Domů » TOP 10: Nejlepší motivační citáty o životě

TOP 10: Nejlepší motivační citáty o životě

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
život

Život je plný příležitostí a krásných chvil. Ne každý si je ale dokáže užít a využít vše, co mu život nabízí. Citáty nám často dokáží připomenout, co je skutečně důležité a nad čím, naopak, můžeme mávnout rukou. Pojďme si připomenout motivační citáty o životě, které kdy kdo vyslovil.

Jak žít život tak, abyste ho milovali

Každému z nás bylo dáno daru v podobě života, a je jen na nás, jak ho budeme žít. Někteří lidé si myslí, že to vůbec není jejich volba a nemohou nic ovlivnit. Ovšemže mohou! Každé rozhodnutí, které učiníte, má na váš vývoj života nějaký vliv. Ať už se podle vás rozhodnete špatně či dobře, přinese to nějaké výsledky. Když si toto uvědomíte, možná budete život vést jinak. Chcete tipy?

1. Dělejte to, co vás baví

Nemůžete být v životě šťastní, pokud budete dělat práci, kterou nesnášíte, obklopovat se negativními lidmi a nemít žádný koníček. Výmluvy typu ,,nemohu si teď dovolit žít takový život” nebo ,,nejde to” jsou nejen k ničemu, ale ještě k tomu nejsou pravdivé. Když chcete, zvládnete cokoliv. Lidé automaticky zavrhují možnosti, protože si myslí, že nevyjdou. Skutečná otázka ale tkví v tom ,,jak moc to chcete?”. Zkuste udělat první krok a uvidíte, že nemožné neexistuje.

2. Žijte sami za sebe

Názory a požadavky ostatních by vám měly být jedno, pokud chcete žít spokojený život. Vždy se najde někdo, podle koho nebudete dost dobří, ale když jste vy sami rádi za to, kým jste, pak na ničem jiném nezáleží. Ovlivňovat se druhými lidmi znamená být nesvobodný – neustále nad něčím musíte přemýšlet, nemůžete si utvářet vlastní názory a nejste to vy. Je to váš život, proto ho prožijte sami za sebe, ať toho na smrtelné posteli nemusíte litovat.

3. Plňte si sny

Úplným základem je nepřestat snít. Klidně se odvažte a snijte o tom nejbláznivějším, co vás napadne. Poté si svá přání plňte. Někdy k nim vede složitější cesta, ale určitě to stojí za to. Většina populace zůstává u pouhých myšlenek, protože má za to, že ani nikam dál to vést nemůže. Zvedněte zadek a jděte si pro to! Stačí jen najít způsob a pak je vše jednoduché.

4. Žijte přítomností

Ohlížet se za minulostí nebo se bát budoucnosti vám nejen nic nepřinese, ale ještě vám to zkazí náladu. Říká se, že lidé, kteří se příliš zaměřují na minulost, trpí depresemi a ti, kteří spíše na budoucnost, zase úzkostmi. Pokud je to i váš případ, zklidněte myšlenky a soustřeďte se na tady a teď. Strašně jednoduše se to říká, ale je to pravda. Jakmile najedete na vlnu mindfulness, zjistíte, jak jsou všechny problémy zbytečné a vše vyžaduje jen klid. Ušetříte tak nejen své psychice, ale také fyzické stránce, jelikož se zbavíte nepotřebného stresu.

5. (Pona)učte se

Život nám každý den chystá nějakou lekci, kterou buďto zvládneme nebo si ji znovu zopakujeme. Věřte, že nic se neděje pro nic za nic – vše má svůj smysl. Všímejte si toho, co se vám v životě děje a přemýšlejte nad důvodem. Stává-li se vám například často, že věci nevycházejí podle plánu, možná na ně moc tlačíte a vaší lekcí je povolit. Pokud se vám neustále horší zdravotní stav, možná je problém někde uvnitř – nevyčítáte si něco, máte se doopravdy rádi, netrápíte se? Hledejte řešení, jinak se lekce budou opakovat do té doby, dokud je nepochopíte. A někdy to může zajít daleko.

život
Život je plný příležitostí, stačí jen otevřít oči.

10 motivačních citátů o životě

Motivace se někdy hledá těžko, nicméně je v životě důležitá. Udělejte vše pro to, abyste si tyto chvíle užili naplno a nelitovali ničeho. Máme pro vás 10 citátů, které ve vás možná konečně něco probudí, jestliže tomu tak dosud nebylo.

,,Obavami a strachováním nevyřešíš zítřejší problémy, ale připravíš se o dnešní klid.”

Klid je tak důležitý. Umožňuje nám vše vidět jasněji a zřetelněji, a my se tak dokážeme správně rozhodnout. Litovat minulosti je zbytečné, protože se stejně nedá změnit. Budoucnost je zase nejistá a nikdy ji dopředu nenaplánujete, protože přináší nečekané změny. Co ale můžete změnit a ovlivnit, je přítomnost. A když najdete tu správnou cestu, dokážete díky ní zahojit rány a ustlat na lepší zítřky.

,,Chyby jsou důkazem toho, že se o něco snažíš.”

Kdo by měl rád chyby, že? Škola nás dost dobře naučila, že nejsou něčím, za co bychom se měli radovat. V životě to ale funguje tak, že chyby jsou to, co vás posouvá dál. Poučíte se z nich a příště už je neuděláte. A pokud ano, situace vám dá dost jasně najevo, že znovu už ne.

,,Nikdo nikdy neřekl, že tvoje sny by měly být reálné.”

Nic není nereálné, když víte, jak na to. Neomezujte se ve snech – jsou to sny, neznají hranice. I kdyby se to nepovedlo, ten pocit, že by se to mohlo stát, je něco, co nás udržuje při životě a nutí každé ráno vstát z postele. Jakmile si své sny začnete plnit, ucítíte obrovskou vlnu radosti už při prvních krůčcích.

,,Miluji místa, která mi připomenou, jak malý jsem já a všechny moje problémy.”

Problémy jsou mýtus. Ve skutečnosti jsou to jen absence řešení. Co je pro jednoho problém, je pro druhého denní chléb. Postupně jste nuceni podstoupit těžší a těžší výzvy, díky čemuž se stáváte odolnější. Po čase už to, co vám dříve přišlo náročné, dnes nebude připadat jako problém. Když totiž znáte řešení, vše je jednodušší. Pamatujte, že obavy nic nepřinesou a vám akorát uberou energii.

život
Vezměte život do vlastních rukou a vytvořte z něj nezapomenutelnou jízdu.

,,Lidé, kteří jsou natolik blázniví, že si myslí, že dokáží změnit svět, ho nakonec opravdu změní.” 

Steve Jobs

Bláznům se na světě žije nejlépe. Ví, že mohou mít, co budou chtít, žijí si podle sebe tak, jak se jim zlíbí. A jak už jsme si řekli – pokud něco opravdu chcete, prostě to dokážete. Ani změnit svět nemusí být tak těžké, když přijdete na to jak.

,,Dej si za cíl žít takový život, ze kterého si nebudeš muset brát dovolenou.”

Představte si, že děláte takovou práci, která vás skutečně naplňuje a celý vám život je přesně podle vašich představ. Možná nemusí jít jen o představy, protože takový život můžete skutečně žít. Jak na to? Učiňte každý den takové kroky, které vám pomohou dostat se k takovému cíli, jež chcete dosáhnout. Někdy to trvá déle, ale určitě se tam dostanete, když pro to budete něco dělat.

„Neberte život příliš vážně, stejně z něho nevyváznete živí.“

Elbert Hubbard

Tento citát souvisí s ,,problémy”, které jsme si již vysvětlili výše. To, že život jednoho dne skončí může být forma úlevy, protože všechny potíže najednou nebudou mít smysl a rozplynou se. Proto se nevyplatí hroutit se nad ničím, protože za několik dnů, měsíců nebo let si uvědomíte, že jste na tom vlastně nebyli tak špatně a zbytečně jen plýtvali časem, ve kterém jste se mohli věnovat něčemu lepšímu. V tomto je smrt osvobozující.

„Tajemstvím života je sedmkrát padnout a osmkrát vstát.“

Paulo Coelho

Není cílem vyhrát, ale nevzdávat se. Nic jiného vám vlastně ani nezbývá, pokud chcete něčeho dosáhnout. Někdy můžete být na pokraji zhroucení, nic se nemusí dařit, ale i tak neztrácejte naději. Prostě změňte to, co změnit můžete a zbytek nechte na životu. Možná to nebude napoprvé, napodruhé ani napotřetí, ale když to vzdáte, není žádná šance, že se to povede.

život
Není času na zbyt, začněte žít váš vysněný život hned teď!

„Život je jako jízda na kole. Abyste udrželi balanc, musíte se neustále pohybovat dopředu.“

Albert Einstein

Tento citát potvrzuje i to, že se doba neustále posouvá a nutí nás zvykat si na nové věci. Ten, kdo zůstává v minulosti nemůže čerpat z výhod, které přináší dnešní doba. Neusněte na vavřínech a posouvejte se i vy neustále dopředu, abyste se zlepšovali. Jedině tak se můžete stát nejlepší verzí sebe sama.

„Všechno se zdá nemožné, dokud to neuděláš.“

Nelson Mandela

Zas a znovu – znáte-li cestu, nic není nemožné. Štěstí nechodí jen za vybranými, to vy si vybíráte, jestli a jak si ho do života přitáhnete. Až dosáhnete toho, co si přejete, bude se vám zdát neuvěřitelné, že jste to opravdu dokázali. Buďte na sebe pyšní!

Začněte dřív, než bude pozdě

Žít svůj vysněný život začněte ihned. Od teď dělejte pouze ta rozhodnutí, která opravdu chcete a která vám přinesou to, po čem toužíte. Přestaňte přemýšlet nad tím, jaké by to bylo, ale uskutečněte to! Všichni máme právo být šťastní a často si ho sami upíráme, proto seberte veškerou motivaci z dnešního článku a pusťte se do toho.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz