Domů » 9 tipů, jak vydělat na TikToku

9 tipů, jak vydělat na TikToku

autor Kateřina Korčáková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
9 tipů, jak vydělat na TikToku

TikTok, to je platforma, kde se tance střídají s vtipnými videi. Můžete ale svůj čas strávený na této sociální síti proměnit ve vydělané peníze? Ano, je to možné! Poslední dobou je TikTok velmi důležitý pro růst vašeho podnikání. Existuje totiž několik způsobů, jak zpeněžit svůj TikTok účet. Seznamte se s 9 způsoby, které vám prozradí, jak vydělat na TikToku sledováním videí nebo vytvářením obsahu.

Kolik si na TikToku můžete vydělat? Pravdou je, že neexistuje žádná univerzální odpověď na to, kolik peněz můžete vydělat na TikToku. To také znamená, že neexistuje žádný limit! Vše závisí na tom, kolik úsilí a záměru chcete vložit do budování svého účtu TikTok formou podnikání.

Příjmy tvůrců se značně liší v závislosti na několika spolehlivých faktorech, včetně toho, kolik máte sledujících TikTok a jak vysoká je vaše míra zapojení. Je téměř samozřejmé, že tvůrci s větším počtem sledujících a vyšším zapojením vydělají více peněz. Kvůli jejich dosahu a vlivu jsou tito tvůrci více žádoucí pro značky, zapojující se do influencer marketingových kampaní a affiliate iniciativ.

Nyní se pojďte podívat na jednotlivé způsoby, díky kterým můžete ovládnout prostředí TikToku.

#1 Staňte se TikTok influencerem

Společnosti nyní hledají TikTok influencery, kteří by propagovali jejich produkty. Jak tedy začít, pokud toužíte stát se influencerem?

Nejprve si vybudujte svou komunitu sledujících. Publikujte pravidelně obsah, který oslovuje vaši cílovou skupinu. Ale nečekejte, až za vámi firmy přijdou. Když budete mít dostatečný počet sledujících, můžete oslovovat značkami, které rezonují s vaším obsahem a propagovat jejich produkty nebo služby.

Pokud se se společností dohodnete, sponzorované příspěvky a videa budou klíčem k vašemu úspěchu pro vydělání peněz. Můžete si stanovit více úrovní sponzorství s odstupňovanou cenou. Samozřejmě záleží na tom, jak velký dosah budou mít vaše sponzorovaná videa, aby se firmě vaše služby vyplatily.

💡Tip: Za propagaci značek můžete dostat zaplaceno penězi nebo formou barteru. Co je barter a kdy je pro vás nejlepší?

#2 Propagace vlastních produktů nebo služeb

TikTok můžete využít jako propagační kanál pro vaše produkty, doplňky, digitální služby, ať už je to webdesign nebo copywriting. Získávání vašich sledujících může např. podpořit storytelling o vaší značce či propagace vaší osoby.

💡Tip: S podnikáním teprve začínáte? Inspirujte se, jak vytvořit značku s příběhem.

Jaké formy můžete využít pro propagaci vašeho podnikání? Můžete uspořádat bezplatný workshop prostřednictvím TikTok live a poté vyzvat sledující ke koupi vašeho placeného produktu prostřednictvím odkazu.

Pokud prodáváte fyzické produkty, lidé rádi sledují, jak balíte jejich objednávky. Lze také spustit soutěž o vaše produkty nebo nabídnout svým sledujícím slevový kód.

Sledující také ocení podnikatelské rady. Sdílejte svůj příběh budování značky, vaše úspěchy a pády, tipy pro začínající podnikatele.

Propagace na TikToku vám může vydělat značné množství peněz. Nezapomeňte na konzistenci při tvorbě vašeho obsahu.

#3 Affiliate marketing

Nemáte vlastní produkty, které chcete na TikToku propagovat? Nevadí! Stačí se zapojit do affiliate marketingu. Stačí mít partnerský odkaz, na který mohou uživatelé kliknout, a vy získáte provizi za každý jejich nákup. Affiliate marketing funguje vlastně tak, že půjčujete sortiment jiných prodejců, aniž byste potřebovali peníze nebo sklady.

Pokud uvažujete o vydělávání peněz na TikTok prostřednictvím affiliate marketingu, existuje několik zásadních věcí, které musíte udělat, abyste zachovali integritu své značky:

  • Když používáte přidružené odkazy, musíte je zveřejnit
  • Musíte propagovat produkty, kterým věříte
  • Musíte si vybrat přidružení, která budou odpovídat potřebám vašich následovníků

Se správnými strategiemi affiliate marketingu mohou lidé vydělávat tisíce každý měsíc prostřednictvím affiliate odkazů.

Chcete se stát affiliatem? Spousta značek má robustní a probíhající affiliate programy a neustále hledá nové tvůrce, kteří by se mohli připojit. Vaším prvním krokem je udělat si průzkum affiliate programů v rámci vašeho zaměření. Pak je čas oslovit!

#4 Vysílejte živě

Vyzkoušejte živá vysílání a sledujte, kolik dostanete darů od svých sledujících. Uživatelé TikTok používají hotovost v reálném světě k nákupu mincí v aplikaci, které lze poté vyměnit za virtuální dárky.

Chcete-li vysílat živě a přijímat dárky od diváků, musíte splnit tato kritéria:

  • Je vám více než 18 let
  • Máte více než 1000 sledujících

Jakmile jsou tyto požadavky splněny, lidé sledující vaše videa mohou zakoupit mince a darovat vám je. Tyto mince lze vyplatit za skutečné peníze.

Nastavení živého vysílání na TikToku vám může usnadnit následující video.

Jak vysílat živě na TikToku | Zdroj: YouTube.com

#5 Crowdfunding

Máte nápad na zajímavý projekt? Zkuste ho financovat pomocí crowdfundingové kampaně, kterou budete propagovat právě na TikToku.

První věc, kterou musíte udělat, je zaujmout lidi. Vytvářejte krátká, chytlavá videa, která představí váš produkt nebo službu a vysvětlí, proč potřebujete financování. Ukažte prototyp vašeho produktu, jeho vývoj nebo váš tým pracující na projektu. Můžete také použít humor nebo trendy hashtagy, abyste zaujali větší publikum.

Nabídněte exkluzivní odměny za příspěvky. Jedním ze skvělých způsobů, jak povzbudit lidi k tomu, aby se o vaší kampani dozvěděli a podpořili ji, je nabídnout exkluzivní odměny za příspěvky. Může se jednat o slevy na váš produkt, přístup k exkluzivnímu obsahu nebo dokonce možnost setkat se s vámi a vaším týmem.

Buďte aktivní a komunikujte se svou komunitou. Odpovídejte na komentáře a zprávy, ať už pozitivní nebo negativní. Čím více budete se svou komunitou komunikovat, tím pravděpodobněji vás bude podporovat.

#6 Přidejte se do Creator Fund

TikTok využívá svůj Creator Fund k povzbuzení oblíbených TikTokers, aby pokračovali ve vytváření poutavého obsahu. Jakmile budete mít jako tvůrce alespoň 10 000 sledujících a alespoň 100 000 zhlédnutí videí za posledních 30 dní, máte potenciál začít vydělávat peníze.

Creator Fund vám nabízí příležitost vydělávat peníze tím, co máte rádi. Částka, kterou vyděláte, závisí na řadě faktorů, včetně počtu zhlédnutí, autentičnosti zhlédnutí a úrovně zapojení do vašeho obsahu. Chcete-li začít vydělávat pomocí fondu pro autory TikTok, musíte o to požádat prostřednictvím účtu pro/tvůrce.

#7 Propagujte novou hudbu

Audio propagace je málo známý způsob, jak vydělat peníze na TikTok. Audio společnosti, kapely a hudební vydavatelství neustále hledají způsoby, jak propagovat své nové písně nebo zvukové efekty.

Tyto společnosti můžete navrhnout, abyste ve svých videích použili jejich písně nebo zvukové efekty!

Kolik peněz? Nemluvíme zde o centech za dolar. Pokud můžete vysvětlit potenciální expozici, kterou může skladba získat, pokud je použita ve vašich videích, můžete uvést svou cenu. Audio společnosti zaplatí velké peníze, pokud vědí, že jejich píseň uslyší tisíce lidí.

Na TikToku můžete vydělávat peníze propagací skladeb ve svých videích. Nahrávací společnosti zaplatí uživatelům TikTok za použití určité stopy ve svém videu, aby se píseň stala virální. Pomocí programu PlaylistPush od TikTok můžete vydělat až 250 $ za video. Přesná částka, kterou za video vyděláte, bude záviset na tom, kolik zhlédnutí generuje. Chcete-li se připojit k programu, můžete se přihlásit jako tvůrce TikTok.

#8 Vyzkoušejte TikTok shop

Další možností, jak vydělat na této sociální sítí je TikTok shop. Pokud jste prodejce nebo značka, můžete si vytvořit svůj vlastní TikTok Shop. Tato funkce vám umožní prezentovat své produkty a komunikovat s uživateli.

Na TikToku můžete vytvořit svou vlastní stránku, kde budou zobrazeny vaše produkty. Uživatelé se mohou snadno dostat k vašemu katalogu a nakupovat. TikTok Shop nabízí různé kampaně a nástroje pro propagaci. Můžete využít TikTok Shop Ads a další možnosti.

Jak vypadá TikTok shop
Jak vypadá TikTok Shop | Zdroj: Support.ecwid.com

#9 TikTok ads

Někdy se organická zobrazení prostě nezkracují, takže musíte nejprve utratit peníze, abyste vydělali peníze. TikTok nabízí samoobslužnou reklamní platformu, která vám umožňuje vytvářet a spouštět reklamy k propagaci vašich produktů, služeb nebo dokonce samotného účtu TikTok. Reklamy TikTok se zobrazují na stránce „Pro vás“ uživatelům TikTok, kteří splňují vaše parametry cílení a automaticky se přehrávají jako jakákoli jiná videa TikTok.

Chcete-li vytvořit videoreklamu TikTok, musíte mít nejprve firemní účet TikTok. Strategickým cílením na vaše publikum na základě demografie, zájmů a chování mohou vaše videa oslovit publikum, které se nejvíce zajímá o vaše produkty, a také zvýšit návštěvnost vašeho profilu TikTok nebo externích webových stránek.

Jak zvýšit svoji viditelnost na TikToku?

Využijte sílu jiných platforem, jako je Instagram, Twitter nebo Facebook. Sdílejte svá TikTok videa na těchto sítích a vyzvěte své sledující, aby zkontrolovali váš obsah na TikToku. Propagujte svůj TikTok obsah ve svých příspěvcích na jiných sociálních sítích. Například můžete vytvořit Instagram Reels sestřih z vašich TikTok videí a sdílet ho na Instagramu. Dále:

  • Buďte transparentní
  • Vytvářejte poutavý obsah
  • Buďte konzistentní
  • Nezapomeňte na autenticitu
  • Používejte relevantní hastagy

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli z těchto způsobů, které vám radí, jak vydělat na TikToku, pamatujte na to, že úspěch na TikToku vyžaduje trpělivost, kreativitu a neustálou snahu. Proto jděte do toho a zkuste, co všechno dokážete na této populární platformě!

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz