Domů » 8 Tipů na účesy, které omladí?

8 Tipů na účesy, které omladí?

autor Patricie Mikolášová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
účesy, které vás omladí

Po dosažení určitého věku by většina žen měla ráda mladistvější vzhled. Ačkoli chirurgie a estetická medicína jsou možností, jak toho dosáhnout, existuje ještě jeden rychlejší a jednodušší způsob, jak osvěžit vzhled: zvolit omlazující účes. Než se uchýlíte k drastickým řešením, proč nezkusit zajít ke kadeřníkovi? Existují účesy, které omladí a mají schopnost ubrat několik let.

Jak se omladit účesem

Hlavním pravidlem, jak ukázat méně let, je zesvětlení vlasů. Také krátký střih mívá okamžitý a skutečně účinný omlazující efekt. Důvod, proč si mnoho starších žen místo delších vlasů volí spíše středně dlouhé vlasy k bradě, je, že si myslí, že tento střih rozhodně patří mezi účesy, které omladí. Dlouhé vlasy totiž stahují oči dolů a zdůrazňují povadlé rysy obličeje. Kratší střih představuje nechirurgický lifting obličeje, který odvede pohled od nedokonalostí obličeje. Ovšem neplatí to 100%, pokud máte stále husté vlasy, potom delší sestřih působí ve skutečnosti více omlazujícím dojmem.

Volné vlny působí mladistvěji, zatímco rovné vlasy mohou působit stárnoucím dojmem. Pohrajte si s rámováním obličeje a dodejte vlasům jemnost a pohyb. Díky vrstvám mohou vaše vlasy také působit svěžeji a zdravěji. Drobné kudrlinky rámují obličej a oživují rysy, čímž přispívají k “liftingovému” efektu. Navíc, pokud mezi vaše problémy patří řídké vlasy – účesy, které omladí rozhodně zahrnují i svěží rozvlnění. Pamatujte, že jak vlasy ztrácejí hustotu, a tedy i pohyb, obecně nejsou rovné vlasy tou nejlepší volbou.

Když vlasy podrobíte tepelnému stylingu a chemickému zpracování, mohou vaše vlasy vypadat starší. Tyto škodlivé postupy způsobují lámání, takže vlasy nevypadají zdravě a už vůbec ne mladistvě. Jakékoliv úpravy tohoto stylu odporují principům, které musí dodržovat účesy které omladí.

Stylisté však zdůrazňují, že klíčem ke správnému účesu v každém věku je najít ten, jež vám podle vlastností nejlépe vyhovuje. A tento princip nelze příliš zdůraznit. Vyberte si především účes, ve kterém se budete cítit dobře a který vám zvedne sebevědomí. K tomu je nezbytné mít důvěryhodného kadeřníka, který vám s výběrem pomůže.

8 Tipů na účesy, které omladí

Vlasy mají obrovskou moc v image, přinášejí osobnost, dodávají sebevědomí a dokáží vám pomoci působit obnoveně a žoviálně, pokud správně zvolíte střih, účes a barvu. K dosažení svěžejší a mladistvější image se uchylte k ofině, která vždy ubírá roky, ke střihu Bob nebo k modernějším střihům.

omlazeni
Získejte mladiství vzhled

💡 Tip: Vyzkoušejte: Domácí pleťová maska na vrásky.

1. Řídké vlasy účesy, které omladí – střih Pixie

Pokud už chcete zapomenout na středně dlouhé vlasy nebo na dlouhé vlasy obecně, střih Pixie bude vaším nejlepším spojencem. Je to krátký střih, proto se mu před časem také říkalo ,, mužský “.

Pixie střih je sázka na jistotu. Snadno omladí ženy po padesátce a starší. Krátký účes vám navíc poskytne spoustu hravosti. Horní vrstvu nechte delší a jako takovou ji můžete nosit s ofinou nebo ji sčesat dozadu, když se chystáte na formálnější událost. Rozcuchaný nádech je vždy synonymem dobrého vkusu a trendu.

Řídké vlasy účesy, které omladí
Střih pixie
účes pixie
Střih dodá objem
střih pixie účes
Vyzkoušejte účes, který vás omladí

Nespornou výhodou tohoto extra krátkého střihu je, že funguje jako řešení pro řídké vlasy účesy které omladí. Kratší délka totiž dovoluje, aby vlasy nestahovala jejich vlastní váha a mohou pak být vytvářet vzdušnější a živější vzhled. Pokud vám vaše vlasy připadají splihlé, i když jsou krátké, vyzkoušejte gel, který vaše vlasy udrží nadýchané.

2. Mikádo účesy, které omladí – střih Bob

Obecně platí, že ženy mají tendenci s přibývajícími lety zkracovat délku svých vlasů. Má to svou logiku. Vlasy s věkem procházejí změnami ve své tloušťce, protože vlasová vlákna se ztenčují. Ztrácejí lesk, stávají se křehčími a dokonce mění svou strukturu, takže se mohou stát buď rovnějšími, nebo kudrnatějšími, a dokonce i rezavějšími. Pro ženy, které nosí dlouhé vlasy a nechtějí riskovat tak převratný střih, jako je pixie je vhodné mikádo, střih Bob.

Střihy ve stylu Bob, mohou být rozmanité. Účes, který nepřesahuje ramena a má mírně zvlněný povrch, bude jedním z nejlepších nápadů. Přinese vám svěžest i přirozenost a dočkáte se velmi omlazující změny.

účesy které omladí, účesy
Mikádo s ofinou
účesy které omladí, účesy - mikado, bob
Mikádo, střih Bob patří mezi účesy, které omladí

Pokud se vám tedy nechce do úplně krátkého sestřihu po uši, pak mikádo patří mezi krátké účesy po padesátce, které vám pomohou vypadat krásně, upraveně a šik.

3. Barva vlasů

Nejlepší omlazující barvy vlasů jsou svěží i teplé. Dobrým příkladem jsou měděné tóny a také další teplé hnědé odstíny (například moka).

Jednou z nejvhodnějších barev, která vás omladí, je bezpochyby blond, i když s odstíny. Vsaďte na světlejší barvy, protože více rozzáří obličej. Nejlepší alternativa je o pár odstínů světlejší než vaše základní barva. Vlasy s melírem jsou mnohem lepší než jednolitá barva nebo tónování.

Kombinace melírů bude nejlepším z řešení. Vsaďte na jemné barvy. Technika známá jako ,,Contouring” není jen záležitostí líčení, ale také vlasů. Jde o rozmístění melírů kolem obličeje, kombinování různých světlých odstínů.

Máte-li světlé vlasy, zvolte zlaté nebo medové odstíny, protože s nimi vždy zvítězíte. Pro brunety jsou dobrou volbou čokoládové nebo měděné melíry. Pro kaštanové pak některé zlaté odstíny.

barva vlasu
Světlé vlasy s asymetrickou ofinou

💡 Tip: Naplánujte si den pro vás! Zajděte si na dobrou kávu v Praze, zarelaxujte například v sauně, přečtěte si oblíbenou knihu a v neposlední řadě navštivte kadeřníka.

4. Ofina

Asymetricky střižené ofiny vypadají jemně a mohou také zakrýt několik vrásek od smíchu. Jednoduchým způsobem, jak se zbavit let, je provést jemnou změnu v dlouhé hřívě, a to vytvořením ofiny. Ofina typu záclona pomáhá dodat obličeji mladistvý vzhled a zakrývá vrásky.

řídké vlasy účesy které omladí
Vyzkoušejte ofinu

Ofina je skvělý trik, který můžete kombinovat i s jiným tipy, jako je mikádo účesy které omladí. Pokud máte z ofiny obavu, tak zvolte patku, má stejný omlazující účinek a v případě, že si na ní nedokážete zvyknout, brzy doroste a budete si ji moci dát za ucho a vytvoří vám na čele krásnou vlnu, do které se jistě zamilujete. V kombinaci s mikádem budete vypadat špičkově a nikdo vám nebude hádat váš věk.

5. Čtvercový a asymetrický střih

Čtvercový a asymetrický střih vám ubere pár let. Pokud však chcete dodat trochu originality, pak sáhněte po asymetrických úpravách. To znamená, že budete mít rovnou polovinu vlasů, ale v předních pramenech, které spadají směrem k obličeji, je necháte o něco delší. Bude to tedy čtvercový střih, vpředu dlouhý a vzadu kratší.

6. Polodlouhé vlasy účesy, které omladí – drdol

Pokud si krátké sestřihy asociujete s babičkami a ještě se na to necítíte, tak i pro vás se najde řešení a účesy pro polodlouhé vlasy pro starší ženy. Drdoly totiž mohou splnit stejný účel omlazení pro polodlouhé vlasy a navíc mohou vypadat velmi sexy. Vrstvené účesy poskytují vzpruhu a objem a dodají tak velmi živý vzhled.

Drdol s ofinou je pro polodlouhé vlasy účes, který omladí. Pokud už nejste mladí, ale s příliš krátkým střihem si nevíte rady, můžete zvolit tento účes, jež skryje vrásky a vady.

Vysoké drdoly jsou účesy, které pomáhají omladit obličej tím, že vytvářejí linii vzhůru.

Polodlouhé vlasy účesy, které omladí
Elegantní drdol
Polodlouhé vlasy účesy, které omladí
Vyčesaný drdol

7. Středně dlouhé vlasy s vlnami

Se středně dlouhými vlasy můžete vytvářet různé účesy. Hodí se asymetrický střih. Ten můžete nosit hladký, aby byl efekt viditelnější. Nezapomeňte však, že vlnité vlasy jsou vždy synonymem mládí a dobrého vkusu. Proto vsaďte na jemné vlny nebo ležérní a rozcuchaný styl, který dodá vlasům větší objem.

V případě volby vln ponechte konečky rovné, aby účes vypadal moderněji. Kromě toho doplňky: čelenky s drahokamy a sponky pomůžou dosáhnout mladistvějšího vzhledu.

Jemné vlny (například vlasy s plážovými vlnami) zjemňují výraz obličeje, a proto jsou také dobrou volbou pro zralé ženy.

účesy ktere omladi
Prosvětlené a lehce zvlněné

8. Dlouhé vlasy

Mysleli jste si, že krátké vlasy jsou jediná možnost v určitém věku? Není! Husté vlasy naopak vypadají mladistvěji a elegantněji, když jsou dlouhé po ramena nebo delší. Kratší vlasy mají tendenci se na koncích rozšiřovat a vytvářejí nelichotivý trojúhelníkový efekt. Když však vlasy spadají za ramena, jejich délka je zatíží a zabrání tomu. V takovém případě je pak toto ten pravý účes který omladí.

účesy, které omladí
Vlasy po ramena
mikádo účesy které omladí
Vlasy v délce po ramena s ofinou

Proč vyzkoušet omlazující účesy

Některé ženy vypadají přirozeně mladší než jsou. Zatímco jiné musí více pracovat na tom, aby působily mladším dojmem. Vlasy a účesy hrají velkou roli ve vzhledu a v tom, jak ostatní vnímají věk. Omlazujících účesů je více, než možná čekáte. Některé z těchto stylů jsou velmi oblíbenou stylingovou klasikou pro mladé i starší. Vyzkoušejte tajemství, jak pomocí účesu vypadat mladší, než je váš věk.

Odvážné, mladé, jemné a peprné – to vše jsou atributy mladistvých účesů. Odvážné krátké účesy dodají mladistvý elán i vzhled zralých žen. Vyzkoušejte mikádo účesy pro jemné a řídké vlasy, které vás rozhodně příjemně překvapí. Výrazně střižené krátké vlasy vytvářejí dojem sebevědomí a síly. Buďte šťastná s vašimi vlasy. Jak to vidíte vy? Zkusíte některý nový sestřih?

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz