Domů » Brigáda z domova: Jaká práce Vám vydělá nejvíce?

Brigáda z domova: Jaká práce Vám vydělá nejvíce?

od Anna Malá

Brigáda z domova je něco, co už řešilo mnoho z nás. Ať jsme hledali přivýdělek jako studenti, nebo maminky na mateřské dovolené, nebo hledali takovou možnost, jako východisko pro frustraci z firemního prostředí, mnozí z nás si práci z domova vyzkoušeli. Najít si nějaký ten přivýdělek nebo brigádu přeci jen není tak náročné, jako hledat práci na doma formou jediného trvalého úvazku.

Brigáda z domova

Brigáda z domova je ve většině případů brána jako možnost přilepšení ke stávajícímu zdroji příjmu. Nejčastěji se k takovému úvazku přiklánějí rodiče na mateřské dovolené, protože mají snížený příjem, ale o to více času. Díky tomu, že jsou rodiče v domácnosti mohou se věnovat některým manuálním nebo internetovým brigádám. Dříve bylo takový přivýdělek sehnat asi o něco těžší než v dnešní době, kdy je nabídka poměrně velká.

Bohužel i zde se najde stinná stránka věci. Díky některým podvodům na zájemce o brigádu z domova, se pověst tohoto zdroje příjmu stala ne příliš dobrou. Lidé se začali obávat z toho, že aby mohli získat brigádu na doma, budou nejprve muset vložit nějaký vstupní kapitál apod. Nebo také toho, že jim přijde krabice plná „ničeho“, za kterou budou muset na poště zaplatit. Nebo že zkompletují nemalé množství titěrných součástek a dekorací a po odeslání jim za ně nikdo nezplatí.

Tip: Prací z domova si můžete přijít i na slušné peníze, vždy ale záleží na tom, kolik času ji můžete věnovat.

Práce na doma si bohužel tato rizika s sebou nese. Dnes se situace poměrně zlepšila, ačkoli i tak by měl být člověk obezřetný a alespoň pro začátek vybírat z těch nabídek, kde není nutné vkládat členské příspěvky nebo jiný vstupní kapitál. Pokud si nejste jistí, pak než se vydáte za internetovou nabídku, zkuste možná někoho v okolí, kdo má s takovou prací na doma již dobré zkušenosti.

Práce na doma: Kde hledat?

Jak bylo uvedeno již výše, pokud si nejste jistí a máte tu možnost, zkuste se poptat mezi svými známými. Pokud se dostanete k něčemu, co už někdo zkusil a máte jistotu, že se nejedná o podvod, pak je právě tato cesta ta nejlepší. Jako první variantu zkuste tedy nejdříve rozhodit sítě mezi svými přáteli, nebo kolegy. Jistě se mezi nimi najde někdo, kdo už má předchozí zkušenosti s prací na doma.

Prvním místem, kam by jistě šla většina z nás, pokud nemá informace mezi známými, je internet. V dnešní době na internetu najdete takových nabídek brigády z domova velikou spoustu. Do vyhledavače stačí zadat „brigáda z domova“ nebo „práce na doma“ a hned se vám zobrazí nemalé množství inzerátů. Stačí si vybrat, podívat se případně na reference, pokud jsou nějaké dostupné a zjistit co nejvíce informací.

Tip: Pozor na nabídky práce z domu za registraci v dané firmě, eshopu apod.

Další možností je také vaše stávající nebo bývalé zaměstnání. Nabídka brigády z domova je často blíže, než bychom čekali. Zkuste zajít na personální oddělení vaší firmy, zda právě neshánějí administrativní nebo manuální práci, kterou lze vykonávat z domova. Jistě dají přednost zaměstnancům z vlastních řad. Pokud se jedná o ručně kompletované výrobky, tím lépe, protože jejich stavbu, resp. konstrukci už dobře znáte.

Přivýdělek z domova: Jaká bývá brigáda z domova?

Jaké jsou nejčastější práce, kterými si lze přivydělat z domova? Takových prací je opravdu mnoho, jsou to různé manuální kompletovací práce, administrativní činnost, nebo různé telefonáty, či úkony na internetu. Většinou vám k nim postačí tavící pistole v případě těch manuálních, nebo telefon či notebook, v případě těch administrativních. Mezi nejznámější brigády z domu se řadí nejspíš vyplňování dotazníků nebo obvolávání zákazníků. Jaké jsou ty nejčastější?:

 • Vyplňování dotazníků
 • Obvolávání stávajících klientů
 • Obvolávání potenciálních zákazníků
 • Vyplňování obálek s reklamním materiálem
 • Zpracování textových zpráv
 • Kompletace dekoračních výrobků
 • Výroba dárkových předmětů
 • Kompletace psacích potřeb
 • Telefonní marketing
 • Spravování profilů na sociálních sítích
 • Výuka jazyků
 • Překlady textů
Práce z domu
Vyplňování obálek může být časově náročné

Práce z domu: Zkušenosti

Jaké jsou zkušenosti s prací z domova? Často kladné. Člověk ale musí počítat s časovou náročností a dobře si prověřit „do čeho jde“. Často se totiž stává, že si dotyčný nebo dotyčná neuvědomuje časovou náročnost nabrané práce. Firmy sice reklamují, že daná činnost zabere např. 2-3 hodiny denně, nicméně než si práci osvojíte, tak rychle vám od ruky také nejde. Chce to nějakou praxi a dobře si práci rozplánovat.

Mnoho lidí se také zasekne na tom, že zjistí, že obvolávat lidi se jim nezamlouvá a že to není právě pro ně. Mezi nejlepší práce na doma jsou ty, které si můžete časovou uzpůsobit dle svých možností a kde vám umožní vzít si tolik práce, kolik doopravdy zvládnete. Jsou firmy, se kterými se dá lehce domluvit na tom, co vám vyhovuje a jsou flexibilní. Jsou ovšem i takové, které mají striktní přístup a vy ve finále děláte práci, kterou nestíháte za pár korun měsíčně.

Tip: Chcete-li si přivydělat prací z domova a jste v něčem dobří, je nejlepší nabídnete-li takovou činnost přímo sami za sebe. Například překlady textů nebo vyučování jazyků.

Úskalí některých prací z domova jsou také rizika vloženého kapitálu. Na takové práce pozor. Na začátek je vždy nejlepší zkusit ty, které nevyžadují vstupní ani žádný jiný kapitál. Pokud se vám taková nabídka přeci jen zdá zajímavá, je lepší pokud o ni víte od někoho známého, nebo někoho, kdo s ní má již zkušenosti. V takových případech se totiž může stát, že z vás jen někdo vymámí peníze a o žádnou pracovní nabídku se nejedná.

Články, které stojí za přečtení: