Magda Křepelková se specializuje na téma stinných stránek, sebedestrukce a mnohá další, která ženy často trápí, protože věří, že to tak nemusí být. Vede své klientky k tomu, jak se podívat do sebe hlouběji a jak odhalit i i to, co je skryté a zvědomit si souvislosti. Mluví ze zkušenosti, protože sama si mnohým prošla a tak dokáže citlivě a věcně přivést ženy na cestu za lepším životem. Podělila se s námi o svůj příběh a také o to, co plánuje do budoucna.
Obsah článku
1. Jaká byla vaše cesta k tématu sebedestrukce a stinných stránek?
Po druhém těhotenství a porodu jsem jako mladá maminka začala cíleně hubnout. Šla jsem na to vědecky, a přesto se mi stalo, že jsem se propadla do roční lehké anorexie a poté do desetileté bulimie. Strávila jsem tak mnoho let studiem své vlastní destrukce, uzdravováním se a získala jsem díky tomu velmi podrobný náhled na problematiku PPP.
2. V čem přesně spočívá váš přístup a co účastníky ve svých kurzech a sezeních učíte?
Můj přístup je o zesilování lásky a vědomí. Být si vědoma toho, na co a proč a jak reaguju, to může předejít destrukci. Své klientky hlavně učím:
- vnímat se komplet, tedy tělo, svou mysl i svou duši,
- posilovat vědomí,
- jak umět zpacifikovat vlastní bláznivou mysl.
3. Jaké jsou vaše cíle do budoucna a nejnovější projekty?
Slova dosáhnout a cíl vůbec nepoužívám. Mám záměr a zároveň mu dávám volný průběh. Je pro mě velkou ctí a radostí provázet ženy, aby se mohly osvobodit z nevědomých tendencí. Můj hlavní záměr je osvobodit plně sebe, dojít k plné seberealizaci. A vytvořit silnou komunitu pro ženy, kde se ženy probouzí ze spánku.
Mezi mé nejnovější projekty patří jednak podpůrné on-line kurzy Svobodná duše a Skutečně nasycená. Ale také Průvodce bouřemi vztahů, protože ve vztazích nejvíce ztrácíme energii. Vztahům se budu věnovat i v novém projektu, který je zatím tajný – ale už brzy s ním půjdu ven, bude to o vtazích příběhovou zábavnou formou. Vyšla mi také nová kniha Stvořena pro lásku. Mé knihy jsou psané přes příběhy, protože to cítím jako bezpečnou a nenásilnou formu předávání zkušeností. A samozřejmě se věnuji lidem na konzultacích, živých akcích – nyní chystám letní camp, na podzim pojede roční cyklus Vlčice. vytvořila jsem i speciální službu Magdala – kde mi lidi píšou a já jim nahrávám nahrávky.
4. Co pro vás byly přelomové mezníky v životě a v kariéře?
Desetiletá bulimie po narození dětí, loupežné přepadení na poště 2005, rozvod po 22 letech, odchod z pevného zaměstnání na volnou nohu rok 2011, vydání první knihy, a pak už to byla jedna velká jízda.
Změny se dějí neustále. Velký přechod byl v roce 2020 z offline podnikání do on-line, což je zatím největší má škola.
5. Jaký je podle vás klíčový faktor úspěchu?
Vytrvalost, schopnost učit se i z chyb, a vlastně nic nebrat jako chybu ale jako zkušenost. Umět se rychle otřepat a jít dál.
6. Co vám jde snadno od ruky a s čím naopak bojujete a máte pocit, že v tom máte stále mezery?
Snadno mi jde kontakt s lidmi, neb jsem velmi otevřená a to je jak klíč, který otvírá další lidi. Snadno mi jde psaní, natáčení videí – tvorba- to je mou vášní.
Učím se stále prodejní strategie tak, aby byly se mnou a mou tvorbou v souladu. Boj s čímkoliv okamžitě rozpouštím a hledám jiný náhled, boj stojí příliš energie. Ale přiznávám, že nejčastěji mě dostává Instagram.
7. Jaké jsou tři hlavní trendy vašeho oboru?
Péče o komunitu, chytré prodejní strategie a automatizace.
8. Kdo je pro vás inspirací a prezentuje zajímavé myšlenky?
Dlouhodobě mě podnikatelsky inspiruje Lucie Harnošová, hlavně proto, že předává ženské podnikání v podporujícím duchu a ne v soutěživém. Pak mám pár lidí, které sleduji nárazovitě, dle potřeby, a pak náhodně jak na koho narazím.
9. Jaké denní rituály doporučujete a jakých byste se naopak chtěla zbavit?
Doporučuji hlavně zařadit jakékoliv ranní rituály, aby hned ráno člověk nenajel na uhoněný automat a zpřítomnil se.
Osobně jich mám spoustu, a zároveň se udržuji v pružnosti obměn. Co přetrvává je ranní jóga a naladění se na den, modlitba. Být denně nějak venku, ideálně v pohybu. Jinak bych doporučila rituálně, tedy s úctou a pozorností prožívat cokoliv,
Rituálu se nepotřebuji zbavovat, patrně máte na mysl nějaké zvyky, nebo spíš zlozvyky, to bych nenazývala rituálem. Rituál je pro mě něco posvátného. Zvyky, kterých se chci zbavit? Možná zvyk moc pracovat??? 🙂 Nevím, moc zvyků si neudržuji – žiju den hodně pružně, dle toku přítomnosti a inspirace.
10. Co byste vzkázala svému mladšímu já?
Ať je na sebe hodnější a víc se baví…
11. Jaká investice (časová a finanční) si myslíte, že vás v životě posunula nejdál?
Sebepoznávací kurzy – prožitková práce s tělem, poté osobní mentoři, ale také investice do cest, To mě vždy hodně posunulo.
12. Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Skvěle se bavit a tvořit, co to jde… víc cestovat… Teď zplodit nový projekt a být schopna ho uchopit skutečně trefně.
Stručné odpovědi:
1. Nejoblíbenější citát?
Všechno zlé je pro něco dobré.
2. Nejoblíbenější autor?
Terry Pratchett.
3. Kniha, která vás v životě nejvíce inspirovala?
Nelze uvést jednu dlouhodobě ale Zasvěcení od Elizabeth Heich, a od Heese Siddhárta.
4. Nejoblíbenější aplikace?
Haha, já nejsem moc aplikoidní.. tak asi Waze.
5. Koníček, u kterého si nejlépe odpočinete?
Kolo a kniha.