Domů » Business šatník: Co by v něm nemělo chybět?   

Business šatník: Co by v něm nemělo chybět?   

autor Patrik Pilous
0 komentářů
oblékání do práce

Našli jste si práci ve firmě, která po svých zaměstnancích vyžaduje striktní dress code? Přinášíme vám pár tipů na kousky, které by ve vašem business šatníku rozhodně neměly chybět. 

Business oblečení na formální příležitosti

Některé společnosti po svých zaměstnancích a partnerech vyžadují oblékání v tzv. business formal stylu nebo alespoň smart casual. V dnešní době tento už tento dress code není tak častý jako před pár lety, pokud však pracujete například v bance, právní společnosti nebo třeba jako manažer ve státní správě, business formal se stane neodmyslitelnou součástí vašeho šatníku.

Co všechno je jeho součástí?

  • Košile s dlouhým rukávem, 
  • kravata, 
  • polobotky s tkaničkami,
  • formální sako. 

Oblek může být v černé barvě, ta však nemusí být vhodná pro všechny příležitosti. Doporučujeme tak volit spíše oblek v šedé či tmavě modré barvě. Vedle nesáhnete ani s béžovou.

Kravatu volte jednobarevnou či s decentním vzorem. 

Potřebovat budete také doplňky. Hodinky, aktovka i peněženka by v business formal měly dokonale ladit s oblekem i polobotkami. 

Business casual je dnes nejoblíbenějším stylem firem i podnikatelů

Pokud nepracujete ve vysoce formálním prostředí, nejčastějším stylem, se kterým se ve firmách setkáte, bude dress cote ve stylu business casual. 

V tomto stylu využijete o něco pohodlnější neformální sako a klasické kalhoty. Chybět by vám neměla ani košile s dlouhým rukávem. Nahradit ji můžete i polo tričkem. Ve stylu business casual se obejdete bez kravaty. Stejně jako u business formal si dejte pozor na sladění ponožek s kalhotami. Pásek musí ladit s barvou a stylem bot.

Business casual umožňuje více experimentování s barvami i stylem. Oproti business formal ruce svazuje minimálně a umožňuje decentně projevit i vlastní osobitost a styl, který můžete vyjádřit například doplňky.

Tričko proti pocení vás zachrání před nepříjemným trapasem

Zvlášť v létě mohou být velkým problémem business oblečení nepříliš elegantní skvrny od potu. Sice s nimi zvlášť ve vysokých teplotách bojuje každý, přesto se (nejen) na obchodní schůzce jedná o nepříjemné faux pas. 

Ale co s tím?

Řešením je neviditelné tričko pod košili

Tričko pod košili proti pocení nepropustí pot a současně blokuje zápach. Je tak skvělé nejen v boji proti nadměrnému pocení, ale také jako „pojistka“ během teplejších dnů. 

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz