Domů » Král p2p půjček Zonky místo zahraničí cílí na ČR

Král p2p půjček Zonky místo zahraničí cílí na ČR

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Zonky investice a půjčka

Zebru, která už několik let promuje ve všech médiích nebankovní půjčky od lidí lidem, není jistě třeba představovat. Společnost Zonky za dobu svého působení oslovila ohromné množství lidí, ať už žadatelů o výhodnou půjčku nebo nadšených investorů. Do karet jí hraje především fakt, že nabízí vůbec nejvýhodnější úrok na trhu, který klientům nenabídne žádná z dostupných bankovních institucí. A tak se půjčky od lidí lidem stávají stále populárnější.

Zonky jako průkopník peer-to-peer půjček

Tato unikátní peer-to-peer služba byla ještě nedávno v Čechách spíše raritou, v poslední době ale zájem o tento výhodný produkt neustále roste. V minulém roce se objem půjčených peněz vyšplhal na více než 10 miliard korun a počet klientů vzrostl meziročně o 57 %. Investorů pak bylo o 40 % více.

Snad i proto se společnost nedávno rozhodla expandovat do zahraničí. Odvážný krok byl ale zastaven společností Home Credit, pod kterou Zonky přímo spadá. Od dubna tohoto roku mělo Zonky vstoupit do Španělska a posléze Německa či Itálie. Místo toho se však společnost na popud Home Creditu zaměří pouze na tuzemský trh.

Zonky chce nalákat konzervativnější klienty

Už 17. února Zonky dostojí tomuto závazku. Spustí totiž kampaň, která má celou službu přiblížit i konzervativnějším klientům, zejména pak ženám ve středním věku. Novou tváří kampaně bude herec Jan Čenský, který je podle slov marketingového ředitele Jana Sladovníka “herec bez skandálů a ohromný profesionál.” Jeho osobu doplní ještě maskot žirafy, který bude projekt provázet až do konce. Důvěryhodnost kampaně podpoří ocenění Nejdůvěryhodnější značka, kterou Zonky získalo loni.

Další aktivitou, kterou Zonky chystá, je druhý ročník soutěže Zonky Innovation Awards, jejímž primárním účelem je pomoci zviditelnit firmy s inovativními technologiemi. Mezi nominovanými jsou firmy ze sfér volného času, domácnosti, přepravy, bydlení i financí. Letos se poprvé utkají také v nových kategoriích Český start-up a Inovace roku. Vyhlášení vítězů proběhne už posledního března ve vyšehradském showroomu Renocar.

Zonky investice

Zonky má jako peer-to-peer půjčka i svojí druhou stranu pro investory. Lidé půjčují lidem je výborný claim, ovšem ne všechny peníze jsou od lidí. Zonky z určité části funguje stejně jako banka. Téměř veškeré marketingové aktivity Zonky soustředí do nahánění nových klientů, kteří chtějí půjčku.

Nahánění investorů v Zonky téměř stopli. Investice se Zonky se ukázaly spíše průměrné co do výsledků a nezdá se to být úplně nejvýhodnější způsob, jak na internetu investovat a vydělat peníze. Velkou konkurencí jsou pro investování se Zonky výhodné spořicí účty, které jsou mnohem více bezstarostné.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz