Domů » TOP 10: Fitness citáty, podle kterých se můžete řídit

TOP 10: Fitness citáty, podle kterých se můžete řídit

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
fitness

Fitness je životní styl, ve kterém se objevuje pohyb, zdravá strava a veškeré návyky, které tělu nějakým způsobem prospívají. Ne vždy ale máme dostatek motivace, a potřebujeme tak nakopnout. Citáty vám mohou pomoci uvědomit si, proč to vše vlastně děláte a proč byste rozhodně neměli přestávat.

Proč žít fitness?

Sportovci mají k tomuto životnímu stylu určitě bližší cestu, ale s fitness mohou začít i ostatní. Je jedno kdo jste, co děláte i čemu se věnujete ve volném čase. Cvičení a zdravá strava je něco, co si uzpůsobujete, nemusíte ani nikam chodit a je jen na vás, jak vážně to pojmete. Není nutné, abyste hned chodili do fitka a dali se na krabičkovou dietu – to je na fitness krásné. Můžete cvičit doma podle aplikace, YouTube videí, ale stejně tak jít ven běhat, cvičit ve fitku s trenérem i bez něj nebo jezdit pravidelně na kole.

Zdravý životní styl zahrnuje:

  • pravidelný pohyb,
  • flexibilitu,
  • zdravou vyváženou stravu,
  • pitný režim.

Všechny tyto aspekty napomáhají tělu lépe žít a vytvářet lepší podmínky do budoucna. Pokud zanedbáváte jeden z výše uvedených bodů, výsledky se nemusí dostavit v takové podobě, jakou byste očekávali. Naopak, když se budete věnovat všemu, budete zdraví, lépe porozumíte svému tělu a zlepší se i vaše psychika. A pokud zrovna nemáte dostatek motivace, přečtěte si následující citáty!

fitness
Fitness je skvělou zábavou, kterou si můžete užít společně s vašimi přáteli.

Nejlepších 10 motivačních citátů o fitness

Ne každý den je posvícení a je naprosto přirozené, že se vám do cvičení někdy nechce. Ve většině případů se stačí donutit a nakonec budete rádi, že jste tak udělali. Cvičení poskytuje energii, dobrou náladu a rozproudění celého těla. V dnešní době internetu je navíc skvělé, že se lidé věnují něčemu jinému, než jen sezení u počítače. Nakopněte se a dejte se do toho taky!

Nekončím, když jsem unavený. Končím, když mám hotovo.

To platí i v životě. Většina lidí neuspěje právě kvůli tomu, že přestane příliš brzy. Nemusíte se bát, že byste si své cíle nesplnili, pokud děláte kroky, které k nim vedou. Chce to trpělivost a píli. Když už nebudete moct, myslete na to, proč to děláte. A pokud to opravdu chcete, tak vydržíte.

Dnes děláme to, co jiní nechtějí, abychom zítra dokázali to, co oni nemůžou.

Odlišování od ostatních už dávno není nic, za co byste se měli stydět. Vybrání si jiné cesty znamená jiný způsob života, jiné výsledky, než je “normální”. Když chcete žít jinak, musíte dělat věci jinak. Nebojte se a jděte si za tím, o čem jste přesvědčení. A nenechte se ovlivnit ostatními!

Poprvé ti to přijde jako kdyby jsi umíral, ale potom se cítíš jako znovuzrozený.

Začátky jsou nejtěžší. Jakmile ale najedete na rutinu a vaše tělo si zvykne, začnete fitness milovat. Bude vás bavit jíst zdravě, budete se tak cítit lépe a bude se vám po cvičení stýskat. Postupně budete chtít zjišťovat víc, ponoříte se hlouběji a výsledky se o to zlepší. Z povinnosti se stane potřeba, která váš život naplní pozitivní energií.

fitness
Cvičení je skvělým způsobem, jak získat zdravější tělo, mysl i větší sebevědomí.

Když lidé pochybují o tom, jak daleko jsi došel, běž tak daleko, až už je neuslyšíš.

Soustřeďte se pouze na to, za čím si chcete jít a veškeré negativní vlivy jednoduše nevnímejte. Na vaší cestě za úspěchem (a to se nemusí týkat jen fitness) narazíte na lidi, kteří vám ho nebudou přát, budou vás chtít shodit či znejistit. Vaším jediným úkolem je nevnímat taková slova, protože s vámi nemají nic společného. Dále pokračujte v cestě, stůjte si sami za sebou a uvidíte, že není nic důležitějšího, než váš vlastní názor.

Můžeš mít buď výmluvy nebo výsledky, nikdy ne obojí.

Arnold Schwarzenegger

Výmluvy jsou pro ty, kteří danou věc doopravdy nechtějí. Vaše touha po něčem je totiž jako startovací motor, který se tak lehce nevyčerpá. Prostě to udělejte a nehledejte důvody, proč to nejde, co by se mohlo stát nebo co budete dělat, když to nevyjde.

Tělo dosáhne toho, čemu mysl věří.

Naše psychika je mocný nástroj, který není radno podceňovat. Když něčemu věříte, máte o dost větší pravděpodobnost, že se to povede, stačí jen najít cestu. Jakmile ale nevěříte možnosti, že to, co si přejete, se doopravdy stane, nezmenšujete pravděpodobnost, vy totiž žádnou nemáte. Najednou není ani 1 % šance, že to zvládnete. Dejte si na takové myšlení pozor a dobře se o svou psychiku starejte, aby vám pomohla plnit cíle, ne podkopávat nohy.

Jakmile začneš cvičit pravidelně, je těžké přestat.

Erin Gray

Podle některých zdrojů se uvádí, že vytvořit návyk trvá přibližně 66 dní. Po této době bude mnohem lehčí vracet se ke cvičení i zdravé stravě, dokonce se stane to, že bude těžké přestat. Dlouholetí fitnessáci si týden bez pohybu neumějí představit a je pro ně utrpení něco takového prožít, když mají například nějaké zranění. V tomto čase objevíte tu pravou vášeň fitness, která potrvá nejspíš až do konce života.

fitness
Nepřestávejte se zlepšovat jen kvůli tomu, že máte krátkodobou krizi.

Jestliže si nenajdeš čas na cvičení, pravděpodobně si budeš muset najít čas na nemoc.

Robin Sharma

Všichni chceme všechno rychle a často nám nedochází, jakou cenu za to platíme. Neustálé odkládání zdraví na druhé místo se v budoucnu vymstí a veškeré peníze, které teď vyděláte, budete muset použít na uzdravení. V podstatě to vůbec nedává logiku, proto raději věnujte čas, který teď máte, do aktivit, které vám zajistí příjemné zítřky.

Ani Řím nebyl postaven za den, ale pracovalo se na něm každý den.

Výsledky někdy trvají, ale pokud je budujete pravidelně, dříve či později dorazí. Nevzdávejte se a trpělivě postupujte krůček po krůčku. Představte si, kde budete za rok, když budete stejným stylem pokračovat i nadále. Jednoho dne si stoupnete před zrcadlo a nebudete věřit vlastním očím, že jste to opravdu zvládli. A to bude odměna za všechny okamžiky, kdy jste to nevzdali, i když se vám zrovna nechtělo.

Dnes jsi nevstal proto, abys byl průměrný.

Zakončíme to citátem, který má v sobě velkou sílu. Každý den je dar, kterého bychom si měli vážit. Je jen na nás, jak s ním naložíme, nicméně je třeba pamatovat na to, že přítomnost tvoří budoucnost. A jestliže sníte o neprůměrně budoucnosti, musí být i dnešek něčím výjimečný. Začněte ho například jógou!

Příprava je důležitá

Aby vás fitness bavilo, sledujte videa, která se tohoto tématu týkají, obklopte se lidmi, kteří vás budou motivovat, nakupte si vybavení, oblečení a vyvěste citáty tam, kde je budete mít na očích. Pomůže vám to oblíbit si tento životní styl a pravidelně se mu věnovat. Ať si vyberete jakoukoliv cestu, je skvělé, že na sobě chcete pracovat. Tak pročíst citáty, do cvičebního a hurá do toho!

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz