Domů » TOP 12: Nejlepší přírodní doplňky a vitamíny na vlasy

TOP 12: Nejlepší přírodní doplňky a vitamíny na vlasy

autor Veronika
0 komentář
Vitamíny na vlasy

Krásné a zdravé vlasy jsou v dnešním světě symbolem atraktivity. Média nám z každé strany předkládají fotografie celebrit, jejichž bohatá hříva zaujme nejednoho diváka. Není proto divu, že se současná populace snaží tomuto trendu vyrovnat a pečuje o své vlasy s maximálním úsilím. I z tohoto důvodu jsme pro vás vybrali nejlepší přírodní doplňky a vitamíny na vlasy, abyste i vy mohli zazářit na veřejnosti!

Na jaké doplňky a vitamíny na vlasy se zaměřit?

Velká část žen, zejména ty s dlouhými vlasy, se již nespokojí s výběrem z drogérie, kde najdou především silikonové přípravky, které pro časté používání nejsou příliš vhodné. Zvýšená poptávka a zájem se projevuje zejména o přírodní preparáty, které nejsou nijak pro vlasy zatěžující a mohou se aplikovat dlouhodobě. Které to jsou?

1. Železo je základ

Pokud jste v poslední době zaregistrovali zvýšené množství padajících vlasů, je možné, že vám chybí právě železo. Zvlášť užívání tohoto doplňku vám může pomoci tento problém zmírnit, i dokonce zastavit. Nedostatek železa se může projevit také únavou a vyčerpáním, bolestmi hlavy a problematickou menstruací.

Jestliže chcete navýšit příjem železa, je nutné vědět, v jakých potravinách jej najdeme. Nejvíce je obsažené v červeném masu a vnitřnostech, ale vyskytuje se také v dýňových semínkách, brokolici, máku, luštěninách, červené čočce i hořké čokoládě. Doplnit železo můžete také formou tabletek, které najdete v každé lékárně.

2. Kopřivy nejsou minulost

Naše prababičky moc dobře věděly, jak správně pečovat o vlasy a jaké bylinky zajistí jejich přirozenou krásu. Jednou z těchto tradičních českých bylin je i kopřiva. Kopřivy spařte horkou vodou a výluhem vlasy propláchněte.

Blahodárné látky obsažené v kopřivě vaše vlasy nejen posílí, ale také jim zajistí příjemnou hebkost. Kopřivou také zamezíte padání vlasů. V dnešní době není třeba chodit po plevelištích a popálit se o kopřivy. Existuje mnoho přírodních šamponů, které obsahují výtažky z kopřiv.

vitamíny na vlasy - kopřiva
Vraťte se zpátky do školních let a sušte listy kopřiv

3. Keratin pro vlasy a nehty

Čistý přírodní keratin je základní a nedílnou součástí každého organismu. Jeho dostatek pomáhá zdravé struktuře vlasů, podporuje tak jejich pevnost a pružnost. Kvůli neustálému mechanickému namáhání vlasů se postupně keratin vytrácí. Tak proč ho tělu nedopřát více? Najdete jej zejména obsažený v nejrůznějších šampónech, balzámech, maskách či doplňcích na vlasy.

4. Zinek je správná volba

Další látkou, která udrží dobrou kondici vašich vlasů, je zinek. Pomáhá nejen vlasům, ale rovněž také pokožce, nehtům a celkově imunitnímu systému. Zinek údajně pomáhá zlepšit i plodnost. Užívá se nejčastěji ve formě tabletek jako doplněk stravy, například v oblíbeném produktu Biosil Plus.

5. Arganový olej aneb marocké zlato

Argánie trnitá je strom vyskytující se například v Maroku. Vypadá podobně jako olivovník a zdobí jej nažloutlé voňavé plody. Olej z této rostliny obsahuje vitamín E, stejně jako avokádový olej. Je skvělou variantou, jak dodat vaším vlasům hydrataci a lesk.

Použít ho můžete ve formě zábalů. Vetřete jej zejména do délek, abyste se vyhnuli předčasnému maštění vlasů. Následně vytvořte ručníkový zábal a nechte působit minimálně 2 hodiny. Poté olej vymyjte teplou vodou. Vaše vlasy budou krásně vyživené a hebké tak, že se jich budete neustále chtít dotýkat!

vitamíny na vlasy - arganový olej
Marocké zlato z Argánie použijte do zábalů

6. Avokádový olej pro růst vlasů

Avokádový olej je bohatý na vitamín D, který prospívá k vytváření nových vlasových váčků, což uvítáte zejména pokud trpíte na vypadávání vlasů. Také díky přítomnosti vitamínu E, jenž dodá vašim vlasům potřebnou regeneraci, je vhodný zejména v létě, kdy jsou vaše vlasy vystavovány slunečnímu záření, které je velmi vysušuje. Jelikož je avokádový olej lehký a nezatěžuje vlasové kořínky, můžete jím masírovat pokožku hlavy, čímž stimulujete vlasové folikuly pro růst vlasů.

7. Odvar z kořene lopuchu

Výživné látky pro vaše vlasy nabízí i kořen lopuchu, který je v české přírodě velmi častou bylinou. Látky obsažené právě v kořenech podporují růst vlasů a zvyšují jejich pevnost. Kořen lopuchu vás navíc povzbudí při únavě. Stačí vlasy opláchnout odvarem z kořenu a lehce jej vmasírovat do pokožky.

💡 TIP: Jak na odvar? Připravte do hrnce sušený rozmělněný lopuchový kořen, který zalijete litrem vody. Přiveďte k varu a nechejte provařit alespoň 15 minut. Následně vyčkejte až voda vychladne a můžete ji přecedit. Vaše lopuchová tinktura je na světe!

8. Kolagen nejen na pohyb

Kolagen? O to už jste mohli slyšet v souvislosti s péčí o vaše klouby. Avšak kolagen má důležitou roli i v případě posilování pleti a vlasů. Naše tělo si tuto bílkovinu vytváří samo, její produkce však s rostoucím věkem klesá. Nezoufejte, můžete si jej jednoduše doplnit.

Nejlíp uděláte, když sáhnete po čisté formě mořského kolagenu, který je bohatý na aminokyseliny, jež se stanou výživou i pro vaši pokožku. Najdete jej také v lososu, máku, špenátu, česneku i vejci. Další možností je zakoupit si čistý kolagen v tabletách přímo v lékárně a drogériích.

 vitamíny na vlasy - mořský kolagen
Mořský kolagen obsahují zejména šupiny studenovodních ryb

9. Sůl nad zlato neboli jód

Jód je minerálem, jehož nedostatek většinou poznáte tak, že máte studené prsty na nohou i rukou. Jeho malé množství se může projevit únavou nebo právě pomalým růstem vlasů. V přírodě se jód vyskytuje například v mořských plodech. Je obsažen také v soli. V současnosti se užívá podobně jako zinek v tabletkách.

10. Chlorella, detoxu start

Chlorella je drobná řasa, která je nyní velmi oblíbeným doplňkem stravy v podobě tobolek, prášku do nápojů či tabletek. Popularitu si získala díky svým detoxikačním a odkyselovacím účinkům. Prospěšná je i pro vlasy. Obsahuje například kyselinu listovou, ta napomáhá nejen výživě vlasů, ale regeneruje i jejich přirozenou barevnost. Vedle dalších vitaminů obsahuje také křemík, který vlasy hydratuje.

11. Přeslička není jen plevel

Pravěká bylinka plná pověstných pozitivních vlastností. Mezi ně patří i podpora kvality vlasů a jejich posílení. Vlasy totiž podpoří křemičitany obsažené v této prastaré bylince. Vlastnosti bylinky byly známé už ve starověkém Řecku a Římu, kde se přeslička hojně využívala nejen pro mytí vlasů.

Potírejte odvarem z přesličky pokožku hlavy 2x denně a uvidíte výsledky! Podobné vlastnosti mají i další známé bylinky, jako je měsíček, levandule, šalvěj nebo heřmánek.

12. Pivovarské kvasnice i pro abstinenty

Už ve středověku věděli, že pivovarské kvasnice obsahují velké množství vitamínů a zdravotně prospěšných látek. Jsou také velkým zdrojem vitamínů B12, proto se mnohdy doporučují zejména vegetariánům a veganům.

Pivovarské kvasnice zabraňují například lámání vlasů. Také jim dodávají krásnou hedvábnost a lesk. Můžete je užívat v tabletách jako doplněk stravy nebo jako součást speciálních kosmetických produktů.

vitamíny na vlasy - pivovarské kvasnice
Zabraňte lámavosti vlasů díky užívání pivovarských kvasnic!

A jaké doplňky a vitamíny na vlasy vyzkoušíte vy?

Přírodní doplňky a vitamíny na vlasy jsou jistě lepší cestou, jak docílit krásných a zdravých vlasů, než s použitím drahých chemických přípravků, s jimiž je efekt mnohdy krátkodobý. Je důležité si uvědomit, že ne každá látka bude vyhovovat všem lidem. Proto odzkoušejte více variant a zaměřte se na tu, při které vidíte nejlepší výsledky. Kvalitní a pěkné vlasy jsou přáním mnoha lidí, nyní je ale čas své sny změnit v realitu!

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz