Domů » 10 Tipů na skvělé práce z domu na mateřské

10 Tipů na skvělé práce z domu na mateřské

autor Tereza Gödrichová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů

Jako maminka to nemáte vůbec jednoduché. Starost o potomka je samozřejmě full-time job, ale občas zkrátka potřebujete vypadnout z „mama módu“ a mnoho žen utíká právě do práce. A co je lepšího než najít ideální práci z domu na mateřské.

Kromě změny myšlenek a potřeby realizovat se spousta žen na mateřské pracuje také z finančních důvodů. Přece jen ty peníze z rodičovského příspěvku nedosahují takové úrovně, jakou jste si obvykle měsíčně vydělala v práci. 

Pokud tedy hledáte možný způsob, jak si přivydělat během mateřské dovolené z domova nebo se chcete pouze pracovně posunout vpřed, koukněte se na těchto 10 tipů na skvělé práce z domu.

Vhodné práce z domu na mateřské 

Vydělávání peněz navíc se na mateřské dovolené vždy hodí. Každá maminka chce svému potomkovi dopřát to nejlepší. Navíc je tato doba ideální pro vyzkoušení si jiných možností a oborů, na které v běžném pracovním životě není prostor.

Pokud hledáte způsoby, jak si přivydělat a užívat si mateřskou dovolenou, zkuste některý z níže uvedených oborů. Občas se i stane, že taková zkouška či vedlejší přivýdělek se při návratu do práce promění v příjem a pracovní náplň na plný úvazek. A jaké jsou tedy vhodné obory pro práci z domu?

šperky do práce victum
I jako máma můžete vykonávat různé práce z domu na mateřské

1. Copywriting

Psaní na volné noze je jednou z nejflexibilnější prací ideálních pro seberealizaci na mateřské. Pokud vás baví psaní a máte cit pro texty, tak byste copywriting rozhodně měli vyzkoušet. Můžete psát na jakékoliv téma, takže pokud je vaší vášní rodičovství, cestování, psi nebo pečení, najděte si toho, kdo vám za psaní v tomto odvětví zaplatí.

V copywritingu existuje také značná rozmanitost – psaní PR článků, tiskových zpráv, tvoření reklamních textů, sloganů a názvů nebo různé produktové popisy na e-shopy atd. Záleží jen na vás, co vás nejvíce láká vyzkoušet.

Na této práci je parádní to, že můžete psát kdykoli a kdekoli. A i když jste v tomto oboru nováčci, vše se dá naučit. K tomu jsou ideální různé stáže z domova, kde si můžete osahat různé principy a získat první relevantní zkušenosti. My nabízíme například tuto stáž copywritingu a psaní.

2. Copyediting

Další parádní možností patřící mezi ideální práce z domu na mateřské je copyediting neboli přepisování textu. Tato práce by vlastně neexistovala bez předchozího zmiňovaného copywritingu. 

Copyeditor/přepisovatel koukne a zkontroluje text po copywriterovi, který přepíše tak, aby v něm nebyly chyby, vylepší slovosledy a vytvoří zkrátka čitelnější verzi pro čtenáře. Jeho práce upraví celkové psané dílo a taky představuje poslední krok před tím, než se text zveřejní pro publikum.

3. Online marketing

Marketing je v dnešní době součástí každého podniku, a to především ten online. Kromě výše uvedených pozic, mnoho firem i podnikatelů například potřebuje i někoho, kdo jim bude spravovat sociální sítě, jako jsou Facebook, Instagram, Twitter, Instagram, ale také Pinterest, LinkedIn a Tik Tok.

K tomu se váže i takový PPC či SEO specialista, e-mailing, webový či affiliate marketing a mnoho dalšího. Všechny tyto možnosti představují ideální práce z domu na mateřské dovolené. Online marketing nabízí široké spektrum pro vaší realizaci, naučení se něčeho nového a také plnější peněženku. 

💡 Tip: Přečtěte si tento článek a 15 tipy hodícími se pro všechny pracující maminky z domu během mateřské dovolené.

4. Správa webů

Po vytvoření webových stránek je třeba o ně řádně pečovat po technické, obsahové i marketingové stránce. Obsah a marketing většinou řeší výše uvedené pozice, ale z domu se lze starat i o ten dobrý technický stav.

V takové práci vás čeká zajišťovat plynulý chod webu, jeho údržbu i editaci. Zodpovídáte tedy za viditelný obsah včetně textu i fotek, funkčnost veškerých odkazů a kompatibilitu s webovým prohlížečem na počítačích i telefonech. 

Pokud vám správa webových stránek není cizí nebo vás toto odvětví více zajímá a láká, kdy jindy to vyzkoušet, než na mateřské? Navíc v dnešní online době jsou webmasteři velmi důležití a vyhledávání, takže najdete nespočet nabídek.

Sex přes internet
V dnešní době lze pracovat v mnoha oborech online formou z domu

5. Kreativní tvorba

Máte šikovné ruce a umíte malovat, plést, vyšívat či cokoliv vyrábět? Pokud vám kreativita nechybí, a ještě k tomu jste zručné, můžete si i tímto způsobem přivydělávat z domova. Využijte své šikovnosti a záliby k vlastní seberealizaci.

Vyrobte si vlastní produkty a prodávejte je online. Jestli vytvoříte vlastní obrazy, keramické nádobí, bytové dekorace nebo pletené oblečení, je už čistě na vás. Můžete zkusit své výrobky nabídnout tematicky zaměřeným firmám, nebo je propagovat na sociálních sítích.

Nezapomeňte i na takové maličkosti jako jsou kvalitní fotky a dobrý popis vašich produktů, protože ty jsou pro online prodej nutností. I nastavené ceny musíte pečlivě promyslet tak, aby odpovídaly kvalitě vašich děl, předměty byly prodejné a také aby se vám vrátily veškeré vložené náklady i čas. 

Nejobtížnější částí prodeje vlastních výrobků v online světě je jejich zviditelnění, protože na trhu již existuje mnoho konkurentů. Velmi vám pomůže propagace na sociálních sítích a doporučení od zákazníků.

Například tyto produkty můžete vyrábět a následně prodat na online trhu:

 • Šperky,
 • Pletené oblečení,
 • Háčkované předměty,
 • bytové dekorace,
 • Malované obrazy,
 • Hračky pro děti či domácí mazlíčky.

A určitě vymyslíte i jiné možnosti. Jestli vám jde například i kreativní tvorba v IT prostředí, nebojte se nabídnout své služby v téhle podobě. Šikovní grafici jsou velmi žádaní a tato profese patří také mezi ideální práce z domu na mateřské.

6. Pečení na zakázku

V kuchyni vám to jde jako po másle, pečení je vaše hobby a umíte ukuchtit chuťově vynikající a zároveň nádherné dezerty? Pokud ano, můžete i tento koníček uplatnit na volné noze a vydělat si jim pár korun navíc. Po dobrém jídle poptávka snad nikdy neklesne, takže máte obrovskou příležitost se uchytit.

Někteří lidé prodávají své umělecké dorty nebo jiné moučníky k různým oslavám jenom po internetu. Své výtvory můžete například inzerovat lokálně v místních skupinách na Facebooku nebo si vytvořit účet na Instagramu, kde je budete sdílet. Zkuste třeba i kontaktovat místní podniky a zkusit si s nimi domluvit spolupráci pro dodávání svých specialit.

7. Účetnictví

Další variantou, jak si slušně přivydělat peníze navíc z pohodlí domova, je účetnictví. Účetní vede firemní záznamy o transakcích a pomáhá podnikům i jednotlivcům s veškerou finanční organizací

Jestli jste účetnictví studovali, nebo s ním máte zkušenosti, tím lépe pro vás. Snadněji tak seženete práci. Pokud vám ale tento obor nic neříká, nemusíte zoufat, jelikož naučit se účtovat není v dnešní době problém. Stačí se podívat na nabídku různých online kurzů

Díky moderní technologii se mnoho účetních stará o účetnictví z domova. V tomto směru se dá i dobře podnikat. Možná bude chvíli trvat, než si získáte přízeň klientů, ale jako účetní pracující z domu si časem můžete vybudovat poměrně slušné živobytí.

8. Kadeřnice nebo kosmetička

Dnes již mnoho kadeřnic, kosmetiček, nehtařek a jiných žen pracující ve zkrášlovací sféře často provozují své služby z pohodlí svého domova. Ze začátku vás sice čeká náročnější investice do vybavení a různých školení, ale časem se vám vše vrátí.

Tyto služby jsou u žen velmi žádané, takže pokud jste šikovné, brzy si vybudujete slušnou klientelu. Své služby můžete podpořit reklamou na sociálních sítích, kde budete sdílet fotky svých děl na zákaznících. Tím se dostanete rychleji do podvědomí.

9. Virtuální asistentka

Určitě víte, že někteří top manažeři mají své asistentky, ale ani ty nemusí být vždy přítomné přímo v podnikové kanceláři. Virtuální asistenti tedy dostávají zaplaceno za to, že pomáhají majitelům firem řídit jejich podnikání, a to z pohodlí domova nebo odkudkoliv jinud. 

Vaše náplň práce závisí na konkrétním klientovi, ale může zahrnovat:

 • Administrativní práce na počítači,
 • Organizační a plánovací činnosti,
 • Vedení firemní databáze,
 • Správa e-mailů a telefonů.

Virtuální asistenti mohou pracovat na částečný nebo plný úvazek – v závislosti na tom, kolik mají volného času. Proto je tato práce skvělá volba pro maminky na mateřské dovolené.

10. Online vyučování

Pokud máte znalosti, které lze sdílet se světem, proč za to nedostat i zaplaceno? Ať už ostatním poskytnete průpravu v malování na plátno, doučíte je problémový předmět ze školy, nebo se podělíte o své odborné znalosti v oblasti marketingu, existuje spousta příležitostí, jak svou dlouholetou praxi či nadání proměnit v hotovost

Navíc v dnešní době ohromně roste poptávka po online lektorech v jakémkoliv oboru. Je to parádně flexibilní práce z domu na mateřské, protože si můžete vybrat, kolik studentů přijmete, a rozvrhnout si s nimi lekce podle svých časových možností.

A jestli nechcete vyučovat takto napřímo, existuje také možnost vytvořit si vlastní online kurz, který si lidé koupí individuálně přes internet. Můžete tak vytvořit například výuku pletení, kreativního psaní, ale třeba i cvičební plán.

Pokud chcete vytvořit online kurzy, musíte nejprve získat publikum, které si od vás kurz zakoupí. S tím vám může pomoci založení blogu, stejně jako používání sociálních sítí a YouTube k nalezení lidí zajímajících se o téma vašeho kurzu.

Další příklady možné práce z domu na mateřské

 • Kompletace zboží,
 • Různé manuální práce,
 • Tvorba produktů,
 • Vyplňování dotazníků,
 • Prodej fotek,
 • Překlad textu,
 • Influencer marketing,
 • Administrativní práce,
 • Práce externě v call centru,
 • Blogování,
 • Nabízení kosmetiky.

A určitě najdete i jiné možnosti pracovního uplatnění, které lze vykonávat z pohodlí domova během mateřské dovolené.

Kde najít práci z domova?

Existuje spousta webů inzerujících práci, kterou lze vykonávat z domu. Nezapomeňte si nastavit upozornění na velkých kariérních webech, abyste vám neunikla ani jedna příležitost. Zde máte pár příkladů, kde můžete najít práci z domova:

Existuje ale také mnoho firem a jednotlivců , kteří mohou hledat zaměstnance pracující z domova třeba na sociálních sítích nebo svých webových stránkách. Zkuste se stát členy ve facebookových skupinách, kde se nachází lidé z oboru, ve kterém chcete pracovat. 

mrkvový dort
Jako maminka na mateřské můžete prodávat i své dorty na zakázku

To všechno jsou ideální práce z domu na mateřské, pomocí kterých si můžete vydělat peníze navíc. Ty se vždy hodí k životu s miminkem. Představují také skvělé způsoby, jak vyzkoušet novou pozici, získat zkušenosti a kariérně se posunout.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz