Domů » Inspirace, co dělat s kamarádkou, když se nudíte

Inspirace, co dělat s kamarádkou, když se nudíte

autor Tereza Gödrichová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Přátelství

Možná si ještě pamatujete nedávné doby covidových karantén, kdy šlo horko těžko vymýšlet, co dělat. Tyto situace se však mohou vyskytnout i v běžném každodenním životě bez nějakých omezujících restrikcí, například s kamarádkou.

Někdy není nic lepšího, než si odskočit s přáteli a jednoduše se poflakovat. Ale jindy chcete zkrátka něco dělat. Pokud vás už omrzely ty stále se opakující rande s kávou nebo happy hour drinky, zkuste některé z následujících aktivit, které můžete dělat s kamarádkou. Inspirace, co dělat, není nikdy dost.

Co dělat s kamarádkou?

Přátelství v dospělosti jsou neocenitelnou součástí podpory vaší celkové pohody. Když si uděláte čas na záměrné společné aktivity, sblíží vás to a povzbudí na náladě. Je opravdu důležité udržovat silné sociální vazby, protože vaši přátelé se stávají vaším podpůrným systémem – v jistém smyslu představují rodinu, kterou si sami vyberete.

Takže až budete příště hledat inspiraci na to, co dělat s kamarádkou, když se začnete spolu nudit, zde máte spolehlivý seznam parádních nápadů. Pak už můžete dát nudě nashledanou a začít trávit čas, na který jen tak nezapomenete.

Opravdové přátelství
Co dělat s kamarádkou? Vše, co vás obě naplňuje a vytváří nezapomenutelné vzpomínky

12 aktivit, které můžete dělat s kamarádkou, když se nudíte

Když se nudíte se svými přáteli, existuje spousta zábavných aktivit, které můžete společně dělat, abyste trávili hodnotný čas a vytvořili si nové vzpomínky. 

1. Zahrajte si hry

Ať už se jedná o karty, deskovku, piškvorky, videohry nebo staromódní schovávanou, jakékoliv hry představují pro přátele skvělého a velmi účinného pomocníka při ničení nudy. Společné hraní her znamená vždy dobrý čas plný radosti, přítomného okamžiku a spojení.

Můžete se dostat i hlouběji do sebe. Do herního večera určeného pouze pro přátele můžete vnést trochu více záměru a vybrat si několik možností, které vám umožní dozvědět se o sobě navzájem nové věci. Existuje již plno her, které vám toto usnadní a nemusí se jednat jen o „nikdy jsem“.

2. Vyzkoušejte novou restauraci ve městě

Už vás nebaví stále dokola navštěvovat nebo si objednávat ta samá jídla? Vyjděte ze své komfortní zóny a zažijte spolu něco nového. Koukněte, co se u vás ve městě v poslední době otevřelo nového a prozkoumejte, co byste rádi ochutnali.

Navíc když si každý v nabídce objedná něco jiného, můžete vyzkoušet hned více nových pokrmů najednou. Vzájemná ochutnávka novinek vás jistě bude bavit, takže opět dobrý tip, co dělat, když se nudíte a třeba máte ještě hlad.

💡 Tip: Pokud si objednáte jídlo s sebou, prostřete stůl jako v restauraci. Použijte ty talíře, které mají své místo v zadní části vaší kuchyně a zatím jen shromažďují prach, neboť čekají na nějakou speciální příležitost – ta právě nastala. Také vytáhněte ty ubrousky, které jste si tak náležitě šetřili.

3. Udělejte si filmový maraton 

Je v pořádku, pokud nemáte energii být aktivní. Vyberte si téma nebo žánr a uspořádejte filmový maraton. S čerstvě nasypaným sáčkem popcornu a sklenkou vína máte o dokonalý večer a noc postaráno. 

Můžete se dívat na různé filmy, filmové série nebo se rovnou pustit do nějakého seriálu. Klidně společně objevte i právě vydané novinky. Určitě najdete mnoho tipů, které byste spolu s kamarádkou mohli sledovat.

4. Vytvořte něco kreativního 

Inspirujte se všelijakými uměleckými díly například na Pinterestu, kde se to různými DIY nápady jenom hemží. Poté jděte do obchodu s výtvarnými potřebami a vyberte si ty pravé pomůcky pro svůj zábavný projekt.

Nebojte se pustit do čehokoliv – třeba i něčeho odvážného. Co takhle vyrazit do města ve starých džínách nebo tričkách, které jste vylepšili nůžkami a vyšívací sadou? Takto máte hned dva nápady na to, co dělat s kamarádkou, když se nudíte.

5. Uspořádejte mezinárodní hostinu

Vytvořte a vychutnejte si menu s lahodnými pokrmy z různých zemí a kultur z celého světa. Navíc uspořádání mezinárodní hostiny představuje skvělý způsob, jak oslavit kulturní rozmanitost a přenést se na chvílí do různých koutů světa. Pečlivě naplánujte každý jednotlivý chod z jiné země, jako například španělský předkrm, italský hlavní chod a francouzský dezert.

V jiném případě si vyberte jen jednu určitou zemi a inspirujte se její národní kuchyní, ze které poskládáte kompletní menu. Hned se ocitnete jako na dovolené. Příště zase zvolte jinou, a tak máte o zábavu (a „cestování“) postaráno na více dní.

6. Vyzkoušejte nový recept

Protože čas v kuchyni s metodou pokus a omyl vás dokáže pořádně rozesmát, takže nesmí chybět na seznamu, co dělat s kamarádkou, když se nudíte. 

Vyzkoušejte spolu nové recepty, uspořádejte soutěž ve vaření nebo společně upečte lahodné dobroty. Zábavných aktivit v kuchyni se najde mnoho.

Můžete třeba společně i něco připravit pro další své přátele, se kterými rádi sdílíte čas ruku v ruce s dobrým jídlem. Upečte třeba vlastní pizzu z domácího těsta a každý si vytvoří vlastní příchuť, kterou pak vzájemně ochutnáte. 

Připravte si k hostině i sezónní koktejly a drinky. Použijte své nejhezčí sklenice a ty nejlepší ingredience. Pak připijte na své přátelství.

Vánoční pečení cukroví
Kuchtění představuje parádní tip na to, co dělat s kamarádkou, když se nudíte

7. Společně vytvořte nový seznam skladeb 

Určitě si s kamarádkou rádi společně poslechnete nějaké skvělé písničky. Tak co takhle z nich vytvořit vlastní playlist, který si vždy můžete pustit, když na něj budete mít chuť a nebude nic jiného, co dělat?

Přidejte všechny své oblíbené skladby, které vás napadnou a které vám připomenou vaše společné vzpomínky, a poslouchejte je třeba i tehdy, když jste od sebe. Hezky si tak zlepšíte náladu a zavzpomínáte na vaše milé zážitky.

8. Provětrejte šatník a vytvořte stylovou přehlídku

Určitě to znáte z mnoha filmů či seriálů, kdy jedna žena zkouší všelijaké outfity ze svého šatníku a kamarádka či více kamarádek o nich hlasují. Tak ano, inspirujte se a přesně to uskutečněte, když nebudete mít, co dělat. Tento den plný módy a smíchu určitě zpestří váš volný čas a zanechá spoustu skvělých vzpomínek.

Může se vás zapojit i více. Klidně každý zúčastněný najde nějaký hezký kousek a vzájemně si říkejte, co komu sluší a naopak. O zábavu a stylovou módní přehlídku máte hned postaráno. Navíc tak můžete i skvěle protřídit šatník.

9. Proměňte navzájem svůj vzhled

Pokud se vám nechce do oblékání, co takhle vzájemné zkrášlování? Nechte kamarádku, aby se jen dívala do zrcadla a vy za ni uděláte make-up nebo jí učešete vlasy. Pokud jste s výsledky spokojeni, jděte ven a ukažte to veřejnosti. 

Nebo si jen nalakujte si nehty. Případně se společně vydejte na výlet do místního salonu. Ať už to děláte doma nebo se odkazujete do rukou  profesionálů, odvažte se a vyzkoušejte barvu nebo styl, který byste si normálně nevybrali.

10. Nakupte si vzájemně oblečení 

Když se s kamarádkou nudíte, skvělým způsobem, jak si užít společný čas, je vzájemné nakupování oblečení. Vydejte se do oblíbených obchodů a vyberte si navzájem outfity, které byste si sami možná nikdy nezkusili. Aspoň se trochu odvážete a osvěžíte své staré kousky.

Jedná se o zábavnou výzvu, která vás může překvapit a inspirovat k novému stylu. Navíc je to skvělá příležitost lépe poznat vkus té druhé, třeba pro budoucí narozeniny nebo Vánoce. 

Po nakupování můžete zkoušet vybrané kousky, pořádat módní přehlídky a smát se společně nad odvážnými volbami. Případně můžete různé stylové kousky navzájem nakoupit i online.

11. Zpívejte karaoke

Možná se jinde stydíte, ale se svou blízkou osobou se dají lépe povolit zábrany a více se uvolnit. Zpívání karaoke tak představuje zaručený recept na zábavu a nezapomenutelné chvíle

Vyberte si své oblíbené písničky, najděte si karaoke na internetu a pusťte se do vlastní pěvecké „superstar“ nebo si zajděte do karaoke baru a odvažte se na maximum. Nezáleží na tom, jestli zpíváte jako profesionálové či vám občas ujede nějaký tón – důležité je, že si užíváte společný čas a smějete se až do slz. 

Můžete si uspořádat malé karaoke soutěže, hodnotit své výkony a objevovat nové hudební talenty. Karaoke značí perfektní způsob, co dělat při nudě, jak se uvolnit, vyjádřit svou kreativitu a vytvořit si úžasné vzpomínky s kamarádkou.

A i když je tradiční karaoke dostatečně zábavné, ale vy se přece jen chcete více zasmát, posuňte ho o level výš. Osoba, která zpívá, má nasazená sluchátka s vysokou hlasitostí melodie, k tomu má zavázané oči a neslyší se zpívat. To je teprve pořádná výzva!

💡 Tip: Jestli vás zpívání tolik nebaví, zkuste třeba taneční party, protože i ty se postarají o zahnání nudy a také jsou vždy lepší s přáteli.

12. Naučte se novou dovednost

Osobní růst značí vždy dobrý nápad, ale naučit se nové dovednosti s přáteli dává každému větší pocit podpory. Tak se pusťte do něčeho společně.

Najděte si kurz vaření, šití, naučte se společně hrát na nějaký hudební nástroj, nový sport nebo zkrátka cokoliv, co vás napadne a láká zkusit. Můžete najít i něco online, pokud se vám nechce fyzicky někam docházet. Nebo se můžete třeba naučit něco o zajímavého o sobě samých, jako třeba jak funguje ženská cykličnost či mužský princip.

Vzájemně se povzbuzujte a oslavujte svá malá osobní vítězství a nabití nových zkušeností. A v případě prohry máte pro sebe okamžitou psychickou podporu.

knihy o seberozvoji a motivaci
Společné učení se novým věcem je vždy dobrý nápad, když nevíte, co dělat

Existuje mnoho nápadů, co dělat, když se s kamarádkou nudíte. Můžete zkusit ještě například například:

 • napsat krátký příběh o čemkoliv,
 • naučit se vyrábět šperky,
 • udělat si piknik venku,
 • vytvořit seznam míst, kam byste se společně chtěli vydat,
 • zajít na zápas a fandit místnímu týmu v jakémkoliv sportu,
 • jít nakupovat na farmářské trhy (řiďte se sezónností, v prosinci třeba na adventní),
 • zahrát si nějaký sport,
 • zajít si zaplavat,
 • zacvičit si doma nebo ve fitku,
 • udělat domácí ochutnávku vín,
 • vytvořit dárkové balíčky pro jiné kamarády či rodinu,
 • vytvořit společné album vašich fotek,
 • zajít si na výšlap,
 • zajet někam na výlet.

Pamatujte, že klíčové je vybrat takové aktivity, které vás budou bavit, naplňovat a především podpoří pouto a smích mezi vámi. Jen se inspirujte, přizpůsobte si vše podle sebe a hlavně se společně bavte a buďte spolu přítomni.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz