Domů » Základní ochranné vlastnosti pracovních oděvů

Základní ochranné vlastnosti pracovních oděvů

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
ochranné vlastnosti pracovních oděvů

Jakékoli pracovní činnosti vyžadují nejen sílu a přemýšlení. Velmi důležitou roli hrají bezesporu také pracovní pomůcky a oděvy. Pokud na sobě máte pouze staré oděvy, které jsou vyřazené z běžného nošení, úplně komfortně se při práci zřejmě cítit nebudete. Ideální je zvolit kvalitní pracovní oblečení, které vás dokáže dokonale ochránit. Jaké vlastnosti by takovéto pracovní oděvy měly mít? Na to se podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích.  

Mohl by Vás také zajímat článek o pasivním příjmu z fotobanky či výhodách podnikání.

Odolnost vůči prořezání

V první řadě se vyplatí zaměřit se na odolnost proti prořezání. Pracovní oblečení musí být ušité z velmi pevné látky, jíž jen tak nepronikne ostří nože nebo nedojde k pořezání jakýmkoli ostrým předmětem. Především ve strojírenství nebo v některých dalších oborech jsou ostré kusy kovů jakousi běžnou záležitostí.  Toto ocení všichni, kteří pracují nejen v rizikových oborech nebo tuto práci absolvují jako brigádu.

Rezistence vůči žáru

Setkání s horkými, nebo dokonce žhavými předměty bývá mnohdy doslova osudné. Mnohé pracovní činnosti se ale bez práce s takovýmto materiálem nemohou obejít. Jestliže oděvy disponují vrstvou schopnou alespoň krátkodobě ochránit před propálením, dokážou efektivně ochránit zdraví člověka pracujícího v takovémto prostředí. 

Ochrana před vodou

Pracovní činnosti vykonávané v exteriéru jsou v mnohých ohledech velmi specifické. Lidé jsou vystaveni nepříznivým vlivům okolí. Především chlad, vítr a déšť dokážou v negativním slova smyslu doslova divy. Svrchní pracovní oblečení musí disponovat různými membránami, díky nimž vás ochrání před deštěm a vlhkostí jako takovou. Když vykonáváte činnost z pracovní plošiny v dešti, rozhodně se bez takovéhoto oblečení neobejdete.    

Nezapomeňte na ochranné pomůcky

V současné koronavirem poznamenané době platí tato věta hned několikanásobně. Rouška se stala běžnou součástí výbavy každého člověka. Z ostatních pracovních pomůcek je třeba jmenovat ochranné pracovní brýle a špunty do uší. 

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz