Domů » Nejlepší dokumenty na Netflixu, které si musíte vyhledat

Nejlepší dokumenty na Netflixu, které si musíte vyhledat

autor Kateřina Korčáková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Nejlepší dokumenty na Netflixu

Hledáte nejlepší dokumenty na Netflixu? Jednou ze skvělých věcí na dokumentárních filmech na Netflixu je, že uspokojí zájem téměř každého. Dokumentární filmy a seriály na Netflixu dnes pokrývají širokou škálu témat, od lidských příběhů, historie až po kriminální vyšetřování a vědu. Pokud jste unaveni od neustálého procházení seznamů a hledání té správné perličky, jste na správném místě. Buďte připraveni na emocionální jízdu, která vás nepustí až do poslední minuty.

100 lidí: Život se ptá, my odpovídáme (8 dílů)

Tento dokumentární seriál, který kombinuje prvky vědeckého zkoumání s komickým pohledem na lidský mikrokosmos, se zaměřuje na sto jedinců z různých částí Spojených států. Tito dobrovolníci jsou podrobeni různým testům a experimentům, aby odhalili odpovědi na otázky, které se mohou zdát jednoduché, ale jsou vlastně hluboce relevantní pro každého z nás. Během osmi epizod se moderátoři a jejich skupina pokouší najít odpovědi na nejčastější životní otázky, jako jsou například, co nás činí přitažlivými, nebo jaký je ideální věk pro plnohodnotný život. Přestože vzorek stovky lidí nemusí být statisticky reprezentativní, seriál nabízí zajímavé poznatky a zároveň září svým lehkým humorem.

100 Humans Trailer – NETFLIX. Zdroj: YouTube.com

Pepsi, tak co bude s tou stíhačkou? (4 díly)

V odvětví kolových nápojů známe dva velké soupeře, Pepsi a Coca-Colu. Ve snaze konkurovat Coca-Cole dostala Pepsi skvělý nápad spustit svou dosud největší a nejambicióznější kampaň Pepsi Stuff. V polovině 90. let měla Pepsi bodový systém, který měl lidi inspirovat k tomu, aby pili více Pepsi. Jedna reklama ukazovala letoun AV-8 Harrier II, v té době jeden z nejmodernějších vojenských letounů. Ten lidé mohli získat za 7 milionů Pepsi bodů. Marketingoví manažeři však podcenili jednoho mladíka.

John Leonard, jednadvacetiletý student obchodu našel skulinu, která mu umožňovala koupit si body za 10 centů, a snažil se donutit Pepsi, aby svůj marketingový slib splnila. Nastal chaos. John do honby za hlavní cenou zapojil několik investorů, včetně svého kamaráda Todda Hoffmana. Když se jim konečně podařilo nasbírat 7 milionů bodů, Pepsi odmítla jejich vítěznou odměnu vydat. A tak následovala nepříjemná právní bitva. Jedná se o netradiční pohled na bizarní téma s obsazením skutečně charismatických a šílených lidí.

Pepsi, Where’s My Jet? | Official Trailer | Netflix. Zdroj: YouTube.com

F1: Touha po vítězství (5 sérií)

Touha po vítězství není jen sportovním dokumentem, je to absolutní zlatý standard mezi dlouhodobými sportovními sériemi. Tento neobyčejný pořad vyniká tím, jak mistrovsky zachycuje postavy, které stojí za závodními volanty a v zákulisí Formule 1. Zvýrazňuje jejich osobní příběhy, vášně, strasti a radosti. Skrze kameru nám umožňuje nahlédnout do světa, který býval dříve utajený, a přibližuje nám tyto hrdiny tak, že si je zamilujeme, ať už jsme fanoušci Formule 1 nebo ne. Jedno je jisté, tento dokument otevřel novou kapitolu pro sportovní dokumenty. Vzbudil hlad po více takových pořadech, které nám umožňují prozkoumat vnitřní svět sportovců a vyzdvihnout jejich lidskou stránku.

Díky bezprecedentnímu přístupu k týmům a srozumitelnému, téměř komiksovému podání, které prakticky vyskakuje z obrazovky, je to atraktivní podívaná pro dlouholeté fanoušky i nové příznivce.

Formula 1: Drive to Survive | Official Trailer [HD] | Netflix. Zdroj: YouTube.com

14 vrcholů: Nic není nemožné (101 min.)

Ohromující vyprávění o neohroženém nepálském horolezci Nimsdai Purjimu a jeho ohromujícím snu – zdolat během jediného roku všech čtrnáct hor, které dosahují výšky nad 8 000 metrů. Všech 14 vrcholů je ve známé zóně smrti, protože se nacházejí ve výšce, kde není tlak kyslíku dostatečný pro udržení lidského života po delší dobu.

Film není jen dokument, je to dobrodružství, které vás vtáhne do nádherné, ale nebezpečné říše vysokých hor napříč Nepálem, Pákistánem a Čínou. Je to příběh odvahy, vytrvalosti a touhy dosáhnout nemožného. Když se podíváte na Purjiho úspěchy v horolezectví, budete nádherně zděšeni tím, co lidská vůle dokáže překonat. Každý jeho krok, každý výstup a sestup, každá změna počasí a nepředvídatelná příroda. To vše spojuje tento dokument v jedinečný zážitek. Dokument stojí za podívanou, protože přináší inspiraci, vznešenost a připomínku, že lidská mysl je nesmírně silná a hory jsou její výzvou.

14 Peaks: Nothing Is Impossible | Official Trailer | Netflix. Zdroj: YouTube.com

David Attenborough: Život na naší planetě (83 min.)

Naše planeta, dokument věnovaný přírodě a životnímu prostředí, patří mezi díla legendárního Davida Attenborougha. Dokument vás přenese na ohromující cestu do neuvěřitelných prostředí, která odhalují krásu a křehkost naší planety. Attenboroughův hlas provází skrze dobrodružství a příběhy zvířat a ekosystémů, a to s takovým nasazením a vášní, že se stanete součástí této fascinující cesty. Navíc vás vyzývá k zamyšlení nad lidským vlivem na přírodu a potřebou chránit ji pro budoucí generace. Naše planeta se odchyluje od předchozích Attenboroughových dokumentů právě proto, že staví do popředí klimatickou změnu.

Naše planeta opakovaně, jednoznačně a naléhavě připomíná divákům, že zázraky, jichž jsou svědky, jsou ohroženy lidskou činností. Například po setkání s roztomilými orangutany se dozvíte, že sto těchto lidoopů zemře každý týden v důsledku lidské činnosti. Ačkoli je dokument stále zábavný a krásný, jeho vyprávění propůjčuje záběrům složitější emocionální příchuť.

David Attenborough: Život na naší planetě | Oficiální trailer | Netflix. Zdroj: YouTube.com

Pamela: Příběh lásky (112 min.)

Dokumentární film představuje Pamelu Anderson v novém světle a rozkrývá příběh této ikonické celebrity 90. let, který znovu přehodnocuje vnímání její osobnosti. Režisér Ryan White vytvořil dílo, které je jak cestou do minulosti, tak pohledem na současnost, spojující čtení Pameliných deníků, hovory s ní samotnou a chvíle strávené s jejími syny. Pamela poskytla filmařům nespočet svých videozáznamů a vzpomínkových předmětů, které jsou uložené v jejím domě z dětství na ostrově Vancouver.

Tímto nekonvenčním přístupem se utváří intenzivní portrét ženy, která byla často nepochopená a odsuzovaná. Zároveň ukazuje její lidskou stránku, odhaluje její touhy, radosti i temné okamžiky. Shlédnutí vás zasáhne nejen svou autenticitou, ale také tím, jak vás přiměje přemýšlet o povaze celebrity a lidského osudu.

Pamela, a love story | Official Trailer | Netflix. Zdroj: YouTube.com

Modlit se, poslouchat, neodmlouvat (4 díly)

Netflix nabízí mnoho dokumentárních filmů o podivných kultech, ale Modli se a poslouchej možná vytváří nejtemnější stín. Vtahuje do hlubin temnoty a přináší nám pohnutý příběh o zlověstném Warrenu Jeffsovi. Je to pohlcující pohled na temné stránky lidské víry a manipulace, který nám znovu připomíná, že realita může být děsivější než fikce. Hlavním tématem je postava Warrena Jeffse, který byl známý svými kontroverzními praktikami a manipulací v rámci polygamního kultu.

Trauma, které FLDS svým členům způsobila, bylo systémové, dalekosáhlé a nepochopitelně zákeřné. Od narození až do dospělosti byl jeho stoupencům vštěpován strach, že nebudou následovat jako poslední poselství od Boha, které se víceméně zaměřovalo na rozmnožování a podřízenost ženy. Dokument vás nutí zamyslet se nad lidskou povahou a otázkami víry, moci a manipulace, což ho činí mimořádným a zároveň provokativním dokumentem, který stojí za to vidět.

Keep Sweet: Pray and Obey | Official Trailer | Netflix. Zdroj: YouTube.com

Jak být za vodou (8 dílů)

Bojujete s tím, jak udržet finanční stabilitu ve svém životě? V tomto osmidílném dokumentární seriálu od autora Ramit Sethi vstupuje do světa různých mladých jednotlivců a rodin, aby jim pomohl překonat finanční výzvy a dosáhnout finančního blahobytu. Ramit Sethi není jen obyčejným poradcem, je to známý odborník na finance a autor knihy o osobním rozvoji. V několika dílech Jak zbohatnout, který je pojmenován podle jeho stejnojmenného knižního bestselleru, se Ramit vydává do různých měst v USA a pomáhá párům dosáhnout jejich nejbohatšího života.

Jeho přístup není jen o učení, jak šetřit peníze. Je to o tom, jak efektivněji spravovat své finance, investovat do budoucnosti a dosáhnout většího smyslu finančního úspěchu. Je to průvodce na cestě, jak vytvořit bohatý život, který v sobě zahrnuje nejen finanční stabilitu, ale také smysl a naplnění.

How to Get Rich | Official Trailer | Netflix. Zdroj: YouTube.com

Nezlomná srdce (5 dílů)

Dokumentární seriál, který otevírá dveře do neuvěřitelného světa Invictus Games, sportovní akce pro zraněné, nemocné a válečně postižené veterány a příslušníky ozbrojených sil z celého světa. Přenese vás do emocionálního prostředí, kde se střetává odhodlání, síla a odvaha těch, kteří čelí válečným následkům. Stanete se tak součástí jejich příběhů, bojů a triumfů, a to vše díky angažovanosti prince Harryho, který tuto sportovní událost stvořil a každý rok ji podporuje.

Invictus Games, které se poprvé konaly v Londýně v roce 2014, jsou mezinárodní sportovní a atletickou akcí pro fyzicky a psychicky zraněné vojáky. Nejsou jen o fyzickém výkonu, je to také o uzdravení a návratu do “normálního” života. Je to dojemná cesta do světa, kde síla lidské vůle překonává všechny překážky, a kde sport slouží jako prostředek uzdravení a společenství.

Heart of Invictus | Official Trailer | Netflix. Zdroj: YouTube.com

Jak se dožít stovky: Tajemství modrých zón (4 díly)

Pět fascinujících míst po celém světě, kde lidé dosahují výjimečně vysokého věku díky svému způsobu života, stravování a zvykům. Co mají tyto modré zóny společného? Badatel Dan Buettner, známý z časopisu National Geographic, strávil dvacet let studiem těchto míst a odhalil, jak lidé v těchto oblastech dosahují vysokého věku. Největší koncentraci stoletých lidí objevil na Sardinii.

Navštíví Okinawu v Japonsku, Sardínii, Ikarii v Řecku, Loma Linda v Kalifornii a Nicoya na Kostarice. Celý dokumentární seriál je pozitivně laděný a plný inspirace, který nám přináší důležité poznatky o tom, jak žít zdravě a plně využít dar života. Je to cesta k pochopení dlouhého života. Nejde o prevenci smrti, ale o to naučit se žít. Získáte několik poznatků o tom, jak se naučit žít a užívat si tento nádherný dar zvaný život.

Live to 100: Secrets of the Blue Zones | Official Trailer | Netflix. Zdroj: YouTube.com

Netflix vám přináší nejen zábavu, ale také vzrušení z objevování, poznání a vcítění se do životů jiných lidí. Takže neváhejte, vyhledejte tyto dokumenty a ponořte se do jejich světa. Budete obohaceni inspirací, příběhy a zamyšlením o světě kolem nás. Koneckonců, to je to, co dokáží kvalitní dokumenty nejlépe. Otevřít nám oči a názory na svět, který nás obklopuje.

💡 Tip: Zjistěte, jaké jsou nejlepší filmy a seriály na Netflixu!

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz