Domů » Brigáda z domova: Jaká práce Vám vydělá nejvíce?

Brigáda z domova: Jaká práce Vám vydělá nejvíce?

autor Radka Čechová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Brigáda z domova

Brigáda z domova je něco, co už řešilo mnoho z nás. Ať jsme hledali přivýdělek jako studenti nebo maminky na mateřské dovolené, nebo hledali takovou možnost jako východisko pro frustraci z firemního prostředí, mnozí z nás si pracovat z domova vyzkoušeli. Najít si nějaký ten přivýdělek nebo brigádu přeci jen není tak náročné, jako hledat nabídku práce na doma formou jediného trvalého úvazku.

Brigáda z domova

Brigáda z domova je ve většině případů brána jako možnost přilepšení ke stávajícímu zdroji příjmu. Nejčastěji se k takovému úvazku přiklánějí rodiče na mateřské dovolené, protože mají snížený příjem, ale o to více času. Manuální nebo internetové práce z domu pro maminky jsou proto skvělý způsob, jak přijít k penězům navíc na mateřské. Dříve bylo takový přivýdělek z domu sehnat asi o něco těžší než v dnešní době, kdy je nabídka poměrně velká.

Bohužel i zde se najde stinná stránka věci. Díky některým podvodům na zájemce o brigády z domova, se pověst tohoto zdroje příjmu stala ne příliš dobrou. Lidé se začali obávat toho, že aby mohli získat brigádu na doma, budou nejprve muset vložit nějaký vstupní kapitál apod. Nebo také toho, že jim přijde krabice plná “ničeho”, za kterou budou muset na poště zaplatit. Nebo že zkompletují nemalé množství titěrných součástek a dekorací a po odeslání jim za ně nikdo nezaplatí.

💡 Tip: Přečtěte si také Jak na přivýdělek z domova ve volném čase.

Práce na doma si bohužel tato rizika s sebou nese. Dnes se situace poměrně zlepšila, ačkoli i tak by měl být člověk obezřetný a alespoň pro začátek vybírat z těch nabídek, kde není nutné vkládat členské příspěvky nebo jiný vstupní kapitál. Pokud si nejste jistí, pak než se vydáte za internetovou nabídkou, zkuste možná někoho v okolí, kdo má s takovou prací na doma již dobré zkušenosti.

Práce na doma: Kde hledat?

Jak bylo uvedeno již výše, pokud si nejste jistí a máte tu možnost, zkuste se poptat mezi svými známými. Pokud se dostanete k něčemu, co už někdo zkusil a máte jistotu, že se nejedná o podvod, pak je právě tato cesta ta nejlepší. Jako první variantu zkuste tedy nejdříve rozhodit sítě mezi svými přáteli nebo kolegy. Jistě se mezi nimi najde někdo, kdo už má předchozí zkušenosti s prací na doma.

Prvním místem, kam by jistě šla většina z nás, pokud nemá informace mezi známými, je internet. V dnešní době na internetu najdete nabídky brigády z domova velmi často. Do vyhledavače stačí zadat “brigáda z domova” nebo “práce na doma” a hned se vám zobrazí nemalé množství inzerátů. Stačí si vybrat, podívat se případně na reference, pokud jsou nějaké dostupné a zjistit co nejvíce informací.

⚠️ Tip: Pozor na nabídky práce z domu za registraci v dané firmě, eshopu apod.

Další možností je také vaše stávající nebo bývalé zaměstnání. Nabídka brigády z domova je často blíže, než bychom čekali. Zkuste zajít na personální oddělení vaší firmy, zda právě neshánějí administrativní nebo manuální práci, kterou lze vykonávat z domova. Jistě dají přednost zaměstnancům z vlastních řad, protože vy už vše dobře znáte a oni zase vědí, zda je na vás spoleh.

Přivýdělek z domova: Jaká bývá brigáda z domova?

Jaké jsou nejčastější práce, kterými si lze přivydělat z domova? Takových prací je opravdu mnoho, jsou to různé práce na internetu, administrativní činnost, telefonáty apod. Většinou k nim nic speciálního nepotřebujete, stačí vám telefon či notebook a připojení k internetu. Mezi nejznámější brigády z domu se řadí nejspíš vyplňování dotazníků nebo obvolávání zákazníků. Některé práce jsou ale odbornější a potřebujete k nim určité znalosti nebo vzdělání. Jaké jsou ty nejčastější?

 • Vyplňování online dotazníků
 • Překlady textů
 • Výuka jazyků
 • Online doučování
 • Správa e-shopu
 • Tvorba webových stránek
 • Virtuální asistent
 • Testování produktů
 • Telefonní marketing
 • Grafické práce
 • Korektury textů
 • Copywriting – psaní reklamních textů
 • Zpracování textových zpráv
 • Přepisování textů z tištěné do digitální podoby
 • Prodej fotografií ve fotobankách
 • Přepisování audio a video nahrávek
 • Obvolávání stávajících klientů
 • Obvolávání potenciálních zákazníků
 • Spravování profilů na sociálních sítích
 • Vyplňování obálek s reklamním materiálem
 • Kompletace dekoračních výrobků
 • Výroba dárkových předmětů
 • Kompletace psacích potřeb
Pro vykonávání brigády z domu většinou stačí jen připojení k internetu

Práce z domu: Zkušenosti

Jaké jsou zkušenosti s prací z domova? Často kladné. Člověk ale musí počítat s časovou náročností a dobře si prověřit “do čeho jde”. Často se totiž stává, že si dotyčný nebo dotyčná neuvědomuje časovou náročnost nabrané práce. Firmy sice reklamují, že daná činnost zabere např. 2-3 hodiny denně, nicméně než si práci osvojíte, tak rychle vám od ruky také nejde. Chce to nějakou praxi a dobře si práci rozplánovat.

Mnoho lidí se také zasekne na tom, že zjistí, že obvolávat lidi se jim nezamlouvá a že to není právě pro ně. Nejlepší práce na doma jsou ty, které si můžete časově uzpůsobit dle svých možností a kde vám umožní vzít si tolik práce, kolik doopravdy zvládnete. Jsou firmy, se kterými se dá lehce domluvit na tom, co vám vyhovuje a jsou flexibilní. Jsou ovšem i takové, které mají striktní přístup a vy ve finále děláte práci, kterou nestíháte za pár korun měsíčně.

💡 Tip: Přečtěte si také Práce z domova: je to risk nebo zisk?

Úskalí některých prací z domova jsou také rizika vloženého kapitálu. Na takové práce pozor. Na začátek je vždy nejlepší zkusit ty, které nevyžadují vstupní ani žádný jiný kapitál. Pokud se vám taková nabídka přeci jen zdá zajímavá, je lepší pokud o ní víte od někoho známého, nebo někoho, kdo s ní má již zkušenosti. V takových případech se totiž může stát, že z vás jen někdo vymámí peníze a o žádnou pracovní nabídku se nejedná.

Jak poznat, že je práce na doma podvod?

Na internetu či v novinových inzerátech můžete snadno narazit na podvodné nabídky práce na doma. I v této oblasti se totiž najdou podvodníci, kteří se snaží z lidí vymámit peníze. Typické podvodné inzeráty jsou nejčastěji ty, které nabízejí manuální a kompletovací práce na doma, jako je plnění obálek reklamními letáky, lepení obálek, skládání kuličkových per, kompletace dekoračních výrobků, dětských hraček apod. I když možná manuální práce z domova existují, je jich opravdu minimum a v tomto případě je nejlepší, pokud ji seženete přes někoho známého, kdo má zkušenosti s tím, že mu byla řádně vyplacena odměna.

Taktiky podvodníků jsou většinou podobné a to, že je práce či brigáda z domova podvod, lze celkem dobře odhalit. V inzerátech se dočtete, že pro více informací o brigádě máte zaslat ofrankovanou obálku a následně vám přijde dopis s instrukcemi, kam máte zaslat peníze (nejčastěji to jsou naštěstí jen stovkové položky). Podvodník vám to vysvětlí jako poplatek za poštovné, důležitý vklad za nákup materiálu, poplatek za náročnou administraci, členský příspěvek, jistinu atd. Po zaplacení vás už buďto nikdo nekontaktuje, nebo vám přijde poštou obálka s dalšími letáky s nabídkami práce na doma.

V některých případech se od podvodníka dozvíte, že je vlastně vaší prací získávat nové zájemce o onu neexistující práci na doma a tahat z lidí peníze obdobným způsobem. Někdy je v inzerátu uvedeno, že pro více informací máte zaslat SMS na uvedené číslo, po zaslání vám tato esemeska strhne třeba sto korun z kreditu.

Práce na doma bez podvodu a bez poplatku předem jsou většinou ty od důvěrně známých a větších firem, které si lze snadno prověřit. Pokud tedy narazíte na nějakou nabídku brigády v inzerátu, vždy si nejdříve na internetu pohledejte nějaké informace o firmě a člověkovi, který ji nabízí. Rozhodně nikam neposílejte peníze a při podezření ani nic nepodepisujte.

Jaká brigáda z domova vydělá nejvíce?

Kolik vám vydělá brigáda z domu samozřejmě záleží na typu práce. Například vyplňování online dotazníků je snadný přivýdělek, který zvládne každý. Ale kolik se dá vydělat vyplňováním online dotazníků? Za krátký dotazník je to nejčastěji 5–10 Kč, rozsáhlé a náročnější dotazníky bývají ohodnoceny v rozmezí 50–100 Kč. Nevýhodou je povětšinou to, že nemůžete sami ovlivnit, kolik dotazníků za měsíc vyplníte a musíte čekat, až vám nějaký dotazník přijde. Z toho důvodu se vyplňováním dotazníků nedají vydělat žádné zajímavé peníze a je to spíše přilepšení maximálně pár stovek navíc.

Pokud vás láká spíše brigáda z oblasti telefonního marketingu, zde je odměna většinou závislá na počtu domluvených smluv, které s obvolávanými klienty vyjednáte. Záleží tedy na vaší výkonnosti a umění přesvědčit zákazníka, aby si koupil službu či produkt. Někdy může být obvolávání klientů placeno za hodinu, nehledě na úspěšnost telefonátů. Takových nabídek je ale málo. Něco jiného zase je, pokud děláte virtuální asistentku, kdy třeba nějakému podnikateli vyřizujete telefonáty. V těchto případech může být brigáda z domu placena již o něco lépe.

Pak také existují brigády z domova, ke kterým jsou potřeba určité znalosti. Jedná se třeba o doučování cizích jazyků, překlady textů, korektura apod. Pokud vás baví psát a čeština vám ve škole šla, můžete se zkusit uplatnit jako copywriter a psát různé texty. Pokud nemáte žádné zkušenosti, existují školení a stáže pro copywritery. V této oblasti odbornějších prací si už můžete být jisti docela slušným přivýdělkem, nejčastěji v rozmezí 100–200 Kč za hodinu. Takže zde záleží na vašich schopnostech a také na tom, kolik času na přivýdělek z domu vlastně máte.

💡 Tip: Chcete-li si přivydělat prací z domova a jste v něčem dobří, je nejlepší nabídnete-li takovou činnost přímo sami za sebe. Například překlady textů nebo vyučování jazyků.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz