Domů » Co dělat, když se stydím za svůj vzhled?

Co dělat, když se stydím za svůj vzhled?

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
vzhled

Nejste se svým vzhledem spokojeni a rádi byste tento fakt nějak změnili? Existuje hned několik způsobů, které můžete udělat, abyste se cítili krásnější a sebevědomější.

Proč se stydím za svůj vzhled?

Přemýšleli jste nad příčinou vašich problémů? Proč se takto cítíte, co vás k tomu vede? V klidu si sedněte a zamyslete se nad tím. Když přijdete na příčinu, určitě najdete i řešení. Důvodem, proč se za sebe stydíte může být nějaká zkušenost z minulosti, která na vás zanechala stopy či aktuální pocit, že nevypadáte jako z magazínu. Sociální sítě a média celkově na nás vyvíjejí velký tlak a předhazují nám jejich představy o dokonalosti, které ale nejsou reálné. Pózy, make-up a filtry obelhávají naši mysl. Najděte si porovnání s realitou, a sami se přesvědčte, že jde jen o klam.

Základním pravidlem, kterého byste se měli držet, je neporovnávat se s nikým. Každý jsme originál a odlišujeme se, a to je v pořádku, tak to má být. Kdybychom byli všichni stejní, byla by to nuda. Buďte sví a buďte na to hrdí. I když se to ostatním nemusí zamlouvat, naučte se mít rádi sami sebe a uvidíte, že nebudete potřebovat nikoho, kdo by vás obdivoval. Pokud jste se sebou opravdu spokojeni, vydáte se na cestu dlouhodobého štěstí, které nezávisí na nikom jiném, než na vás. Co by vám mohlo pomoct zvednout sebelásku?

Co dělat, když se stydím za svůj vzhled?

Jakmile víte, proč se za svůj vzhled stydíte, máte šanci to změnit – uvědomění je základ. Zapracovat na tomto postoji můžete jak zvenku, tak zevnitř. Pokud tyto dva způsoby spojíte, stanete se úplně někým novým, a věřte, že si toho všimne i okolí. Budete působit sebevědoměji, krásněji a bude z vás vyzařovat zcela nová energie. Abyste takovéto nirvány dosáhli, vyzkoušejte tyto tipy:

1. Pohrajte si s make-upem

Sáhněte po něčem jiném než jen řasence a rtěnce. Na YouTube dnes najdete miliony a miliony tutoriálů, jak se nalíčit, co k vaší pleti sedne a jaké produkty jsou nejlepší. Využijte toho a ozvláštněte svou make-upovou rutinu něčím novým. Bude to jistě velká změna, která překvapí dokonce i vás samotné. Pokud se vám nechce nanášet kilo make-upu každý den, změňte pouze některé kroky, které se vám líbí nejvíce, a ty si uchovejte – například začněte nosit oční linky, jejichž vytvoření vám zabere pár minut.

2. Změňte účes

Máte nějaký sestřih či barvu vlasů, kterou jste si vždycky přáli? Pak to nyní udělejte! Ostříhejte se nebo se obarvěte a radujte se z výsledku. Když začnete nosit účes, který se vám osobně bude líbit, bude to mít pozitivní vliv na vaše sebevědomí, a vy se tak budete cítit lépe ve svém těle.

3. Móda dělá divy

Prohledejte svůj šatník a vyřaďte věci, které už se k vám nehodí. Vyřazené oblečení můžete vyhodit do kontejneru na oděvy nebo ho prodat, a vydělat tak nějaké peníze. Kdybyste si měli sami sebe představit v jakémkoliv oblečení, abyste se cítili opravdu dobře, v jakém by to bylo? Zaměřte se na svůj styl a vyhledávejte takové oblečení. Nechte si v šatníku pouze to, co vám podle vás opravdu sluší a v čem se cítíte dobře. Nakupte si nové šaty i boty a berte to jako selfcare.

vzhled
Neberte módu jako nařízená pravidla, jak se máte oblékat, ale spíše jako hledání sebe sama ve světě nekonečných možností.

4. Žijte zdravě

Jíte zdravě či cvičíte? Ne? Tak začněte! Nejen, že se postupem času dostanete k vaší vysněné postavě, ale také se budete cítit uvnitř mnohem lépe. Tělo začne na nový životní styl reagovat a získáte novou energii, flexibilitu a celkový pocit rovnováhy. Žít zdravě neznamená pouze vypadat dobře, ale hlavně se tak cítit. Vyzkoušejte fitko nebo cvičte doma podle videí či aplikace.

💡 Tip: Než začnete cvičit a zdravě jíst, udělejte si fotku před. Po několika měsících se vyfoťte na stejném místě a porovnejte obě fotografie. Překvapí vás, jak moc jste se posunuli.

5. Založte si deníček

Kupte si sešit, do kterého si každý den napíšete 3 věci, které se vám povedly. Může to být úplně cokoliv, z čeho jste měli radost nebo čeho jste se báli a stejně to překonali. Nebuďte smělí a zaznamenejte si i tu největší prkotinu. Pokud se někdy cítíte na dně, vezměte si tento deníček do ruky a pročtěte si ho. Při čtení všech těch hezkých věcí, za které jste se ocenili se vám určitě zlepší nejen nálada, ale i váš pohled sám na sebe – budete se mít raději, uvědomíte si, jak skvělí jste, a přestanete se za sebe stydět.

6. Dívejte se na sebe do zrcadla

Každý den jistě procházíte kolem zrcadla nespočetněkrát. Jak to vypadá, když u něj stojíte? Jistě, hledáte veškeré nedostatky a mračíte se. Naučte se přijmout vaši osobnost takovou, jaká je. Až se příště podíváte do zrcadla, usmějte se na sebe a uvědomte si, co vše na sobě máte rádi, a jaké krásy jste třeba ještě ani neobjevili. Čím častěji se na sebe budete dívat s pozitivní odezvou, tím budete mít svůj vzhled raději.

7. Obklopujte se správnými lidmi

Lidé ve vašem okolí na vás mají větší vliv, než si můžete uvědomovat, a také vás mohou ovlivňovat špatným směrem. Nechte si v okolí pouze ty, kteří vás podporují a stojí za vámi. Takoví lidé vám s vaši cestou za lepším já pomohou a nebudou vás potápět – takových se držte a to samé dělejte i vy pro ně.

Co si odnést?

Abyste se tedy přestali stydět za svůj vzhled, musíte v sobě objevit skrytou lásku, která vás podrží kdykoliv a kdekoliv. Pokud se cítíte nesebevědomě, je to na vás vidět, a ostatní lidé se k vám také tak budou chovat. Choďte s hlavou vztyčenou a buďte na sebe hrdí, došli jste totiž až sem!

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz