy.

1. Energie

Pokud už nemáte dostatek síly na další práci, kratom vám rozhodně dokáže pomoct. Účinky pocítíte již po 30 minutách, avšak celkový nástup klidně až po hodině a půl, proto vždy raději vyčkejte s další dávkou, abyste si zbytečně nevzali moc jen proto, že ještě nic necítíte. Největší rozdíl pocítíte, když si dávku dáte při únavě či vyčerpání.

2. Soustředěnost

Kratom má jednu skvělou schopnost – zapomenete na zbytečnosti. Máte pocit, jako byste žili jen tady a teď, žádná minulost. Lépe se tak soustředíte na to, na co potřebujete a vaše myšlenky neumí odbíhat jinam. Dokážete tak společně s energií být výkonnější a více si to užijete.

3. Uvolnění

Příliš stresu? Někdy nás dokáže až paralyzovat. Červený kratom je nejlepší volbou, jak vyřešit tento problém. Dokáže vás hodit do klidu a zaručí silný spánek. Využívají ho také uživatelé s psychickými onemocněními, kteří tak mohou zažít velkou úlevu od depresí či úzkostí.

4. Stop bolesti!

Protože je kratom řazen mezi opiáty, dokáže ulevit při akutních bolestech. Může tak být vhodný pro ty, kteří již nechtějí užívat léky. Kratom je totiž narozdíl od analgetik prodávaných v lékárnách přírodní.

Má zkušenost s kratomem

Jelikož se zajímám o alternativní medicínu, rozhodla jsem se vyzkoušet kratom. První šel na řadu zelený, který jsem si vybrala díky schopnosti nabuzení organismu a musím říct, že zabírá skvěle. Nejvíce mě překvapilo to, jak jsem vnímala přítomnost – jako to jediné, co existuje. Proto si myslím, že kratom je dobrá volba pro lidi trpící depresí.

Po hodinovém stavu ale přišla nevolnost od žaludku. Řekla bych, že záleží na množství. Když si dáte víc, než je vaše tělo schopné zpracovat, bude vám zle. Doporučuji pít po určitých intervalech, třeba po 10 minutách, ne to do 10 minut vypít.

Červený kratom je opravdu silný, spí se po něm jako po sedativu. Vyzkoušela jsem ho na migrény – ulevuje od bolesti, ale méně, než jsem čekala. Tento faktor je samozřejmě individuální.

Buďte opatrní

I když u nás není kratom považován za drogu, buďte na pozoru. Myslete na to, že je důležité určit si svou individuální dávku pomalu. Při překročení vám může být nejen špatně, ale můžete skončit i v nemocnici. Pokud máte nízký tlak, užívání kratomu se nedoporučuje.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz