Domů » Aplikace na mobil, které vám pomohou změnit život

Aplikace na mobil, které vám pomohou změnit život

autor Aneta Toboříková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
aplikace, které změní váš život

Celkový počet aplikací se blíží k 10 milionům. Některé z nich se stanou ohromnými žrouty času, jiné mohou naopak přinést velmi pozitivní změnu do našich životů. Je potřeba si ovšem ujasnit, co přesně hledáte a v čem se chcete zlepšit. Určitě pak najdete něco, co vám pomůže dosáhnout vašich cílů. Ovšem se potřeba si uvědomit, že žádná aplikace neudělá těžkou práci za vás. Jen vám dosažení vašich cílů usnadní a mohou vám pomoci dostat se tam, kde chcete být.

Jak využít aplikace a změnit svůj život?

Všichni nejspíš v životě máme nějakou oblast, se kterou nejsme spokojení a kterou bychom chtěli změnit. Ať už je to zdravější životní styl, více cvičit, neprokrastinovat, vzdělávat se či lépe zacházet se svými penězi, stačí si z našeho seznamu jenom vybrat.

1. Fabulous

Fabulous je zábavná a interaktivní aplikace pro změnu návyků, která vám pomůže zlepšit hladinu energie, kondici, spánek a produktivitu. Na základě vědecky ověřených technik máte za úkol dokončit každodenní rutiny, které se mohou sestávat z meditace, dechových či sportovních cvičení, kreativity a dalších typů na sebezdokonalení.

Začnete v malém s postupnými cíli, které vám pomohou vybudovat si postup ve zvyku. Nakonec budete mít nastavené rituály, které vás provedou celým dnem a zajistí, že se budete cítit lépe a klidněji.

💡 Tip: Vědecké výzkumy, které využívá aplikace Fabulous, podporují i závěry z knihy Atomové návyky, která se také věnuje tomu, jak pomalu změnit svůj život k lepšímu.

2. Gratitude

Gratitude je jednou z mnoha aplikací pro zapisování vděčnosti, které vám pomohou žít šťastnější život. Nenechte se mýlit, i když zrovna procházíte těžkým obdobím, vždy je něco, za co být vděčný, i když se jedná třeba o něco malého.

Aplikace Gratitude má také funkci widgetu, která skvěle funguje pro připomenutí vděčnosti. To vám také připomíná, že máte psát do deníku, kdykoli budete mít čas. Aplikace vám navíc posílá motivační připomenutí po celý den.

3. Forest

S přístupem k tolika elektronickým zařízením může být čas strávený u obrazovky velkým problémem. Z tohoto důvodu mnoho lidí hledá způsoby, jak zkrátit dobu strávenou u telefonu. V tom vám může pomoci aplikace Forest.

Forest je aplikace navržená tak, aby vám pomohla vyhnout se koukání do telefonu po stanovenou dobu. Chcete-li začít, nastavte časovač na požadovanou dobu, po kterou se chcete držet dál od telefonu. Když to vydržíte bude ve vašem lese zasazen strom.

Je to skvělá aplikace na zvýšení produktivity a funguje v podstatě stejně jako technika pomodoro.

aplikace

4. TED

Videa TED Talks jsou jedny z nejoblíbenějších videí na internetu. TED má ale navíc svou vlastní aplikaci obsahující všechna videa. Můžete si přednášky vybírat podle tématu, zaměření či délky. Tato videa jsou k dispozici také offline, takže můžete sledovat i na cestách.

Ačkoliv samotná aplikace vám možná nepomůže změnit život, tak vás ale naučí vše, co ke změně života budete potřebovat. Změna života se nemusí soustředit pouze na zlepšení fyzické pohody, ale také té duševní a psychické. 

💡 Tip: Pokud vás zajímá téma osobního rozvoje, tak si určitě vyberete některý z těchto podcastů v angličtině. Bude se tak moci nejen věnovat svému duševnímu růstu, ale procvičíte navíc i angličtinu.

5. Insight Timer

Insight Timer je jednou z nejpopulárnějších meditačních aplikací. Nejen, že má meditační časovač, ale také obsahuje tisíce vedených meditací, které vám mohou pomoci všímat si více života. Jsou tu kurzy pro každého, takže si určitě najdete něco, co vám vyhovuje.

Součástí aplikace jsou i další skvělé funkce jako motivační citáty, sledování nálady a sounáležitost s komunitou, kde můžete získat rady. Insight Timer má také skvělé nastavení pro spánek, takže můžete usínat za relaxačních zvuků

6. Mint.com

Jedním z nejdůležitějších úkolů, kterým máme tendenci se vyhýbat, jsou naše osobní finance. Mint vám tento problém pomůže vyřešit. Díky integraci bankovních účtů do této webové stránky analyzuje výdaje, příjmy a rozpočet na jednom místě.

Můžete si také nastavit osobní rozpočty pro různé kategorie – nájem, cestování, jídlo, zábava a cokoliv dalšího. Už své výdaje budete mít vždy pod kontrolou a své měsíční výdaje si můžete zobrazit ve vizuálním koláčovém grafu a stanovit si pak cíle na další měsíc.

7. Crumblyy

Crumblyy se dříve nazýval Life Hacks. Tato čistá, intuitivní aplikace obsahuje obrázkové karty v různých kategoriích, jako je jídlo, zdraví, technologie a další, které vám pomohou rozšířit vaše znalosti a zlepšit život pomocí tipů, triků a strategií založených na faktech.

Můžete dostávat oznámení o každodenních tipech a navíc můžete i odhlasovat, abyste pomohli ostatním uživatelům aplikace, své oblíbené tipy můžete přidat do záložek nebo sdílet na sociálních sítích. Je možné je procházet i výběrem kategorie nebo pomocí funkce vyhledávání, pokud hledáte něco konkrétního.

8. Sleep as Android

Běžné budíky ignorují vaše spánkové cykly, probudí vás v dabou hodinu bez ohledu na to, v jaké fázi spánku jste. Probuzení z hlubokého spánku je nepříjemné, unavuje a může negativně ovlivnit vaši produktivitu během celého dne.

Sleep as Android je jiný. Sleduje váš spánek, aby našel optimální okamžik pro vaše probuzení. Probuzení v době lehkého spánku je přirozené, jemné a lze ho přirovnat k probuzení bez budíku.

💡 Tip: Pokud máte problém se spánkem, přečtěte si 10 tipů: jak na kvalitní a zdravý spánek.

aplikace

9. Daily Water Tracker Reminder

Všichni víme, že můžeme žít týdny bez jídla, ale jen dny bez vody. Mnoho lidí však stále nepije dostatečně. Aplikace Daily Water Tracker Reminder vám pomůže dosáhnout vašich denních cílů pitného režimu pomocí vlastnoručně nastavených upozornění. Uvidíte, jak se váš den promění, když se vaše tělo bude cítit svěží a hydratované.

10. MyFitnessPal

Nejen pití ale i zdravé jídlo je důležité pro celkovou pohodu. Pokud chcete jíst zdravěji, musíte ale nejprve pochopit, co aktuálně konzumujete. MyFitnessPal sleduje denní jídla a svačiny, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů. 

Můžete zde zaznamenávat cvičební aktivity, sledovat denní/měsíční pokrok, zobrazit rozpis denní výživy a nastavit si měřitelné cíle. 

Kterou ze zmíněných aplikací si stáhnete a zkusíte s její pomocí zlepšit svůj život?

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz