Domů » Hra je skvělý způsob, jak zlepšit své měkké dovednosti a trénovat mozek.

Hra je skvělý způsob, jak zlepšit své měkké dovednosti a trénovat mozek.

autor Patrik Pilous
0 komentářů
gamifikace

Gamifikace je využívání herních principů a mechanismů v mimoherním prostředí a je mocný nástroj pro trénování mozku. Technika gamifikace funguje stejně dobře u lidí veškerého věku. V moderním světě miliony lidí, kteří hrají počítačové hry, dokonale chápou, co jsou „úrovně“, „questy“, „odměny“ a „úspěchy“. 

Výhody přinášejí hry různých žánrů od stříleček po strategie. Stereotyp, že „střílečky“ činí lidí agresivnějšími, stále žije, ale studie tvrdí, že tomu tak není. 

Hry ovlivňují kognitivní funkce, emoční sféru, trénují prostorové myšlení, schopnost soustředit se a počítat čas. Někteří poskytují zpětnou vazbu a informace k analýze. 

Také virtuální světy pomáhají „žít“ v jiné době, seznamovat se s historickými postavami, fyzikálními, chemickými a jinými jevy, „využívat“ různé předměty, které v reálném životě nejsou dostupné.

Jedním z nejznámějších příkladů je Minecraft: Education Edition, vzdělávací verze Minecraftu, která je velmi oblíbená po celém světě. Minecraft: Education Edition se používá v mnoha zemích, hra má knihovnu úkolů a lekcí a učitelé si navíc mohou vytvářet vlastní úkoly v souladu s předmětem a programem. Zvláštnost a pohodlí hry spočívá v její všestrannosti. Zde můžete trénovat znalosti v různých oborech. Existuje také platforma pro učitele, kde si mohou vyměňovat nápady a vývoj.

Vůbec první výukovou počítačovou hrou byla Oregon Trail, která vypráví o Oregonské stezce a amerických průkopnících. Ta hra byla vydána v 70. letech 20. století, ale od té doby byl několikrát aktualizován a používá se dodnes. Oregon Trail vám umožní cestovat zpět do té doby, dozvědět se o životě průkopníků a historii tohoto období.

Šachy zlepšují verbální dovednosti. Hra, která je do značné míry nezávislá na jazyce, může zlepšit verbální dovednosti, protože zapojuje oblasti mozku spojené s jazykem, včetně těch, které jsou zodpovědné za logiku.

V pokeru často vyhrává trpělivější hráč, který v situacích, které se mu nehodí a schopnost vyčkat na svou šanci, je schopen zakládat ruce znovu a znovu a schopnost čekat na svou šanci lze nazvat jednou z nejdůležitějších vlastností pokerového hráče.

Netrpěliví hráči začínají hrát příliš volně, chtějí neustálou akci a nejsou schopni se plně ovládat. To vše samozřejmě může být velmi nepříjemné. Ale schopnost vybrat si dobré situace a čekat na perfektní šanci je nejdůležitější dovednost dobrého hráče.

Žádná strategie v pokeru neuspěje, pokud nebudete mít patřičnou úroveň disciplíny. Proto lze poker nazvat dobrým tréninkem z hlediska rozvoje disciplíny. Takže můžete zkusit jak to máte s disciplínou na stránce https://sazenibonusy.cz/promo-kod-fortuna/.

Nepochybně existují hráči, kteří jsou od přírody talentovaní. Žádná strategie však nepřinese v pokeru úspěch, pokud nemáte patřičnou úroveň disciplíny. 

Poker zlepšuje vaši koncentraci, abyste v pokeru dělali správná rozhodnutí, musíte mít správné informace. Poker nutí hráče počítat různé možnosti, zvolit si nejlepší postup. V každém případě musí být hráč extrémně koncentrovaný.

Ve skutečnosti pravidelné hraní nutí náš mozek pracovat tak, jak funguje každý počítač – vypočítat obrovské množství dat, abychom našli ten nejlepší výsledek.

Všechny intelektuální schopnosti vyvinuté během hry totiž začnou automaticky nevědomě využívat naše psychika v běžném životě.

Zkuste také náš článek o seznamkách nebo o vydělávání na OnlyFans.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz