Domů » Máte vysněnou kariéru? Jděte si za ní!

Máte vysněnou kariéru? Jděte si za ní!

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů

Každý z nás už jako malé dítě snil o nějakém povolání. Chlapci se nejčastěji touží stát popeláři, hasiči nebo policisty, holčičky naopak touží po kariéře baletky, paní učitelky nebo baletky. Mnohdy v nás onen dětský sen a naivní představy přetrvávají až do dospělého věku.

Máme je v sobě ukryté, někde hluboko. Ale pořád tam jsou. Bohužel ne všichni ale dokážou své sny dotáhnout až k reálné podobě a často tak končí právě u toho snění a představování si, coby kdyby. A to je škoda! Určitě i vy máte nějakou představu o své kariéře.

Možná máte velké cíle, možná ne. Ale máte je a to je důležité. Spousta lidí se ale zastaví na jednom místě. Získají práci, která je dobře placená, mají kolem sebe super kolektiv, rozumí si se šéfem. Jenže i přesto mají pocit, že jim něco chybí. Že postrádají něco k maximální spokojenosti. Je to i váš případ? Pak čtěte dál!

Co potřebujete k tomu, abyste dosáhli vysněné kariéry?

Cesta za vysněnou kariérou je mnohdy hodně trnitá, plná nejrůznějších překážek. Možná právě proto se většina lidí bojí na ni vydat. Zuby nehty se drží toho, co teď mají, i když nejsou spokojení. Nejsou šťastní. Jestliže i vy máte pocit, že to, co právě teď děláte, není váš sen, nebojte se udělat první krok na hrbolatou cestu za vaší vytouženou kariérou. Poradíme vám, co k tomu budete potřebovat, abyste byli úspěšní!

Porazte strach

Pokud stagnujete na jednom místě, možná za tím vězí právě strach. Strach z toho, že to nezvládnete, že neuspějete, že zklamete okolí i sami sebe. Na samotném začátku vaší cesty za kariérou, po které tolik toužíte, potřebujete sebrat veškerou odvahu, kterou máte a onen strach položit na záda. Jednoduše nad ním vyhrát. Pamatujte, že odvážní lidé nejsou ti, kteří se ničeho nebojí. Odvážní lidé jsou ti, kteří se dokážou svému strachu postavit.

Neusněte na vavřínech

Ať už chcete na své cestě dosáhnout čehokoli – povýšení, lepší finanční ohodnocení – musíte pro to něco udělat. A k tomu je potřeba, abyste neusnuli na vavřínech. Kdo nic nedělá, nic nezíská. Na cestu za vysněnou kariéru si proto do pomyslného batůžku zabalte i pořádnou dávku snahy, protože snaha je důležitá v každé fázi – a to jak na začátku, tak i na konci. A snažit se nepřestávejte ani tehdy, kdy se vám začne dařit. Pořád na sobě pracujte.

Nevzdávejte se

Ne vždy se vám musí všechno podařit. Až se vydáte na krkolomnou stezku za kariérou, která je vaším snem, nemusí být vaše kroky vždy zalité sluncem. S největší pravděpodobností možná i několikrát spadnete na kolena a v takovém případě je potřeba se zvednout, oprášit odřená kolena a jít dál. Prostě se nevzdávat, to je totiž to nejhorší, co můžete udělat. A vzdávají se jen slaboši, nezapomeňte.

Zkuste práci z domu

Práce z domu je moderním typem spolupráce mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Mnoho lidí dnes dává přednost práci z domova před únavným dojížděním na přecpaných silnicích.

Díky volným hranicím Evropské unie můžete klidně pracovat třeba v Rakousku, kde jsou základní platy o poznání vyšší nežli u nás. Podmínkou je však němčina alespoň na základní komunikativní úrovni nebo angličtina na TOP úrovni.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz