Domů » 15 TOP: Nejlepší komplimenty pro holky i ženy

15 TOP: Nejlepší komplimenty pro holky i ženy

autor AnnaKuklikova
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
nejlepší komplimenty pro ženy

I když vám to některé ženy neřeknou přímo do očí, vězte, že správný kompliment potěší každou. Co je však onen správný kompliment? A čemu byste se raději měl vyhnout? Následující řádky z vás udělají lichotníka 2.0.

Čeho se při komplimentování vyvarovat?

Základní pravidlo zní: buďte upřímný! Ženy jsou mistryně ve vyhodnocování mezilidské komunikace a odhalování falše. Lhát jim se nevyplácí všeobecně – a komplimentování není výjimkou. Fráze, které níže následují, berte proto spíše jako inspiraci a ne jako seznam, ze kterého musíte nutně odškrtat všechny položky. Jestli máte doma například zatvrzelou sucharku, netvrďte jí, že je vtipná – tím ji spíše urazíte.

Omezte komplimentování vlastností, které žena nemůže nijak ovlivnit – například vzhled. Fráze “Jsi krásná!”, “Sluší ti to,”, “Vypadáš dobře,” jsou jednak zoufale nicneříkající a prázdné, jednak je každá žena v životě slyšela už milionkrát.

Nemusíte se jich však úplně zbavovat, postačí drobná reformulace. Až příště budete chtít říct vaší partnerce, že jí to sluší, zadržte a zamyslete se, proč jí to sluší. Co na ní ve vás vzbuzuje dojem, že je v daném momentu hezčí, než bývá obvykle? Šaty? Pochvalte výběr šatů! Účes? Řekněte jí, že má hezky udělané vlasy! Dáte jí tak najevo, že si všímáte detailů a neříkáte komplimenty jen tak bez rozmyslu.

jak dávat komplimenty
Nechcete přece, aby na vás byla partnerka naštvaná…

Jaké komplimenty jsou nejlepší?

Pochval a lichotek, které jsou neotřelé a žena je ocení, existuje celá řada. Níže pro inspiraci uvádíme 15 nejlepších komplimentů.

#1 Máš krásný make-up

Kouzlo této věty spočívá v tom, že s ní nikdy nešlápnete vedle. Navíc nemusíte ani umět rozeznat, zda žena make-up má, nebo nemá. Když totiž pochválíte make-up ženě, která ho má, bude ohromně ráda, protože jste si jednak všiml, že je namalovaná a jednak se vám to líbí. Když pochválíte make-up ženě, které ho nemá, bude také ráda, protože tím v podstatě říkáte, že je tak přirozeně krásná, že tomu ani nemůžete uvěřit. Není divu, že tato věta se řadí mezi nejlepší komplimenty pro ženy.

#2 Jé! Nebyla jsi náhodou u kadeřníka?

Už když pochválíte specificky účes, bude žena nadšená. Chcete jít ještě o level výš? Vytáhněte kadeřníka! Tento kompliment funguje na podobném principu jako výše zmiňovaná finta s make-upem. Žena pod ním uslyší, že její účes vypadá tak dobře, jako kdyby byl dílem profesionála. V případě, že kadeřníka skutečně navštívila, dostanete body za všímavost. A to se vyplatí!

#3 Jsi inteligentní

Pro samou krásu muži často zapomínají na jiné kvality. Vzhled bývá někdy to jediné, co okolí na ženách ocení. Navíc ženský intelekt nepřestává být ani v dnešní době terčem nejapných vtipů. Dejte své ženě najevo, že vidíte i pod povrch a že pro vás znamená víc než jen hezkou tvářičku.

nejlepší komplimenty pro dívky

#4 Dobře se mi s tebou povídá

Většina žen si ráda povídá. Zároveň se snaží na své komunikaci pracovat: přemýšlí, jestli vám dávají dostatek prostoru, nebo naopak nejsou moc zamlklé, zda chápete jejich vtipy a jestli jejich narážky nejsou příliš sarkastické… Pohlaďte proto jejich ego tím, že oceníte jejich komunikační schopnosti.

#5 Rád s tebou trávím čas

Slyšet z úst oblíbené osoby, že je s vámi ráda, patří mezi vůbec nejlepší komplimenty, co může člověk dostat. Tato jednoduchá věta znamená pro leckterou ženu více než drahé dary.

#6 Můžu se ti se vším svěřit

Podobně funguje i tento kompliment. Vždyť kdo z nás by nechtěl, aby se v jeho blízkosti cítili druzí v bezpečí? Touto větou dáte ženě najevo, že jí věříte a nebojíte se být v její přítomnosti sám sebou.

💡 Tip: Přečtěte si O čem se bavit s holkou? A jak udělat dojem?

#7 Vždycky mi zvedneš náladu

Když má člověk špatnou náladu, nebývá k okolí zrovna dvakrát příjemný. I když třeba v daném momentu přítomnost partnerky ceníte, ona nemusí mít ten pocit. O to víc ji potěší, když ji ujistíte o opaku. Klidně i o něco později, až se vaše nálada vylepší. Vědět, že je pro vás dobrou společnicí i v temných chvilkách, ji zahřeje u srdce.

#8 Na mé rodiče jsi udělala dobrý dojem

Každá žena se do jisté míry obává reakce rodičů svého partnera. Chce se zalíbit a trne strachem z první návštěvy u potenciálního tchána a tchýně. Slyšet z vašich úst, že zanechala dobrý dojem, pro ženu v překladu znamená dvě věci:

  1. zabodovala jsi u mých rodičů.
  2. zabodovala jsi i u mě, protože já si tě vybral a nejdůležitější lidé v mém životě mi tě schválili.

#9 Jsi vtipná

Že to většinou bývá naopak a pánové přece jsou ti baviči? Chyba lávky! Ženy dobře vědí, jak moc si muži zakládají na svém ostrovtipu, o to víc je potěší, když se s nimi o svůj důležitý titul vtipného člověka podělí. Žena slyší nejen lichotku, ale i důkaz, že nejste namyšlený ješita, který nesnese, když ho někdo překoná.

#10 Hezky se směješ

Věděli jste, že některé dívky mají dva druhy smíchu? Zatímco v soukromí se smějí hlasitě a bez zábran, v přítomnosti dalších lidí se naučily smát roztomile a decentně, aby nepůsobily neatraktivně. Věřte, že když se vaše partnerka nekontrolovatelně rozesměje a vy pronesete něco tak jednoduchého jako: “Hezky se směješ,” uděláte s jejím sebevědomím divy.

jak lichotit ženě

#11 Vypadá to tady báječně!

Nalijme si čistého vína. Dámy bývají zpravidla pořádkumilovnější než pánové. Když doma vidí nepořádek, nedokáží se udržet a jen nečinně přihlížet. Stav, který je pro vás ještě ucházející, může vaše partnerka vnímat jako nepřijatelný chaos. Když ho uklidí, očekává, že si všimnete a její práci náležitě oceníte – což je často kámen úrazu. Až příště uvidíte svou ženu mýt podlahu, místo popichování a narážek, jestli to s tou čistotou moc nepřehání, pochvalte, jak hezky to u vás doma najednou vypadá.

#12 Jsi skvělá máma

Slyšet, že je skvělá máma, je pro ženu nejlepší odměna. Většinou má okolí milion připomínek, co dělá špatně, co by měla dělat jinak a co proboha z těch dětí jednou vyroste… Naopak pochval a bezpodmínečného přijetí se maminkám moc často nedostává – o to víc si jich váží.

nejlepší komplimenty pro dívky i ženy

#13 Jsi perfektní malířka/zpěvačka/manažerka…

Nezapomínejte ani ocenit talenty vaší partnerky, ze kterých pro vás neplyne žádný užitek. Jsou to totiž ty nejčistší a nejlepší komplimenty, jaké od vás může dostat. Ví totiž, že jimi nic nesledujete.

#14 Miluju tvou postavu

Jen málokterá žena je se svojí postavou zcela spokojena. Většina na sobě pozoruje hned několik nedostatků, které by nejraději změnila. Není se čemu divit. Na vzhled žen jsou odmalička kladeny vysoké nároky. Ve výsledku se ho pak neustále snaží měnit, protože si myslí, že muži čekají div ne na miss. Stěžují si na velký zadek, žádný zadek, velká prsa, malá prsa, aniž by si uvědomovaly, že jejich partnera fyzicky přitáhly právě jejich rysy. Když ženě čas od času připomenete, že je sexy a líbí se vám její postava, bude v sedmém nebi.

#15 Jsi báječná v posteli

Podobně jako kompliment na postavu i tato věta dokáže ženě zvednout sebevědomí. Dodá jí zároveň i kýženou jistotu, že nemáte potřebu utíkat za jinou, protože se ve svém partnerství nenudíte.

💡 Tip: Okořeňte váš vztah erotickými hrami!

top lichotky pro ženy
Oceňte ženu i jako milenku!

Nejlepší čas na komplimenty

Inspiraci už máte, nyní si řekneme pár obecných zásad, kterých se při komplimentování snažte držet. Stejně jako obsah komplimentu je totiž důležité i jeho načasování.

Vždy vycházejte z nastalé situace. Byť i ty nejlepší komplimenty, když přijdou jako blesk z čistého nebe, působí divně. Vyčkejte s nimi vždy na příhodnou situaci a dobrou náladu. Naštvanou partnerku komplimentem neschladíte.

Hlídejte svůj tón. Hodně komplimentů (i některé výše zmíněné) mohou v určitých situacích vyznít ironicky. Nesnažte se o kompliment až tak moc, že pochválíte i nějakou samozřejmou věc. Když zalichotíte ženě, že je inteligentní poté, co při začínajícím dešti sebere prádlo z balkónu, se zlou se potážete.

Buďte opatrný i v případě, že jste svou partnerku nikdy za nic neocenil. Když ji najednou zahrnete komplimenty, spíš než radostné myšlenky, se jí hlavou začnou honit otázky, co strašného jste provedl, že to teď tak okatě zahlazujete.

Na závěr pamatujte, že kompliment, za který chcete něco dostat, není komplimentem. Nesnažte se manipulovat ženu pomocí lichotek, jak je dobrá kuchařka, aby vám vařila; jak je rozumná, aby vám ustoupila a podobně. Kompliment musí být od srdce. Pokud nemáte co upřímně pozitivního říci, raději mlčte.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz