Domů » Tomáš Krause: Rozhovor nejen o bitcoin trendech

Tomáš Krause: Rozhovor nejen o bitcoin trendech

autor Patrik Pilous
0 komentářů
Trendy Bitcoin tomáš krause

Tomáš Krause se může nazývat kryptoměnovým evangelizátorem. Poslední přibližně 4 roky se dost intenzivně věnuje kryptoměnám a všemu okolo nich. Od úplného neználka, který si někdy v roce 2015 myslel, že bitcoiny jsou nějaké divné internetové peníze, se dostal až k pochopení toho, co za bitcoinem je technicky i ekonomicky. Tomáš dnes považuje bitcoin a blockchain za jeden z největších vynálezů všech dob. Srovnává ho s vynálezem internetu. Na webu Bitcoinvkapse.cz Tomáš předává své zkušenosti dál.

Jaký je tvůj klíčový faktor úspěchu?

Dělat to, co člověka baví a čemu rozumí. A pokud tomu nerozumí, tak se v tom neustále vzdělávat. Kdybych to vzal konkrétně, tak já jsem se ke kryptoměnám dostal relativně pozdě, první bitcoiny jsem kupoval v létě roku 2017. Ale ta technologie a vše okolo mě tak pohltilo, že se kryptoměnami zabývám prakticky každý den a řekněme, že jsem v tom úspěšný.

Jaké zaměstnání nebo pracovní zkušenost pro tebe byla nejzajímavější?

Já jsem už přes 22 let nikde nepracoval, resp. nebyl zaměstnancem, takže nemám žádného top zaměstnavatele, ale platí to samé, jako v předešlé otázce – nejlepší je dělat to, co člověka baví a s lidmi, se kterými jste stejná krevní skupina.

Jaké vidíš tři hlavní trendy v oblasti blockchainu a kryptoměn?

Pokud to zúžím zase jen na krypto, tak to je tak rychlý obor, že těžko říci. Samozřejmě teď frčí DeFi, ale za půl roku to bude něco jiného. Často se to přirovnává k počátkům internetu, kdy jsme všichni věděli, že je to něco velikého, ale nikdo nevěděl, co z toho bude za 20 let a že se bez internetu vlastně nebude dát žít.

Já si třeba myslím, že za 20 let většině lidí přijde úplně normální, že mají úspory v bitcoinech, resp. v satoshi, protože celý bitcoin si nebude moci nikdo z běžných lidí dovolit.

Koho bys doporučil sledovat na sociálních sítích?

Používám jen Twitter a tam asi nemám žádný velký vzor. Zájemcům o kryptoměny bych doporučil třeba Bitcoinovej kanál nebo podcast Kryptokec.

Jakou investici do 1000 Kč považuješ jako nejlepší a jakou celkově?

Při tradingu kryptoměn se mi povedlo párkrát udělat zhodnocení 100 % za 24 hodin, ale musím přiznat, že to nebylo s nějakými velkými částkami. V mém seriálu Trading od píky je taky aktuálně vidět zhodnocení portfolia o více než 100 % od začátku roku.

A pak jsou samozřejmě takové ty nefinanční investice, jako třeba do dětí 🙂

Jaké máš denní rituály, které bys doporučil?

Nevím, jestli se to dá nazvat rituálem, ale den většinou končím i začínám s Twitterem a TradingView 🙂

Co bys vzkázal svému mladšímu já?

Nakup co nejvíc bitcoinů po 1$ a neprodávej 🙂

Kniha, která tě v životě nejvíce inspirovala?

Protože jsem je právě dočetl, budu jmenovat dvě knihy: Odluka peněz od státu a Vynález jménem Bitcoin. Shodou okolností jsou obě ke stažení zdarma a vřele je doporučuji.

Kolik hodin průměrně denně pracuješ?

Asi se v součtu dostanu k těm cca 7-8, ale ta hranice mezi prací a volnem je dnes tenká – je sledování Twitteru, kde se člověk i vzdělává, prací nebo odpočinkem?

A závěrem, v kolik hodin chodíš spát a kdy vstáváš?

Okolo 23:00 a okolo 7:00. Nic zvláštního.

Pokud upřednostňujete konzervativnější investice, tak si můžete přečíst náš článek o stavebních spořeních, podílových fondech nebo spořicích účtech.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz