Domů » TOP 10: Netflix filmy, které musíte vidět

TOP 10: Netflix filmy, které musíte vidět

autor Radka Konečná
0 komentářů
Netflix filmy, které musíte vidět.

Taky jste už propadli Netflixu? Hromady a hromady seriálů a filmů z americké i evropské produkce vám zajistí zábavu na nespočet volných večerů. Víte ale, jaké Netflix filmy jsou ty nejlepší?

Seznam nejlepších Netflix filmů

Následující článek vás seznámí s deseti skvělými filmy různých žánrů tak, aby si jednoduše vybral každý. Zkuste třeba animovaný film Klaus, který pobaví děti i dospělé.

Zjistěte také, jaké seriály na Netflixu nesmíte minout.

Na nože (Knives out)

Pokud máte rádi tajemné a napínavé kriminálky, ale chcete se zároveň i zasmát, pak je pro vás nejlepší volbou film Na nože (v originále Knives Out) od amerického režiséra a scénáristy Riana Johnsona. Dvouhodinový film se těší skvělým recenzím a se svými 82 % boduje i na stránce CSFD.

Film Na nože

Celý děj se motá okolo záhadné vraždy autora detektivních příběhů Harlana Thrombeye v jeho obrovském sídle. Všichni přítomní rodinní příslušníci i zaměstnanci jsou přitom podezřelí a detektiv Daniel Craig musí spletitý příběh rozluštit.

Tajuplnost příběhu dodávají také prostředí novo-anglického sídla a typizované kostýmy. Určitě se vám nepodaří od filmu odtrhnout.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Už podle názvu vás jistě napadne, že další z filmů je komedie. A máte pravdu. Film švédského režiséra Felixe Herngrena, který vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy spisovatele Jonase Jonassona, vás svým tématem a často černým humorem nadchne.

Film Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Hlavní hrdina Allan Karlsson slaví přesně 100 let, a tak mu v domově důchodců nachystají narozeninovou oslavu. On sám ale na ni není příliš zvědavý a rozhodne se utéct oknem. Při své cestě švédským venkovem ukradne obrovský kufr plný peněz, který ale patřil gangu zločinců. Ti si to samozřejmě nenechají líbit a spolu s policií Allana a jeho společníky pronásledují. Oni ale bez problémů unikají všem jejich nástrahám.

Celým příběhem se také prolínají Allanovi vzpomínky na jeho dlouhý život a neuvěřitelné náhody, díky nimž se dostal snad ke všem důležitým událostem minulého století a pomohl tak změnit chod dějin.

Klaus

Jestliže vás popadla touha po trošičce vánoční pohody, zkuste se podívat na animovaný film Klaus, který měl premiéru v roce 2019. Příběh vás chytne za srdce a citlivější diváci se na konci zřejmě neubrání slzám.

Hlavní hrdina filmu Jesper Johansson je rozmazlený syn královského generála poštmistrů, kterého jeho otec za trest pošle do vzdáleného městečka Smeerensburg, aby poslal šest tisíc dopisů. V tomto městě ale žijí pouze dva rodinné klany, které se nemají rádi a dopisy psát nechtějí. Za městem se Jesper seznámí se samotářským dřevorubcem Klausem, který vyrábí hračky.

Film Klaus

Jednoho dne obdrží Jesper smutnou kresbu jednoho ze Smeerensburgových dětí. Společně s Klausem se domluví, že mu za tuto kresbu dají tajně jednu z Klasových hraček. Tím započne příběh, kdy jsou hodné děti za dopis Klausovi odměňovány dárky. Proč ale Klaus tyto hračky původně vyráběl? Uvidíte sami.

Film si získal skvělé ohlasy diváků, a dokonce získal ocenění Filmová cena Britské akademie za nejlepší animovaný film. Na CSFD má 88 %.

V pasti (Bird Box)

Americké dvouhodinové drama V pasti (v originále Bird Box) z roku 2018 od dánské režisérky Susane Bierové vás přivede do postapokalyptického světa, kde dochází k masovým sebevraždám.

Film V pasti

Hlavní hrdinka Malorie Hayens, kterou ztvárnila Sandra Bullocková, putuje se svými dvěma dětmi po řece na veslici a dává jim pokyny, aby si za žádnou cenu nesundávaly šátky. Následně se příběh vrací o pět let dříve, kdy se při u návštěvě u lékaře Malorie vidí ženu, která úmyslně tluče hlavou do stěny. Od tohoto okamžiku čeká Malorie dlouhá cesta, prchání a skrývání se před entitami, které tyto sebevražedné sklony vyvolávají.

Zajímají vás mysteriózní filmy, ale dochází vám inspirace? Inspirujte se našimi 7 tipy.

Chicagský tribunál

Dvouhodinové soudní drama podle skutečných událostí Chicagský tribunál (v originále The Trial of the Chicago 7) z minulého roku natočil režisér Aaron Sorkin, který za film získal ocenění Zlatý glóbus za nejlepší scénář.

Film Chicagský tribunál

Příběh se odehrává na soudním přelíčení s takzvanou Chicagskou sedmičkou, což jsou lidé, kteří byli souzeni za podněcování nepokojů při chicagských protestech proti válce ve Vietnamu v roce 1968. Film zachycuje soudní proces včetně všech nespravedlností, ke kterým u něj došlo.

Na CSFD je tento film také velmi dobře hodnocený. V současnosti má 85 %.

Vražda na jachtě

Bláznivá komediální detektivka Vražda na jachtě (v originále Murder Mystery) od amerického režiséra Kyle Newacheck vás dostane nejen svým hvězdným obsazením, ale také skvělým humorem. Hlavní hrdiny ztvárnili Adam Sandler a Jennifer Aniston.

Film Vražda na jachtě

Děj se odehrává na luxusní jachtě, kam jsou manželé Nick a Audry pozvaní bohatým anglickým vikomtem Charlesem. Nedlouho po příjezdu však dojde k podezřelé vraždě majitele jachty. Na lodi se v době vraždy nacházelo několik jeho příbuzných, služebnictvo, a právě Nick a Audry, kteří se tuto záhadu snaží rozplést.

Bílý tygr

Indický film Bílý tygr (v originále The White Tiger) z roku 2021 od režiséra Ramina Bahraniho vás seznámí s rozporuplným příběhem indického řidiče Balrama v bohaté rodině, kde se k němu nechovají příliš hezky. Sní o tom, že se jednou stane takzvaným bílým tygrem, tedy člověkem, kterému se podaří prorazit a žít důstojný život.

Stejně jako pro většinu chudých Indů je však pro něj tento sen téměř nedosažitelný. Když ale Balram zjistí, že se mu naskytla příležitost, je ochotný pro svůj sen udělat téměř cokoliv. Příběh je protkaný morálními dilematy, nad kterými divák ještě dlouho po skončení přemýšlí.

Film Bílý tygr

💡 Tip: Pokud máte rádi filmy, které vás přinutí se zamyslet, pak určitě nevynechejte těchto 12 sci-fi filmů.

Pomáda

Kdo by neznal milostný příběh Dannyho a Sandy a jednou za čas si nezabroukal písničku Summer nights? Pokud máte chuť na klasiku, Pomádou (v originále Grease) určitě nic zkazit nemůžete. Film vás naplní pozitivní energií, a navíc si u něj krásně zazpíváte.

Film Pomáda

Pro připomenutí děj se odehrává na střední škole Rydell v padesátých letech. Na školu nastupuje nová žákyně Sandy, která spolužačkám vypráví o klukovi, kterého poznala v létě. Shodou okolností tento kluk chodí nyní na stejnou školu jako ona a vzápětí na sebe narazí. Romantika? Může se zdát, ve skutečnosti to tak lehké není.

Oceňovaný americký muzikálový film režiséra Randala Kleisera byl nominovaný i na Oscara a na CSFD má skvělé hodnocení 82 %.

Víte, že původně chtěli z tohoto broadwayského muzikálu udělat animovaný film?

No není to romantika?

Pokud jste příznivci romantických příběhů plných srdceryvných scén, ze kterých vám bude bušit srdce, pak tento film není pro vás. Americká komedie režiséra Todda Strausse-Schulsona z roku 2019 No není to romantika? (v originále Isn’t It Romantic) vás seznámí s newyorkskou architektkou Natalii, která díky svému vzhledu celý život trpí komplexem méněcennosti.

Film No není to romantika?

Poté, co se ji v metru pokusí někdo okrást, spadne a udeří se do hlavy. Probudí se až v nemocnici, kde zažije šok, neboť zjišťuje, že se její život proměnil v romantickou komedii. Lidé se na ni usmívají, získá nádherného chlapa a všechny ženy v okolí na ni žárlí. Zvykne si nakonec na takový život?

Komedie plná zažitých klišé vám zpříjemní odpoledne a ukáže žánr romantických komedií z jiné stránky.

Ženy v běhu

Pokud vás tato komedie z roku 2019 z režie Martina Horského s hvězdným českým obsazením doteď minula, určitě to musíte brzy napravit a podívat se na ni.

Film Ženy v běhu

Děj odstartuje smrt Jindřicha – otce tří dcer, který prožil se svou manželkou Věrou krásný život, a měl seznam splněných přání. Těsně před smrtí plánoval uběhnout maraton. Bohužel už to nestihl, a tak se Věra i s dcerami rozhodne jeho přání splnit a s jeho ostatky v batohu trasu uběhnout. Než však dojde k samotnému závodu, je potřeba se na něj dobře připravit.

Film získal v roce 2020 ocenění Cena filmových fanoušků Český lev a na CSFD má hodnocení 71 %.

💡 Tip: Jestliže máte rádi filmy s teenagerskou tématikou, inspirujte našim výběrem.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz