Domů » Ženská masturbace: Nejoblíbenější způsoby a techniky

Ženská masturbace: Nejoblíbenější způsoby a techniky

autor Eliška Vachková
0 komentářů
masturbace

Rády masturbujete a hledáte inspiraci na nové praktiky, které by zpestřily váš sexuální život? Přinášíme nejoblíbenější způsoby a techniky, se kterými si užijete příjemné chvilky samy se sebou.

Jak funguje ženská masturbace

Už jste se někdy zamýšleli nad tím, jak ženská masturbace vlastně funguje? Od té mužské se totiž zásadně liší v několika bodech. Ženy mají pocit, že je jejich život spíše plný nevýhod – to ovšem neplatí u masturbace. Ať už se to týká způsobu orgasmů, možnosti výběru erotických hraček či neúnavné energie.

Orgasmus a cesta k němu

Jistě víte, že muži při sexu obvykle nepotřebují tolik času na vyvrcholení jako ženy, a tak nám zde nastává problém. Zatímco muži dojdou k vrcholu za 7 až 14 minut, ženy potřebují 10 až 20 minut. Při sexu tak zažívá orgasmus zhruba 57 % žen, a to ne pokaždé. Mezi další důvod může patřit to, že většina žen dosahuje orgasmu díky stimulaci klitorisu, čemuž u sexu není dostatečně věnován prostor, i když je to samozřejmě možné.

Ženský orgasmus trvá cca 20 sekund, což je o dost déle než u mužů. Obecně je také známo, že vyvrcholení předchází taková horská dráha, při které postupně vzrušení stoupá a ustupuje, až se zakončí orgasmem. Muži mají oproti tomu přímý orgasmus, velice silný, který je vyčerpá a po několik minut nejsou schopni dalšího. Ženy jsou připraveny na další hormonální bombu celkem rychle, téměř ihned, což je činí čilejšími.

Typy orgasmů

Existuje klitorální a vaginální orgasmus, přičemž většina žen preferuje stimulaci klitorisu. Tyto dva orgasmy lze samozřejmě zkombinovat právě při sexu, pokud se na to partneři zaměří – zážitek je pak o to silnější.

Hovoří se také o ,,multiple orgasms“, což je několik orgasmů za sebou v krátké době. To je něco, čeho muži nedosáhnou, protože je pro ně prožívání vyvrcholení něco úplně jiného. Pokud byste je chtěli natrénovat, pak se doporučuje častá masturbace, při které neskončíte prvním vyvrcholením, ale pokračujete ve stimulaci, dokud se neobjeví další a další. Takto si vytrénujete pánevní dno a budete schopny dosáhnout mnohonásobných orgasmů i při sexu.

Techniky a způsoby ženské masturbace

Klasické způsoby jako tření klitorisu či stimulace vnitřku jistě znáte a jednoduše se tak může stát, že se masturbace stane stereotypem. Tomu zabráníte následujícím způsobem:

  • Pravidelně měňte místa, kde masturbujete.
  • Nespoléhejte se jen na pornografii, ale zapojte i vlastní fantazii.
  • Pořiďte si hračky pro dospělé.
  • Neberte to jako potřebu, ale jako zálibu – stejně jako jídlo nezhltnete, i masturbaci si naplno užijte.

Samozřejmě je také důležité a obohacující měnit techniky, díky kterým poznáte, co a kde se vám líbí. Možná to jde ještě líp, silněji a s větším prožitkem. Vyzkoušíte to?

1) Proud sprchy

Pokud jste prozatím nevyzkoušeli masturbaci v koupelně, pak je na čase to změnit. Pusťte si proud sprchy a namiřte ho na klitoris, který je pro ženy velice citlivý, protože se v něm skrývá více než osm tisíc nervových zakončení. Říká se, že žádná část mužského penisu není tak citlivá jako klitoris, navíc bylo zjištěno, že poštěváček má jeden jediný účel, a to dovést ženy k potěšení.

masturbace
Proud sprchy může být při stimulaci klitorisu velice příjemný.

2) Použijte prsty

Ještě na chvíli zůstaneme u klitorisu. Jeho stimulaci zvládnete také prsty, což jste nejspíše někdy zkoušeli. Existují ale různé pohyby, které lze využít a prožitek tak různě měnit:

  • Kroužení – vezměte ukazováček a prostředníček a klitoris přejíždějte podél kruhové osy. Střídejte tempo a nezapomeňte ani na navlhčení, ať už slinami či lubrikantem.
  • Nahoru a dolu – opět vezměte dva prsty a tentokrát přejíždějte směrem nahoru a dolu.
  • Ze strany na stranu – prsty směrujte doprava a doleva, můžete také kroužit ve tvaru nekonečna.

3) Propojte svá citlivá místa jedním pohybem

Klitoris a vstup do vagíny jsou velmi citlivá místa, na která se při masturbaci hodí myslet. Začněte u poštěváčku a pak pokračujte směrem dolu, kde se jen tak lehce dotknete a poté se vrátíte zpět nahoru. Takto zvyšujte intenzitu a postupně zasouvejte prst hlouběji. Zrychlete tempo a stimulujte obě místa zároveň.

4) Bod G

Velmi známý bod G je citlivé místo, které ženy při sexu dokáže přivést k orgasmu. Můžete ho ale stimulovat i sami, a to prsty nebo vibrátory speciálně na G bod. Abyste ho nahmatali, stačí strčit prsty dovnitř a najít místo mezi stydkou kostí a vagínou. Pokud uděláte prstem pohyb ,,pojď ke mně”, určitě ho ucítíte.

5) Bod U

Bod U je větší část, která zahrnuje i bod G. Dá se pocitově přirovnat k houbě, která se nachází na přední stěně. Je ve tvaru U a díky tomuto místu můžete dosáhnout mokrého orgasmu, tedy squirtingu. Bude to chtít trochu praxe a je také nutné podotknout, že ne každá žena ho dokáže prožít.

6) Pomozte si

Stimulace prsty může být po čase nuda, proto si pořiďte nějaké hračky či využijte to, co máte doma. Zakoupit můžete vibrátory na klitoris, G bod či imitace penisu i s výběžky. Skvělou pomůckou pro posílení pánevního dna jsou také Venušiny kuličky či vibrační vajíčka.

masturbace
Erotických pomůcek pro ženy je nespočet druhů, proto zapátrejte a vyzkoušejte jich několik.

7) Poklepávejte

Lehněte si a namísto dráždění klitorisu pohyby vyzkoušejte poklepávání. Pro někoho to nemusí být příjemné, ale za zkoušku nic nedáte. Důležité je, abyste byla vzrušená a klitoris byl tak citlivější.

💡 Tip: Zajímá vás, jak to mají muži? Přečtěte si článek o mužích a masturbaci.

8) Nakombinujte orgasmy

Stejně jako při sexu můžete zároveň stimulovat poštěváček, i při masturbaci lze spojit stimulaci vagíny a klitorisu. Použijte ruce, pomozte si vibrátorem nebo si pořiďte pomocníka, který dráždí obě místa najednou.

9) Měňte pozice

Neuspokojujte se pouze v leže na zádech, ale představte si, že máte sex – jaká poloha je vaše oblíbená? Napodobte ji i při uspokojování a zažijte podobné pocity, jako když do vás proniká penis.

10) Drážděte i jiná místa

Nezaměřujte se pouze na pohlavní orgán, mezi erotogenní zóny patří také prsa a bradavky – můžete použít svorky, led nebo jen doteky. I když se jedná o masturbaci, nezanedbávejte přípravu a dopřejte si předehru. Každý jsme individuální a líbí se nám jiné věci – zkoumejte a poznávejte!

Na závěr

Masturbace je skvělý způsob uvolnění, poznání vlastního těla i zábavy. Nestyďte se a vyzkoušejte naše tipy, které vám zpříjemní život zase o něco víc.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz