Domů » Kamila Dubinová: Důležité je myslet pozitivně a vytrvat

Kamila Dubinová: Důležité je myslet pozitivně a vytrvat

autor Daniela Adamová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Rozhovor s Kamilou Dubinovou

Kamila Dubinová je energická a pozitivní a za svůj smysl života považuje pomoc druhým. Co stojí za jejím úspěchem a jaké životní hodnoty vyznává? Proč má tak neskutečně ráda citáty a motta a co by doporučila nejen svému mladšímu já, ale také všem ostatním? Dočtete se v dnešním článku.

Jaký je tvůj klíčový faktor úspěchu?

Skvělá otázka. Jsem člověk, který si o těchto tématech může povídat několik hodin a hlavně moc ráda, takže se pokusím odpovídat ve zkratce.

Úspěch je dle mého velmi relativní pojem, který konkrétně pro mě znamená být šťastná, zdravá a dělat to, co mě baví a naplňuje. Zároveň si přeji to stejné i pro lidi kolem mě, které mám ráda.

Úspěšný člověk pro mě není „jen“ ten, který má peníze, drahé auto a několik nemovitostí. Úspěch vnímám jako naplnění spokojenosti ve všech rovinách života. Vztahy a rodina, práce spojená s kariérou, zdraví a kondice, peníze a štěstí. Všechny tyto roviny by měly být v harmonii a jedině tak může být člověk úspěšný.

Mým klíčovým faktorem úspěchu je určitě víra. Ráda doplním mé životní motto: 

Stáváme se tím, co si myslíme. Změň své myšlenky a změníš svůj svět.

Buddha

Tímto se řídím už několik let a věřím, že u každého funguje určitý druh přitažlivosti, jen je potřeba být otevřený. Korigování vlastních myšlenek a s tím spojený zákon přitažlivosti tu vždy byl a bude. Takže podle mého názoru je žádoucí s myšlenkami umět pracovat a o zákonu přitažlivosti si minimálně přečíst některé informace. Pak mu budete pravděpodobně i věřit.

Čtení je podle Kamily důležité pro seberozvoj.

Jak se může podle tebe stát člověk úspěšným? Co bys každému doporučila pro začátek?

Určitě bych doporučila věřit sama v sebe, uvědomit si svoji podstatu, kdo jsem, čím chci být, kam v životě směřuji, naslouchat sobě i lidem kolem sebe. Znát důvod své cesty životem, mít svůj autentický postoj, jít si za svými sny.

Důležité a také zásadní je mít své proč. Proč dělám to, co dělám a co je mým cílem. Doporučuji knihu Začněte s PROČ od Simona Sinka. Pokud člověk nemá své proč (které musí být obrovsky silné), život neví, jak ho má nasměrovat a pomoci mu s těmi úžasnými náhodami.  

Doplním citátem:

Když nevíte, kam jdete, nemůžete se divit, že dojdete úplně někam jinam.

Mark Twain

Jednoduše věřím, že každý člověk má svůj vlastní potenciál, který může rozvíjet a věnovat se tomu, kam ho táhne jeho srdce. Tohle by mělo určitě zaznít a těším se z toho, že to právě čte někdo, komu tato slova mohou pomoci k nějakému uvědomění, inspirují jej a bude se moci vydat za cestou k úspěchu. Protože každý může být úspěšný.  

Jak překonáváš své strachy a obavy ? 

Já si vždy říkám a i vám bych řekla: Nejsi v tom sám/sama. Každý máme strachy, obavy, své překážky, kterými se limitujeme a určité „problémy“.

Odpověď tedy zní, pracovat na sobě a postavit se k určitým věcem, které se nám životě stanou, čelem a neobviňovat jiné. 

Není to v životě o tom, co se nám stane, ale jak na danou situaci či problém zareagujeme. 

Citáty a motta zbožňuji. Jsou určitou pomůckou a velkou inspirací, doporučuji k překonání strachu a obav najít ty své plné inspirace a motivace.

Tip ŽijÚspěšně: Citáty a motta můžete používat jako afirmace, které vám pomáhají s překonáním překážek nebo s motivací.

Dále bych doporučila věnovat se osobnímu rozvoji, číst knížky, učit se, nechat se inspirovat zkušenostmi jiných lidí. Poznávat příběhy o překonání strachů ostatních.

Jaké obavy a strachy máme v porovnání s ostatními lidmi? Je skvělé si čas od času na tuto otázku odpovědět. Protože někdy naše „problémy“ a strachy jsou opravu maličkostmi, oproti tomu, jaké má například jiná známá osoba příběh. Nemyslím tím porovnávat se s ostatními, ale zamyslet se nad tím, že si možná někdy sami (zbytečně) strachy přiděláváme a limitujeme se jimi. 

Kamilu baví poznávat nové lidi přes Instagram a Facebook.

Myslíš si, že je důležité překonávat komfortní zónu?

Je určitě pohodlné být tam, kde nám je dobře, kde nám nic nehrozí a nemusíme nic překonávat, učit se a vystavovat se chvějícímu se pocitu, ale tak se v životě nikdy nikam neposuneme.

Jak se říká, to nejhezčí uvidíme právě až za naší komfortní zónou, za zónou našeho strachu. Je tedy potřeba ho začít překonávat. Nejvíce důležité tedy je přejít do AKCE.

Někdy každý z nás ztrácí čas váháním a přemýšlením, zda je naše rozhodnutí správné, či nikoliv. V určitých situacích je rozmysl na správném místě, nicméně z mé zkušenosti vím, že naše intuice nelže.

Život si můžeme ulehčit tím, že jí začneme více věřit a rychleji začneme konat přesně to, kam nás to táhne. Proto bych doporučila poslouchat svoji intuici a překonávat komfortní zónu.

Máš nějaký recept na to, jak si udržet energii a pozitivitu, kterou vyzařuješ ty? 

Takové otázky dostávám často. 🙂 Miluji takovou energii z otázek, protože to považuji za důkaz toho, že jsem někomu třeba zvedla náladu, pomohla k úsměvu nebo dodala náboj k zamyšlení se nad určitou myšlenkou, či změnou.

Každý den si užívejme to, že žijeme. Dělejme, co nás baví a naplňuje. Ve svém životě jsem našla smysl, rozvíjím svůj potenciál, snažím se být sama sebou, pracuji na sobě, miluji zdravý životní styl. Jednoduše mám ráda život.

Pokud člověk ví, co chce, kam směřuje a co tu chce zanechat a předat, nenechá ho to chladným a negativním. Je to o práci sama se sebou, která samozřejmě není vždy jednoduchá, ale stojí za to. Vím, že mám v sobě dar a rozvíjím ho každým dnem tak, abych pomohla svou energií co nejvíce lidem.

No a v neposlední řadě nabízím svůj dar dál. Takže pokud i ty potřebuješ náboj, inspiraci, motivaci, dodat energii, svěřit se nebo nastavit mindset, zdravý životní styl neváhej, napiš mi a dáme online hovor.

Pomáhám lidem také v hledání nového životního směru, se změnami v životě nebo rozvíjet svůj potenciál v oblasti podnikání.

Kamila Dubinová vystupuje na Instagramu jako @honney_fit a na Facebooku ji najdete pod jménem Kamča Dubinová, kde ji můžete sledovat a kontaktovat.

Kamčo, Jaké jsou tvé oblíbené inspirativní vzory ? 

Z České republiky a ze Slovenska bych volila určitě jména jako Peter Krištofovič, Peter Urbanec, Jan Mühlfeit a Pavel Moric.

Snažím se čerpat i ze zahraničních zkušeností a příběhů. Jsem přesvědčená o tom, že ze zahraničních zkušeností můžeme my všichni získat úplně jiný pohled na podnikání, osobní hodnoty a cestu životem. Ze zahraničních zkušeností čerpá i časopis firstclass.cz, který doporučuji sledovat. Zlepšujme se tedy každý den o kousek, posouvejme se kupředu, pracujme na sobě, užívejme si to a výsledky se dostaví.

Jaké máš denní rituály a návyky, které bys doporučila?

Dodržuji každodenní ranní rituál motivace, inspirace a dobré snídaně. To pro mě znamená přečíst si, nebo poslechnout něco, co mi dodá potřebnou motivaci k uvědomění si, proč dělám to, co dělám a že je potřeba si užívat každého dne naplno.

No a samozřejmě s dobrou snídaní to jde ještě daleko lépe. 🙂 Denně se také inspiruji, nejlépe ve večerních hodinách, různými semináři, články a záznamy přednášek na Youtube a samozřejmě čtením knížek. Zase bych ráda přidala skvělý citát: 

Pokud chceš v životě něco víc než ostatní a být lepší, musíš tomu také více obětovat, než ostatní. 

Dalším naprosto stěžejním rituálem je pro mě také pohyb, ať už se jedná o domácí cvičení, tanec, nebo návštěva fitness centra či venkovní sporty. Pohyb jako takový nastartuje metabolismus, prokrví mozek, dodá nám skvělou náladu, vyplaví se hormony štěstí, ale také se cítíme skvěle.

Takovým mým oblíbeným “návykem” se stalo v podstatě mé podnikání. Každý den se snažím být o kus lepší verzí sama sebe a ukázat tuhle příležitost, kterou mám v rukou, i ostatním lidem. Součástí mého podnikání je propojování se a vzájemná inspirace. Takže jsem spojila mou celoživotní vášeň s „prací“.

Aktuálně jsem zařadila také návyk poznat minimálně 2 nové lidi online a 2 nové lidi offline týdně. Poznávat, pomáhat, dobíjet energii a pozitivitu – to jsou moje nejoblíbenější denní návyky. 

Kamila Dubinová miluje cestování a poznávání lidí.

Jaká je tvoje nejoblíbenější aplikace?

Určitě Facebook a Instagram. Na sociálních sítích miluji právě to propojení se s několika cizími lidmi za den, následné poznání, inspirace a získání tak mnoho přátel a podpory.

Sociální sítě bychom měli využívat chytře, využívat čas na nich efektivně, sdílet zážitky, inspirovat a navazovat kontakty. Nikdy nevíme, komu můžeme pomoci a kdo zase pomůže vám. A to je na tom úžasné.

Co pro tebe byly přelomové mezníky v životě i v podnikání?

Každý si musíme uvědomit, že žijeme jen jeden život, že nic víc už opravdu nebude. Vždycky když si tento fakt nahlas připomenu, mrazí mě a donutí mě to zamyslet se nad tím, co je pro mě důležité. Přelomových mezníku bylo více, ale vypíchla bych ten poslední. 

Bylo to minulý rok na dovolené, která byla úžasná. S mojí sestřičkou jsme strávily týden na Kypru a mně tam došlo spoustu věcí. Měla jsem zase čas na sebe, čas přemýšlet a rekapitulovat.

Vždycky se můžeme snažit více pro to, co si přejeme. Mým posláním je pomoci v životě co nejvíce lidem, ať už je to v jakékoli části nebo oblasti života. Záleží, s čím se daný člověk, kterého to ke mně přitáhne potýká. Měla jsem tu čest poznat už tolik skvělých lidí, pomoci a inspirovat. Uvědomila jsem si, že jsem tu pro něco ještě daleko hlubšího, než jsem dosud dokázala zatím světu předat, pracuji na tom. 

Jaké jsou tři hlavní trendy tvého oboru?

Z toho osobního hlediska jsou zde věci, které jsem si přitáhla do života. Pojmenovala bych je jako cestování, osobní rozvoj, technologie a možnost svobody, jak finanční, tak časové.

A všechny tyto aspekty mám možnost využívat díky hlavním trendům svého oboru. Jedná se o online podnikání a síťový marketing. Síťový marketing vnímám jako naprosto úžasný nástroj naučit se spoustu zajímavých věcí a dostat zkušenosti do světa podnikání. Realizovat se, rozvíjet se, mít podporu, získat nové přátelé, naučit se pracovat sám se sebou pracovat a komunikovat s lidmi.

Pro mě osobně je síťový marketing nástroj, jak lze získat svobodu, jak člověk může podnikat odkudkoliv, kdekoliv a s lidmi, s kterými chce. Zní to skvěle, že? Stojí za tím hodně práce, ale ve výsledku to je to nejlepší, co mi vstoupilo do života.

Kamila také ráda sportuje a tančí.

Která kniha tě v životě nejvíce inspirovala?

Tohle je celkem těžká otázka. Prozradím na sebe, že jsem začala číst teprve pár let nazpět. Ve škole jsem nečetla vůbec a pro mě jako sportovkyni byly knížky tehdy „ztrátou času“. Člověk se však mění a priority jsou postupem věku někde jinde.

Dospěla jsem k názoru, že knihy jsou klíčem k tomu, aby člověk vůbec mohl růst a posouvat se v životě dále. Příběhy a zkušenosti, rady a tipy, které už dávno někdo vyzkoušel, prošel si cestami, které si můžeme právě učením se z chyb druhých ulehčit.

Je zapotřebí si ty informace zjistit a v knihách je najdeme. V tuto chvíli mám za sebou spoustu knih s tématem osobního rozvoje a není lehké doporučit jednu. Zmíním tedy jednu, která může inspirovat právě k lepšímu postoji v životě a nalezení štěstí. 

Mnich, který prodal své ferrari – Robin S. Sharma. 

Jak si udržuješ potřebnou motivaci a co tě inspiruje? 

Každý den si přečtu nějaký nový citát, který mě motivuje. Důležité je udržovat se stále tzv. při ohni.

Motivace nám vydrží krátkodobě, doporučuji si ji proto udržovat opravdu každý den. Citáty a motta slavných osobností jsou skvělým pomocníkem. Každopádně je zapotřebí si uvědomit, že přečtením citátu nespasíte svět, je důležitá akce, jak jsem již jednou zmiňovala. Přikládám pár mých opravdu oblíbených:

Není důležité, co se ti stane, ale jak na danou situaci zareaguješ. 

Jste průměrem pěti lidí, se kterými trávíme nejvíce času. 

Peníze nejsou všechno, přinášejí ale svobodu a moci dělat to, co nás baví.  

Co bys vzkázala svému mladšímu já?

Určitě více šetři a investuj chytře. Pokud čte článek někdo z mladší generace, věřte mi, že je to rada nad zlato. Peníze jsou důležité a bohužel ve školách nás neučí, jak s nimi hospodařit. Finanční gramotnost se každý musí naučit sám, což je podle mě jedna z příčin dluhů lidí v mladém věku.

Vždycky bude záležet na tom, jak se chováme k penězům, sami k sobě a k druhým lidem. Ani jedno nás ve školách neučí, musíme se tedy sami neustále vzdělávat.

Máš nějaké doporučení na závěr?

Doporučuji vyjít ze svého aktuálního pohodlí, dodat si odvahu, vykročit do neznáma a jít si pro ty šťastnější dny, které opravdu můžeme žít všichni. Jsem o tom přesvědčená. Nebojte se udělat změnu, nemějte strach trochu riskovat, buďte otevření novým příležitostem, co nám tahle velmi moderní doba nabízí.

Jediná špatná změna je ta, kterou jste neudělali a zůstali stát na místě. Nemluvím tu o radikálních změnách, i když můžete taky, to je na vás. Ale i malé krůčky stačí a vedou ke zlepšení celku.

Po dočtení článku udělejte něco prospěšného pro sebe. Udělejte radost někomu, koho máte rádi. Maličkosti a denní pozitivní návyky z vás dělají lepšího člověka. Všímavost posilňuje, nevšímavost zeslabuje. Formujte svou mysl pozitivně.

Nespoléhejte se na ostatní a na vesmír, že to nějak dopadne. Vy určujete svůj život, své myšlenky, svůj postoj a svoji cestu, po které jdete. A já vám všem přeji krásné a úspěšné dny. 🙂 

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz