Domů » Jakub Pánek: Chci lidem pomáhat tvořit pasivní příjem

Jakub Pánek: Chci lidem pomáhat tvořit pasivní příjem

autor Daniela Adamová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Jakub Pánek v rozhovoru Žij Úspěšně

Sympatický Jakub Pánek se věnuje světu financí a investic. Nynější zajetý systém krysího závodu se mu rozhodně nelíbí, a proto pomáhá lidem tvořit pasivní příjem a investovat své vydělané peníze. Jaká byla jeho cesta k úspěchu? A které motto ho doprovází celým životem?

Tip: Pokud se v investicích již pohybujete, tak si přečtěte naší recenzi o XTB. Jestli tuto platformu ještě neznáte, tak je právě XTB broker ta pravá platforma pro investování do akcií a ETF, kde neplatíte žádné poplatky za držení.

Jaký je tvůj klíčový faktor úspěchu?

Když se opravdu zamyslím nad celým svým životem, tak to byla jednoznačně věta, kterou mám dokonce vytetovanou na předloktí a to: Nikdy se nevzdávej. Tedy vytrvat a jít si za svým i přes různé překážky. Pokud do něčeho vložíte energii, vždy se musí někde projevit, to je zákon vesmíru.

Jaké máš denní rituály a návyky, které bys doporučil a jakých se naopak chceš zbavit?

Osobně se starám velmi o své zdraví, tudíž nikoho asi nepřekvapí, že většina mých denních rituálů se točí převážně kolem něho.

Ráno je to určitě tzv. ranní rutina, kdy jako první věc po probuzení vypiji sklenici vlažné vody s citrónem a himalájskou solí, následuje hygiena a ledová sprcha, když počasí dá, tak se venku na slunci prodýchám. Poté si čtu nahlas své afirmace a někdy si do toho pustím i meditační hudbu a vizualizuji si svůj vysněný život.

Večer to mám podobně – na řadu tedy přichází večerní rutina. Blokuji modré světlo pomocí speciálních brýlí a navíc se snažím už moc nejíst. Před ulehnutím zapálím 3 svíčky vděčnosti a v posteli si ještě řeknu pár afirmací nebo si vizualizuji svůj den a během tohoto procesu vždy usnu. Snažím se chodit spát do 23 hodin. 

Do toho se snažím minimálně 3 až 4 krát týdně chodit cvičit. Teď jsem propadl tzv. workout cvičení, neboli cvičení s vlastním tělem a posouvání jeho limitů.

Přes den děkuji téměř za vše a všem. Kouzelné slůvko děkuji používám opravdu pořád.

Doporučuji tedy něco z výše napsaného vyzkoušet a pocítit sílu těchto návyků.

Jaké doporučuje denní návyky úspěšný Jakub Pánek?

Návyků, kterých bych se chtěl vyloženě zbavit už moc není. Napadá mě večer ještě ubrat chutě na jídlo 🙂 A samozřejmě mám rezervy v tom, že mi občas ujede nějaká ta „stížnost“, kterou si už naštěstí ihned po vypuštění uvědomuji. Na tom stále pracuj.

Co pro tebe byly přelomové mezníky v životě i v podnikání?

Rozhodně pády a následné vzestupy. Člověk se dívá na ty americké filmy a říká si: To snad není ani možné, aby se toto někomu stalo – tedy, že zkrachuje a z nuly se vyhrabe zpátky atd.

Bohužel, nebo bohudík, se mi to stalo několikrát. Člověka to zocelí a díky zkušenostem si dává velký pozor na budoucí rozhodnutí, která hodlá učinit. Tedy nebát se selhání, protože ta jsou našimi nejlepšími učiteli. 

Jakou investici do 1000 Kč považuješ jako nejlepší a jakou celkově?

Velmi „složitá” otázka, na kterou existuje tisíce odpovědí a všechny budou mít v sobě kus pravdy. Za investici do 1000 Kč bych nejspíše zvolil nákup několika knížek na téma:

  1. Osobní rozvoj
  2. Zdraví

Celkově je třeba investovat do svého zdraví, od kterého se odráží náš úspěch v dalších odvětvích (mluvím z vlastní zkušenosti) a v druhé řadě do vzdělání. Sem bych zařadil různé kurzy osobního rozvoje, knížky, cokoliv, co mě může jako člověka posunout na vyšší level.

Napadá tě kniha, která tě v životě nejvíce inspirovala?

Nejspíše to bude kniha Myšlením k bohatství od Napoleona Hilla, kde těch aha momentů je opravdu mnoho. Stojí za to si ji rozhodně přečíst a být otevřený všemu, co se v ní píše.

Těch knížek je celkově rozhodně více, napsal jsem o nich i článek na svém blogu. 

Jaký je tvůj nejoblíbenější citát?

Jak už jsem zmínil výše, mým oblíbeným citátem je:

Nikdy to nevzdávej.

Mám jej stvrzený také jako tetování na mém pravém předloktí.

Co bys vzkázal svému mladšímu já?

Hlavně se z toho nepos*at 🙂

Ne, teď vážně. Budu se opět opakovat, ale vzkázal bych mu, ať se vždy v těch nejhorších chvílích podívá na ruku, co tam má vytetované a řídí se tím. Na konci tunelu je vždy světlo. A pokud to nedopadlo dobře, znamená to jediné – ještě není konec!

A v neposlední řadě, že zažije věci, které většina lidí nezažije za celý život, tak ať si tu cestu užije.

Sympatický Jakub Pánek má jasno ve své životní vizi a chce ji předávat dál.

Jaký odkaz tu chceš zanechat? Jaká je tvoje motivace?

Nelíbí se mi současný stav finanční gramotnosti lidí a ještě více nabídka klasických investičních a finančních produktů, které již dávno nejsou dělané pro prospěch klienta.  Lidé nevědí o mnohem zajímavějších a výnosnějších možnostech, které jsou dnes na trhu.

Bohužel, tyto produkty nejsou propagovány finančními poradci a bankovními institucemi (včetně masírování v televizi). Mojí vizí je, co nejvíce lidem otevřít oči a pomoci jim si vytvořit vlastní pasivní příjem a nebýt tedy závislí pouze na standartním příjmu z práce, která může kdykoliv skončit.

Tip Žij Úspěšně: Na toto téma napsal Jakub Pánek článek pro jeho blog Co je to krysí závod a jak z něj ven?

Co bys doporučil lidem, co chtějí něco ve svém životě změnit?

Ať neváhají a udělají první krok, protože na tom nemůžou být hůř, než jsou teď. Mohou jen získat, a to buď zkušenost/moudrost (že něco udělali špatně = neopakuji chybu) a nebo zažijí úspěch. A jak víme, tak úspěch přitahuje další úspěch – takový je zákon vesmíru a ten platí pro všechny stejně.

V tom jim pomůže rozhodně četba moudrých knih a například díky sociálním sítím i sledování úspěšných lidí a skupin, stránek, kde mohou najít další motivaci.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz