Domů » Vinylové podlahy v kancelářích. Kvalita s atraktivní designy

Vinylové podlahy v kancelářích. Kvalita s atraktivní designy

autor Laura Panská
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
vinyl podlaha do kanceláře mand

Spousta lidí tráví většinu svého pracovního času ve své kanceláři, nebo často navštěvuje jiné komerční prostory v různých firmách. Kanceláře v každém případě plní rozdílnou funkci, některé jsou uzavřené a pohybuje se v nich jen pár stálých zaměstnanců, jinými projde denně několik stovek cizích návštěvníků.

Většinou se zde pracuje u psacího stolu na kolečkové židli, lidé přicházejí z venku a na svých botách přinášejí špínu a mokro, ženy nosí do práce lodičky na vysokých podpatcích… A to všechno by se mohlo časem projevit na podlaze, proto je velmi důležité zvolit tu nejlepší podlahovou krytinu.

  • Každá kancelář má na podlahu trochu jiné požadavky, všechny mají ale společné to, že mají být vysoce odolné proti poškození a vodě, dobře a snadno se udržovat a reprezentovat firmu. Zaměstnanci by se měli ve svém pracovním čase na svém pracovním místě cítit příjemně, to samé platí o návštěvách a klientech, proto by podlaha zároveň měla splňovat estetické nároky a uživatelskou přívětivost.

Jakou podlahovou krytinu do vaší kanceláře vybrat?

Pojďme se podívat na výhody a nevýhody jednotlivých druhů podlah, o jakých můžete uvažovat. Musíte si uvědomit, že je třeba zohlednit jiné parametry než při výběru podlahy do vašeho obývacího pokoje. Proto se při výběru podlah do komerčních prostor zaměřte především na odolnost vůči oděru. Druhým kritériem, na které je potřeba se soustředit, je třída zátěže.

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy pro využití v komerčních objektech zadaná kritéria splňují. Jsou dostatečně reprezentativní, dobře se udržují a jsou odolné. Laminátová podlahová krytina je robustní a skvěle odolává nárazu, úderu a tlaku. Dlouhodobé zatížení nábytkem laminátu neškodí, laminát je stálobarevný a jeho pokládka je díky plovoucímu systému velmi jednoduchá.

Kvalitu laminátové podlahy ovlivňuje několik faktorů. Jednak je to třída zátěže, pro komerční prostory se označuje čísly 31 až 33 podle intenzity využití prostor. Tloušťku podlahy zvolíte podle toho, zda je zpravidla zatížení mírné, nebo například v halách, obchodech či kancelářích, kde bude zatížení podlahy již vyšší. Poslední je hodnota AC, která vyjadřuje odolnost proti oděru a obrusu. Pokud tedy plánujete například položit laminátovou podlahu do kanceláří, uvažujte pro malé kanceláře o zatížení AC3, pro vyšší zatížení AC4 a tam, kde je vysoká frekvence provozu, tak AC5.

Ještě musíte vědět, že laminátové podlahy jsou citlivé na vlhkost, a proto nejsou většinou vhodné pro použití ve vlhkých místnostech, což ale kanceláře nebývají.

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy jsou ideální do velmi reprezentativních prostor, kde přijímáte významné klienty. Dřevo vytvoří útulný exkluzivní prostor a má jedinečné teplotní a zvukové izolační vlastnosti. Musíte však počítat s vyšší pořizovací cenou a většími náklady na údržbu.

Dřevo časem může změnit svůj vzhled, je také náchylnější k mechanickému poškození a působení vody. Pokud zvolíte dřevěnou podlahu, vyberte dřevo, které je dostatečně tvrdé a objemově stálé. Myslete na to, že dřevěnou podlahu je třeba jednou za čas zbrousit a nalakovat.

Zátěžové koberce

Někdo má v oblibě dříve tolik populární zátěžové koberce. Jejich široká nabídka je stálicí na trhu s podlahovými krytinami. Zátěžové koberce jsou většinou jednobarevné nebo melírované a barva bývá přizpůsobena vysokému pohybu osob, které mohou koberec zašpinit. Koberce se snadno udržují pomocí vysavače.

Jejich kráse prospívá, když jim čas od času dopřejete hloubkové mokré čištění pomocí speciálního stroje. Koberce výborně tepelně a zvukově izolují a příjemně se po nich chodí, poskytují měkký došlap.

Vinylové podlahy

Stále oblíbenější jsou pro své vynikající vlastnosti vinylové podlahy, a to nejen do rodinných domů a bytů, ale i do kanceláří a extrémně vytížených komerčních prostor.

Vinylové podlahy jsou v současné době velmi populární nejen díky vysoce atraktivním moderním designům, ale také díky skvělým vlastnostem.

Vynikají odolností, pružností, snadno se udržují, jsou příjemné na dotek, nestudí, dají se kombinovat s podlahovým vytápěním. Kromě prvotřídní odolnosti vinylové podlahy disponují takovými vlastnostmi, jako jsou antialergičnost, antibakteriálnost a dobré antistatické podmínky. Nabízí nepřeberné množství dekorů, které imitují dřevo, kámen, dlažbu i koberec, proto jsou vhodné pro kancelářské prostory.

Vynikající vlastnosti vinylových podlah

Zopakujme si, co by měla ideální podlaha do kanceláře splňovat:

  • Musí mít odolný povrch, který nepoškodí posouvání klasických ani kolečkových židlí, chůze na podpatcích ani nečistoty jako drobné kamínky nebo písek, zvýšený pohyb osob.
  • Musí být voděodolná, aby jí nevadilo občasné zanesení bláta či tajícího sněhu z venku nebo vytírání mokrým mopem.
  • Musí se snadno udržovat, nejlépe jen vyluxováním nebo klasickým setřením úklidovými prostředky.
  • Nabízí širokou škálu dekorů, aby se dala sladit se zbytkem zařízení kanceláře.

Tyto všechny požadavky bezezbytku vinylové podlahy splňují, protože mají vysoce odolný povrch, který je opatřen ochrannou nášlapnou vrstvou. Lepené nebo zámkové vinylové podlahy jsou 100% voděodolné a k jejich čištění není potřeba nějaký odborný postup a speciální čisticí prostředky.

Oblíbené jsou pro svoji dlouhou životnost a jsou ekologické. Vinyl představuje materiál, který je příjemně teplý na dotek, dokáže tlumit kročejový hluk a působí jako částečný tepelný izolant. Vinylovou podlahu můžete mít v podstatě v jakékoli barvě a zkombinovat ji s nábytkem, stěnami a celkovým stylem kanceláře tak není problém.

Nabídka vinylových podlah

Rigid Vinyl je vinylová podlaha nové generace, která je zdravotně nezávadná. Jedná se o čisté PVC bez přídavku cementových, dřevěných nebo korkových vláken. Podlahy Rigid Vinyl jsou vyráběny trvale udržitelným způsobem bez použití orto-ftalátu. Většina těchto podlah splňuje zátěžovou třídu 32, což znamená, že už v základním provedení jsou vhodné i do komerčních prostor.

Vybrat si můžete buď lepenou vinylovou podlahu, nebo zámkovou podlahu quick step. Lepená prkna z kolekce Spirit Pro mají luxusní povrchovou úpravu, ve které ožívají i ty nejjemnější textury a nejmenší detaily. Textura dokonale ladí s dekorem designu. Vyberte si pevnou lepenou vinylovou podlahu, která vypadá jako pravé tvrdé dřevo.

Kolekce vinylových podlah z řady PULSE se vyznačuje dlouhými a širokými prkny, kterými docílíte luxusní vzhled finální podlahy. U této kolekce si můžete vybrat lepenou nebo zámkovou variantu.

Kolekce vinylových podlah FLOOR FOREVER z řady DESIGN VINYL HOME je kolekce klasických vinylových podlah v lepeném nebo clickovém provedení se střední šířkou prken. Kolekce se vyznačuje jedinečnou strukturou dřeva, která je tvořena speciálním povrchem EMBOSSING REGISTR, která je velmi autentická.

Jako jediná z mála kolekcí má i provedení s integrovanou podložkou, což znamená, že již nepotřebujete žádné jiné externí podložky. Celá kolekce je tvořena jedinečným dubovým designem v několika odstínech.V komerčních prostorách určitě využijte profesionální pokládku vybrané vinylové podlahy.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz