Domů » Matrace pro nejluxusnější spánek: jakou variantu zvolit?

Matrace pro nejluxusnější spánek: jakou variantu zvolit?

autor Laura Panská
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
matrace ferreti

Kvalita spánku je důležitá pro naše každodenní fungování. Abychom si dokázali opravdu dobře odpočinout, musíme k tomu mít vhodný prostor. Kromě špičkové postele se proto vyplatí investovat do luxusní matrace. Jak postupovat při jejím výběru?

Proč si vybrat kvalitní matraci

Kvalitní spánek je velmi důležitý pro naše zdraví. Tělo se díky němu může regenerovat a připravit na nástrahy dalšího dne. Spánek zároveň posiluje imunitní systém, zvyšuje schopnost koncentrace a slouží jako prevence nejrůznějších duševních i fyzických onemocnění. Z toho důvodu je důležité jej nepodceňovat. 

Na kvalitu vašeho spánku má přitom velký vliv postelová matrace, na které každý den usínáte. Pokud vás z ní bolí záda a cítíte se rozlámaní, je na čase ji vyměnit za kvalitnější kousek. Přece jenom spánkem strávíme třetinu našeho života, a proto se vyplatí investovat do toho, aby stál opravdu za to. 

Proč si pořídit matraci Ferreti 

Jednu z variant luxusních matrací symbolizují ty od značky Ferreti. Pro tuto značku je právě kvalita na prvním místě. Proto se při výrobě zaměřuje na použití prvotřídních materiálů od předních evropských dodavatelů.

Všechny používané materiály jsou certifikované a jsou zcela v souladu se směrnicí OEKO TEX Standard 100, která je známkou nezávadnosti. 

Kvalitní matrace Ferreti zároveň dosahují dlouhé životnosti. Pokud se do ní proto rozhodnete investovat, budete mít jistotu, že vám bude dělat společnost po mnoho let. 

Zajímavostí je dále fakt, že se všechny tyto matrace vyrábějí ručně v obci Oravské Veselé. Ortopedické vlastnosti každé matrace jsou přitom přizpůsobeny konkrétním požadavkům každého zákazníka. 

Matrace Ferreti najdete i v nejlepších hotelech 

Matrace Ferreti jsou skvělou volbou pro všechny, kterým kvalita spánku není lhostejná. O tom, že se jedná o špičkové produkty, ostatně svědčí i fakt, že tyto matrace najdete ve vybraných luxusních hotelech. 

O značce Ferreti

Značka Ferreti spadá pod rozšířenou značku matrací Materasso. Tato společnost byla založena v roce 1995 a zpočátku se zaměřovala na výrobu zdravotních a ortopedických matrací. Postupem času firma svůj sortiment rozšířila o výrobu kontinentálních, rámových a designových postelí. V jejím portfoliu dále najdete nejrůznější bytové doplňky. 

V současné době své produkty nabízí v několika produktových řadách, mezi které patří právě Ferreti nebo třeba značka luxusních postelí z masivu Le Chomat

Jak vybrat postelovou matraci, která vám bude vyhovovat

Pokud přemýšlíte nad pořízením nové matrace, vyplatí se vzít v úvahu hned několik faktorů. Jedině tak budete mít jistotu, že vám toto vybavení bude z dlouhodobého hlediska vyhovovat. Pojďme se podívat na to, jak vybrat správnou matraci. 

Typ a rozměr postele

Prvním důležitým faktorem je bezpochyby konkrétní typ vaší postele. Jiné potřeby budou mít majitelé jednolůžka a jiné naopak majitelé manželské postele. Pokud hledáte matraci pro manželskou postel, promyslete si zároveň, zda chcete mít jednu velkou matraci, nebo raději dvě oddělené. S tím pochopitelně úzce souvisí také rozměr postele.

Typy matrací podle konstrukce

Matrace se vyrábí z nejrůznějších druhů materiálů. S každou variantou se přitom pojí určité výhody a nevýhody. 

  • Pěnové a latexové matrace bývají složené z jedné nebo více vrstev. Skvěle se přitom dokáží přizpůsobit tlaku vašeho těla, a proto se těší velké oblibě.
  • Pružinové a taštičkové matrace patří mezi nejpoužívanější. Tento materiál je totiž tvarově stálý a dosahuje dlouhé životnosti.
  • Kokosové matrace a matrace z dalších přírodních materiálů si skvěle poradí s odvodem vlhkosti a dokáží páteři poskytnout potřebnou oporu. 

Pro koho je matrace určená

Neméně důležitým faktorem je i to, pro jakého člověka je matrace určená. Vybíráte vybavení pro dítě, dospělého nebo seniora? V úvahu vezměte také váhu a výšku spáče. Rozhodující může být také skutečnost, zda daná osoba netrpí nějakým typem alergie. 

Proč se vyplatí používat chrániče matrace

Pokud investujete do luxusní matrace, vyplatí se věnovat péči o ni dostatek pozornosti. Jedině tak se vám totiž toto vybavení odvděčí dlouhou životností. Důležitým prvkem je takzvaný chránič matrace, který se na matraci navléká podobně jako prostěradlo. Jeho úkolem je chránit matraci před mechanickým opotřebováním i vlhkostí. 

O matraci je ale třeba pečovat každý den. Po probuzení proto věnujte pozornost důkladnému vyvětrání místnosti i matrace a až poté lůžko ustelte. Nezapomínejte ani na pravidelné vysávání matrace, čímž z ní odstraníte prach a nečistoty. Obecně se také doporučuje matraci pravidelně otáčet, aby dosáhla delší životnosti. 

Rady a tipy závěrem

U matrace dodržujte její životnost a vyměňte ji za nový kousek včas. Pokud už cítíte, že vaše stávající matrace dosluhuje, je nejvyšší čas pořídit si novou. Uvidíte, že vám za takovou investici vaše záda a zdraví poděkují. 

Při pořizování matrace nezapomeňte taky na nákup vhodného roštu. Na trhu jsou jak klasické varianty, tak i polohovatelné, které ocení například senioři nebo osoby dlouhodobě upoutané k lůžku. 

Jedině s kvalitní matrací dosáhnete luxusního spánku a budete moct každý den načerpat nové síly. Proto její výběr neuspěchejte a pořiďte si takovou, která vám bude ve všech ohledech vyhovovat. Pokud totiž mluvíme o zdraví, není třeba dělat žádné kompromisy. 

Pokud hledáte nejluxusnější matraci pro váš spánek a chcete zjistit více možností, můžete se podívat na srovnání matrací na webu recenzer.cz. Tato stránka poskytuje podrobné informace o různých typech matrací a porovnává jejich vlastnosti a ceny, takže si můžete vybrat tu nejvhodnější pro vaše potřeby a finanční možnosti.

Srovnání matrací vám také umožní snadno porovnat různé značky a modely, což vám pomůže udělat informované rozhodnutí o tom, kterou matraci si vybrat. Tak neváhejte a podívejte se na srovnání, abyste našli tu pravou pro váš nejluxusnější spánek.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz