Domů » Volný, Atlas a Centrum mail: Proč je lepší přejít na Gmail?

Volný, Atlas a Centrum mail: Proč je lepší přejít na Gmail?

autor VeronikaHel
0 komentářů
volny.cz mail

Ti, kterým rok narození začíná číslem devatenáct, si velmi dobře pamatují počátky a rozmach internetu u nás. Byly to ty první hodiny informatiky na základní či střední škole a první formuláře, ve kterých se náhle objevila nová neznámá kolonka vyžadující náš email. Pomalými krůčky jsme si všichni založili své první emailové schránky. Ať už nás k tomu vedla zvědavost nebo jsme byli donuceni okolnostmi.

Volný, Atlas, Seznam nebo Centrum – to byly nejběžnější domény, na kterých jsme si své první emaily registrovali. Bylo to zdarma a gmail byl tehdy neexistující pojem. Obstojí však tyto domény i dnes? Pojďme se podívat na to, co nám naše dosavadní emailové schránky poskytují a proč už to není v dnešní době dostačující.

Volný, Atlas nebo Centrum?

Kdysi v tom byl rozdíl, dnes všechny tři zastřešuje hlavička Centrum.cz. Registrací na této platformě získáte základní mailovou schránku. Naprosto dostačující pro každého, kdo email používá pouze k posílání zpráv a nepotrpí si přitom na vzhled schránky. Jestliže si ale například zakládáte podnikání, mohou vás omezené vlastnosti emailu na Centrumu velmi rychle omrzet. Nenabízí totiž nic navíc. Všichni dnes chceme pracovat a žít co možná nejefektivněji a propojení emailu např. s kalendářem by proto měla být naprostá samozřejmost.

Seznam.cz – najdu tam, co hledám?

Pokud si uvědomujete, že vás Centrum už nemůže uspokojit, nedoufejte, že to u Seznamu bude lepší. Poskytované služby se mezi těmito platformami téměř neliší. Seznam sice bezplatně poskytuje neomezenou velikost mailové schránky a má mnohem příjemnější uživatelské prostředí, ale dál jeho modernizace zatím nedosáhla. S emailovou adresou získáte denní dávku horoskopů a personalizovaných zpráv. Můžete si přizpůsobit úvodní stránku seznamu tak, aby zobrazovala pouze to, co vás skutečně zajímá. Taky máte na výběr z několika barevných schémat, které by měly váš Seznam odlišit od všech ostatních. Tím to, ale končí.

💡Tip: Chcete psát emaily, které na první pohled působí profesionálně? Přečtěte si, jaké oslovení ve svém emailu použít a jak svou zprávu vhodně zakončit.

seznam mail
Ilustrační obrázek | Zdroj: Pixabay

Gmail – osobní kancelář i celý život

Google se svým Gmailem naprosto převálcoval všechny výše zmíněné poskytovatele bezplatných emailů. I mnohé další. V dnešní době žije jen velmi málo lidí, kteří Gmail zatím nikdy nepotřebovali. Většina z nás si však založila Gmail účet s prvním chytrým mobilem, který měl operační systém od Androidu. Z počátku jsme možná odolávali jeho rozšiřujícímu se vlivu, ale dřív nebo později mu podlehne každý. Z pravidla nás k tomu přiměje jeden nebo více z následujících důvodů.

Příjemné uživatelské prostředí

Svůj Gmail si skutečně můžete upravit dle vlastních představ a potřeb. Na výběr máte z desítek různých fotografií, které promění pozadí vaší schránky v přesně takové prostředí, ve kterém se cítíte dobře. Máte taky možnost nahrát fotky vlastní a koukat na úsměvy svých blízkých, zatímco vyřizujete náročné maily. Kromě toho si během pár kliknutí nastavíte, jaké zprávy se vám zobrazí jako první, zda se seskupí do konverzací a mnoho dalšího. Na začátku vám toto nastavení pár minut zabere, ale usnadní a zpříjemní vám celkové používání emailu.

💡Tip: Vyvolává ve vás představa, že píšete email více adresátům, záchvat paniky? Můžete se uklidnit, protože s naší pomocí napíšete hromadný email snadno a bez trápení.

Uložiště fotek

Pryč jsou doby, kdy jsme své fotky s dovolených ukládali na externí uložiště různého druhu. Nastalo období tzv. “cloudového” ukládání. V čem tkví jeho magická síla? O své fotky už nikdy nepřijdete kvůli nepředvídatelným událostem, jako je ztráta telefonu nebo jeho poškození. Vše, co svým mobilem vyfotíte se automaticky ukládá na vaše cloudové uložiště fotek, které získáte automaticky s vytvořením emailu.

gmail

Google disk a Google dokumenty

Další inovace, která ulehčuje život jak pevným diskům našich počítačů, tak i nám osobně. Už nemusíte myslet na to, abyste si své důležité dokumenty pravidelně zálohovali a zabránili tak jejich ztrátě. Google disk dokáže plně nahradit pevný disk osobního počítače a ke svým dokumentům se navíc dostanete kdykoliv a odkudkoliv. Můžete tam ukládat všechny druhy dokumentů – word, excel, pdf, powerpoint, atp. Zároveň zde můžete nové dokumenty vytvářet. Velmi šikovná je i funkce sdílení dokumentů s ostatními, díky které můžete mít společné informace přístupné pro všechny a na jednom místě.

Kalendář

Jen málo lidí ke svému životu nepotřebuje žádnou formu kalendáře nebo diáře. Většina z nás je však bez “externího mozku” naprosto bezradná. Vytvořením Gmailu získáte automaticky účet v Google kalendáři. Tento nástroj může posunout plánování vašeho času na úplně novou úroveň a zefektivnit vám život. Své schůzky můžete rozdělit do různých skupin a sdílet vybrané události s rodinou či kamarádkami. Výrazně tím eliminujete riziko, že váš manžel zapomene vyzvednou děti z kroužků, protože kalendář ho na to upozorní.

Propojení všech zařízení

Už jsem se zmínila o tom, že Gmail je nutný pro jakýkoliv chytrý mobil s Androidem. Toto tvrzení lze dále rozšířit o tablet či chytrou televizi. Všechny zařízení, které potřebujete ke svému životu propojíte jedním jediným účtem a tak budete mít všechny výše zmíněné výhody vždycky po ruce. Už žádné přetahování dokumentů z jednoho zařízení do druhého pomocí flash disku. Virtuální uložiště Googlu vám umožní mít své fotky, dokumenty a kalendář jak v telefonu, tak v počítači. Vždy aktuální, vždy synchronizované.

Závěr

Lpění na starých známých věcech upevňuje stagnaci lidského života. Zbavte se starých okovů a vytvořte si email, který promění váš život k lepšímu. Email totiž nemusí být jen nástroj k posílání a přijímání zpráv. Může se stát příjemným pomocníkem a poskytnout vám vše, co potřebujete.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz