Domů » TOP 3: Proč se vyplatí investovat do fotovoltaiky?

TOP 3: Proč se vyplatí investovat do fotovoltaiky?

autor Daniela Adamová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Fotovoltaika pro každý dům

Fotovoltaická elektrárna je moderní systém výroby energie pro domácnost a hodí se pro každý rodinný dům, ať už se jedná o novostavbu nebo rekonstruujete stávající dům. Disponuje mnoha výhodami a benefity, které vás přesvědčí o tom, že i vy byste měli investovat do fotovoltaiky. Tři největší klady této investice si představíme v následujících řádcích. Vyzkoušejte si nezávazně, kolik byste mohli s fotovoltaikou ušetřit!

Obzvláště, když ceny energií a elektřiny na přelomu roku 2021 a 2022 vyhouply na svá maxima. Některým domácnostem se najednou zvýšily náklady o 30-50 %.

Jaké jsou největší výhody investice do fotovoltaiky?

Solární energie využívaná díky fotovoltaické elektrárně je jedna z cest budoucnosti výroby energií. Jedná se o alternativní a nevyčerpatelný zdroj energie, který skrývá mnoho výhod. Čistý a nevyčerpatelný zdroj energie je budoucnost, jak zajistit dostatek energie pro stále více komplikovanou infrastrukturu a elektrické přístroje. Jak co nejvíce zefektivnit investici do fotovoltaiky a ušetřit počáteční náklady?

Solární a další alternativní energie jsou naší budoucností.
Solární a další alternativní energie jsou naší budoucností.

TOP 1: Investice, která se vám vyplatí

Největší výhodou investice do fotovoltaické elektrárny je její stálá a velmi vysoká návratnost, díky které můžete ušetřit tisíce ročně. Solární panely vám ušetří náklady na energie – především za elektřinu a ohřev vody. Ušetřit můžete od sedmi tisíc, až více jak krásných třináct tisíc korun ročně a to vše jen díky nižším nákladům na energie, které vám vaše elektrárna zajistí. Záleží na typu balíčku, který si vyberete.

Pokud chcete ušetřit až 80 % nákladů vaší domácnosti na elektřinu a vytápění, zvolte kombinaci fotovoltaiky s tepelným čerpadlem. Návratnost investice se vám ještě zvýší a urychlí, jestliže zvolíte výhodnou fotovoltaickou elektrárnu, která vám zároveň vydrží dlouhá léta plně funkční. Můžete se podívat na stránky GreenWatt.cz nebo Schlieger, kde najdete kvalitní elektrárny i tepelná čerpadla, která jsou nejlevnější na českém trhu. Schlieger se pyšní nejvíce instalovanými solárními panely v České republice.

TOP 2: Dotační programy pro vás

Dalším důvodem, proč se vám vyplatí investice do fotovoltaiky jsou dotační programy, které výrazně podporují nákup těchto systémů. S dotací Nová zelená úsporám můžete ušetřit značnou část vašich počátečních nákladů. Ušetřit lze desítky tisíc korun a zefektivnit tak vaši investici. V případě, že vlastníte starší nemovitost, tak můžete instalaci solárních panelů spojit například se zateplením nebo výměnou oken. Celková dotace vám může snížit náklady až o 50 % a v následujících letech budete žít komfortněji a výrazně levněji.

Zažádat o dotaci a dosáhnout na ni navíc není vůbec těžké. Splňovat musíte jen několik jednoduchých a jasných podmínek určených dotačním programem. Tento projekt je zatím plánován pouze do roku 2022, takže neváhejte a investujte do své budoucnosti co nejdříve.

Využití fotovoltaiky je nekonečné, ať už stavíte nový dům nebo rekonstruujete ten stávající.
Využití fotovoltaiky je nekonečné, ať už stavíte nový dům nebo rekonstruujete ten stávající.

TOP 3: Naše planeta vám poděkuje

Na stupínky vítězů výhod investice do solární elektrárny se také dostala šetrnost fotovoltaiky k životnímu prostředí. Tento důmyslný systém je ekologickým řešením výroby energie, díky kterému váš dům nebude tolik zatěžovat naši planetu. Jedná se jednoznačně o zdroj energie budoucnosti.

Solární panely využívají sluneční paprsky pro výrobu elektřiny. Panely obsahují složky jako je křemík, hliník nebo sklo, všechny tyto materiály se dají opětovně využít i po dosloužení panelů. Články se tedy znovu vytěží a využijí k výrobě nových fotovoltaických elektráren.

Pořízení fotovoltaiky je skvělým způsobem, jak ušetřit náklady na bydlení, ulehčit planetě a životnímu prostředí a zároveň se váš dům stane samostatnějším ekologičtějším domovem. Mezi další výhody bychom mohli zařadit univerzálnost využití fotovoltaiky, rychlou instalaci nebo dostupnost. Máte zkušenost se solárními panely?

Přečtěte si také o dalších zero waste tipech.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz