Domů » Sázky a kurzy na senátní volby

Politické a společenské sázky začínají v posledních letech masivně zvyšovat svůj objem. Stále více lidí má chuť odhadnout výsledek voleb a uplatnit své vlastní volební preference.

Volby do Poslanecké sněmovny 2017 zaznamenaly rekordní objem sázek, avšak následující prezidentské volby je ještě trumfly. Prezidentské volby byly velice zajímavé a dalo se sázet i na celkové pořadí. Kurzy se často proměňovaly a pro příležitostné sázkaře se prezidentské volby staly dobrou zábavou.

Sázky na senátní volby

Sázkaři následně využili zájmu o politiku a nyní nám servírují také sázky na senátní volby, což nebylo dříve obvyklé. Senátní volby probíhají  každé dva roky do jedné třetiny horní komory Parlamentu České republiky. V letošních podzimních volbách se tak uskuteční hned 27 senátních voleb v ČR.

Sázkaři zatím vypsali především ty nejatraktivnější volební obvody s nejznámějšími volebními kandidáty mezi něž patří například senátní obvod Praha 2 a 3, kde se současného senátora Libora Michálka pokusí ohrozit Marek Hilšer, Ladislav Jakl či Ivan Gabal. Nejvyšší šance Fortuna přisuzuje Hilšerovi, který těží z popularity, kterou získal při prezidentských volbách. V těsném závěsu je Libor Michálek, který je populární především pro svoji aktivní práci v Senátu.

senátní volby  Praha 2 a 3 sázky

Senátní volby sázky

Dalšími vypsanými obvody jsou Praha 4 a Praha 12, kde svoji konkurenci válcují prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Pavel Fischer. Zvláště u Fischera je kurz opravdu malý 1.07, což z něj dělá již teď téměř vítěze.

Kurzy v senátních volbách

Senátní volby jsou mnohem méně předvídatelné než volby prezidentské. Také jsou méně sledované a maličkosti dokáží velice zahýbat s kartami. Příležitost pro lukrativní sázku by se například otevřela po odstoupení jednoho z favoritů na Praze 4 či 12. Někteří protikandidáti totiž dosahují až kurzu 100.

Dále mohou být kurzy ovlivňovány sázkami vysokými sázkami podanými ve prospěch určitých kandidátů.

Články, které stojí za přečtení: