Domů » Restaurace Karlín: Zajímavé podniky, které stojí za návštěvu

Restaurace Karlín: Zajímavé podniky, které stojí za návštěvu

autor Kateřina Korčáková
0 komentářů
Restaurace Karlín

Hledáte gastronomický zážitek, který potěší vaše chuťové pohárky a zároveň vám zvedne náladu? Pak se vydejte do Karlína, jedné z nejrozmanitějších čtvrtí Prahy. Nutno říci, že nyní i jedné z nejdražších čtvrtí. Karlín za posledních 20 let udělal neuvěřitelný posun.

Karlínské restaurace nabízejí vynikající jídlo, pití a atmosféru. Ať už máte chuť na tradiční českou kuchyni, moderní gastronomii, světové speciality, nebo jen chcete posedět s přáteli u dobrého piva či vína. Kromě toho vás v Karlíně čeká i široká škála kulturních, sportovních a společenských aktivit, které potěší každého. Přečtěte si, kde se nacházejí ty nejlepší restaurace v Karlíně.

Eska

Eska je moderní restaurace, která kombinuje tradiční českou kuchyni s inovativními technikami a lokálními surovinami. Zde si můžete vychutnat chléb pečený v peci na dřevo, domácí máslo, fermentovanou zeleninu, maso z farmy nebo dezert z kváskového těsta. Nabízí bohaté snídaňové menu, které zahrnuje vafle, ovesné kaše, granoly, jogurty, smoothie a další. Eska je ideální místo pro ty, kteří hledají kvalitní a originální jídlo v příjemném prostředí.

Adresa: Pernerova 673/49

💡 Tip: V Pernerově ulici se také nachází coworkingové centrum WorkLounge. Po práci se tak můžete odměnit nějakou dobrotou v Esce.

Nejen Bistro

Jedná se o stylovou a útulnou restauraci, která se specializuje na grilovaná masa, ryby a zeleninu. Zde si můžete vybrat z různých druhů steaků, burgerů, salátů, polévek, předkrmů a dezertů, které jsou připravovány z čerstvých a sezónních ingrediencí. Nejen Bistro také nabízí výběr kvalitních vín, piv, koktejlů a limonád. Nejen Bistro je skvělá volba pro ty, kteří mají rádi jednoduché, ale chutné jídlo a přátelskou obsluhu. Bistro je otevřené každý den v týdnu.

Adresa: Křižíkova 263/24

Khomfi

Tato restaurace v Karlíně se vyznačuje originálním konceptem a příjemnou atmosférou. Interiér restaurace je inspirovaný zenovou filozofií a vyzařuje klid a harmonii. Nabízí ideální prostor pro klidné posezení s přáteli i rodinou a vychutnání si lahodných asijských specialit. Khomfi vám nabídne autentické asijské speciality z Vietnamu, Japonska, Thajska a Číny. Můžete si vybrat i z vegetariánských a veganských pokrmů.

Adresa: Vítkova 202/18

Pohostinec Karlín

V Pohostinci Karlín si dáte tradiční českou kuchyni a výborné steaky. Jejich steaky jsou ze stařeného (vyzrálého) masa s certifikací USDA. V restauraci vaří z kvalitních surovin z lokálních zdrojů. Můžete sem zajít s dětmi i domácími mazlíčky. Celý prostor je nekuřácký a prostor lze využít i k uspořádání firemního večírku.

Adresa: Pobřežní 1/42

Bistro proti proudu

Máte rádi zdravé a lehké jídlo? Jedním z dalších skvělých podniků v Karlíně je Bistro proti proudu. Zde si můžete objednat saláty, sendviče, quiche, těstoviny, polévky, koláče a další lahůdky, které jsou připravovány z lokálních a bio surovin. Bistro Proti Proudu také nabízí vynikající kávu, čaje, džusy a smoothie. Bistro Proti Proudu je ideální místo pro ty, kteří hledají zdravou a rychlou svačinu nebo oběd v klidné a pohodové atmosféře.

Adresa: Březinova 471/22

Prostory Bistro proti proudu
Prostory Bistro proti proudu | Zdroj: Bistroprotiproudu.cz

💡 Tip: Přečtěte si 35 tipů, kam vyrazit v Praze na výlet.

Spojka Karlín

Spojka Karlín je první flexitariánská restaurace v České republice. Je vhodná pro vegany, vegetariány, ale i milovníky masa. Jak je to možné? Filozofie restaurace totiž spočívá v tom, že jídlo spojuje lidi. Co dalšího je na Spojce Karlín exkluzivní? Ráno slouží jako kavárna s vydatnými snídaněmi a kvalitní kávou. Na oběd si zde dáte nutričně vyvážené jídlo a večer si můžete užít zážitkovou večeři s bohatým výběrem vín a drinků. Restaurace si zakládá na kvalitních a čerstvých surovinách.

Adresa: Pernerova 697/35

Green Factory

Green Factory je salátový bar, který nabízí širokou škálu čerstvých salátů, wrapů a dalších zdravých specialit. Můžete si vybrat z předpřipravených salátů nebo si namíchat vlastní podle vašich chutí. Green Factory je ideální pro rychlé a zdravé stravování, ať už jdete do práce, na výlet nebo jen chcete lehký oběd či večeři.

Adresa: Sokolovská 663/136c

Pivo Karlín

Tradiční pivnice, která vyrábí a čepuje vlastní pivo. Zde si můžete vychutnat světlé, tmavé, polotmavé nebo speciální pivo, které je vařeno podle starých receptů a technologií. Pivovar Karlín také nabízí typická česká jídla, jako jsou guláš, knedlíky, vepřové koleno, utopenec, smažený sýr a další.

Adresa: Pernerova 691/42

Tak neváhejte a navštivte Karlín, kde můžete strávit skvělý čas spojený s gastronomickými zážitky i volnočasovými aktivitami.

💡Víte, jak jídlo ovlivňuje váš každodenní život? Zjistěte více informací.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz