Domů » Nejhezčí místa Evropy, která musíte vidět!

Nejhezčí místa Evropy, která musíte vidět!

autor Radka Konečná
0 komentářů
Jedinečný zážitek vám dopřeje Cinque Terre

Paříž, Benátky nebo třeba řecké Santorini. Takovou odpověď zřejmě dostanete, pokud se někoho zeptáte, jaká jsou nejhezčí místa Evropy. Po tom, co jsem však kus světa sama projela, mi došlo, že ta nejhezčí místa nemusí být ta nejbohatší a nejzdobenější.

V následujícím seznamu vám představím místa, města či oblasti, které já osobně považuji v Evropě za nejhezčí. Nechte se inspirovat a objevte ta svá!

💡 Tip: Přečtěte si také, jaké jsou nejlevnější místa pro freelancing nebo o top nejkrásnějších městech Evropy.

Nejhezčí místa Evropy

Vysoké hory, které se tyčí až do oblak, nádherné pláže, hluboké lesy, vysoké útesy a starobylá města. V Evropě si na své přijde jednoduše každý. Prohlédnout si však všechna ta úžasná místa by trvalo více, než celý jeden lidský život. Sama cestuji již dlouho, ale stále nemám pocit, že už jsem z Evropy viděla vše krásné.

Zkuste na chvíli zapomenout na oslňující světla Paříže a vydejte se vstříc dobrodružství. Nejhezčí místa Evropy nemusíte najít v top seznamech všech cestovních kanceláří.

Bruggy

Středověké město Bruggy se nachází na severozápadě Belgie. Turisté mu často přezdívají Benátky severu, neboť stejně jako pravé Benátky, je tvořené mnoha kanály, přes které procházíte pomocí menších či větší mostů. Výhodou však je, že na rozdíl od Benátek se zde nemusíte tlačit v davu tisíců turistů, avšak pro úplný klid doporučuji je navštívit mimo hlavní sezonu. Nádherný zážitek je projet si tyto kanály na některé z mnohých lodiček.

Nejhezčí místa Evropy: Bruggy
Nejhezčí místa Evropy: Bruggy

Kromě procházky po místních kanálech určitě navštivte čtyři větrné mlýny, které se nachází na okraji města: De Nieuwe Papegaai, Koeleweimolen, Sint-Janshuismolen a Bonne Chiere.

Pokud po cestě dostanete chuť na menší svačinku, stavte se do jedné z mnoha malých kavárniček a cukráren a ochutnejte čokoládové pralinky nebo belgické vafle.

💡 Tip: Pokud milujete čokoládu, přečtěte si naše recepty na zdravé brownies a udělejte si radost.

Národní park Kemeri

Na cestách mě vždy potěší, když najdu něco, co jsem doposud nikdy neviděla. Lotyšský národní park Kemeri je toho dobrým příkladem.

Jedná se o obrovské vřesoviště, které byste u nás v Česku jen sotva hledali. Park má několik částí, mezi kterými je nejideálnější projíždět na kolech. V Lotyšsku totiž nemají žádné vysoké kopce, takže trasu 35 km zvládne téměř každý cyklista. Pro park jsou nejtypičtější úzké chodníčky, po kterých se přes zmíněná vřesoviště procházíte.

Národní park Kemeri
Národní park Kemeri

Nejhezčí část a zároveň hlavní turistická trasa se nachází asi 2 kilometry od vesnice Kemeri. Trasa má zhruba 4 kilometry, na kterých vás čeká nespočet nádherných pohledů. Celé trase korunuje dřevěná rozhledna, odkud můžete vidět kilometry a kilometry vřesovišť, které svítí zelenými a žlutými odstíny.

Provence-Alpes-Côte d’Azur

Říkáte si, že je Provence přesně ta oblast, která nepochybně patří mezi nejhezčí místa Evropy? A máte pravdu, ale většina lidí si pod Provence představuje pouze načančanou francouzskou riviéru a lány levandule.

Zkuste však vyzkoušet nasednout v Nice do autobusu a vyvézt se do nedalekého městečka Èze. Není nijak extra veliké, avšak svou polohou v horách vás dostane. Projděte se úzkými uličkami a zavítejte do jedné z mnoha malých kavárniček. Úplně nahoře najdete malou botanickou zahradu, odkud je kouzelný výhled na celé Azurové pobřeží.

Provence-Alpes-Côte d’Azur

Tím však výčet nádherných městeček v této alpské oblasti nekončí. Kolem říčky Bévéra se nachází malebné městečko Sospel, odkud můžete ideálně vyjít na túru do hor. Podobně krásné je i město Breil-sur-Roya. Obecně je tato oblast unikátní v tom, že se dostanete do poměrně velké nadmořské výšky, a přitom budete jen kousíček od moře. Hory jsou jsou navíc krásně červeně zbarvené.

West Highland Way

Pokud si chcete dát opravdu do těla, a přitom zažít něco jedinečného, co v Česku jen tak neuvidíte, pak zamiřte do Skotska, kde se můžete vydat na několikadenní trasu s názvem West Highland Way.

Nejhezčí místa Evropy: West Highland Way
Nejhezčí místa Evropy: West Highland Way

Trasa začíná nedaleko Glasgow a vede okolo jezera Loch Lomond až do městečka Fort William. Kousíček u cíle můžete také odbočit a vyšlápnout si na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis s výškou 1344 metrů. Po cestě můžete přespávat v malých kempech, buďto ve vlastních stanech, nebo na společných hostelech. Specialitou této oblasti jsou také malé chaloupky takzvané bothies, kde můžete volně a často i zadarmo přespat. Nečekejte však žádný luxus.

💡 Tip: Nezapomeňte si s sebou vzít nějaký postřik proti komárům. V této oblasti jich je požehnaně!

Cinque Terre

Ačkoliv je Itálie doslova poseta nádhernými městečky, existuje oblast, která se vám nezapomenutelně vryje do paměti. Jedná se o malá malebná městečka na skalách na pobřeží, pro než jsou typické barevné domečky a nádherné výhledy. Všech pět městeček je propojeno turistickými chodníčky a všechna se dají obejít během jednoho dne.

Jedinečný zážitek vám dopřeje Cinque Terre
Jedinečný zážitek vám dopřeje Cinque Terre

Pokud však chcete méně všední zážitek, vyrazte autobusem nahoru do kopců a sejděte zpátky dolů pěšky. Uvidíte úchvatné výhledy do okolí. Cenu jízdenky máte navíc v ceně vstupu do celé oblasti.

Andalusie

Vždy, když si vzpomenu na Andalusii, vybaví se mi dlouhé letní večery na nádherných zelených zahrádkách, tapas a španělské barevné kachličky azulejos.

Andalusie se nachází na úplném jihu Španělska v oblasti okolo Gibraltaru. Během jedné dovolené se tak můžete koupat ve Středozemním moři i Atlantském oceánu. Mezi města, která musíte nutně navštívit, patří Jerez de la Frontera, kde se vyrábí výborné španělské sherry a chovají ušlechtilí koně. Dále určitě nevynechejte Córdobu, kde najdete naprosto fascinující mešitu, do které však byla v 16. století vestavěná katedrála. Navštivte také třeba Cádiz nebo Málagu.

Město Ronda v Andalusii
Město Ronda v Andalusii

Další zajímavostí Andalusie jsou takzvané pueblos blancos neboli bílé vesnice. Jedná se o malá městečka ve vnitrozemí, kde jsou fasády domů většinou čistě bílé. Mezi nejnavštěvovanější patří například Arcos de la Frontera, Olvera nebo Ronda.

Velika Planina

I v tak malé zemi jako je Slovinsko, se našla oblast, která mě vyloženě okouzlila. Nachází se na severu země ve slovinských Alpách nedaleko města Kranj nebo Kamnik a jedná se o dvě malé vesničky mezi pastvinami.

V těchto vesničkách stojí dřevěné chaloupky, které i dnes obývají místní pastevci. Mezi chaloupkami se volně pasou krávy, které si můžete volně fotit a prohlížet si je. Kolem vás možná jednou za čas projede hlídač krav na svém koni. Okolo jsou všude nádherně zelené kopce, kde můžete jen tak na chvíli lenošit.

Nejkrásnější místa Evropy: Velika Planina
Nejkrásnější místa Evropy: Velika Planina

Některé chaloupky je navíc možné si pronajmout a zkusit se probudit uprostřed ničeho. Blízko není žádná pořádná vesnice, dokážete si představit tu romantiku, když zapadne slunce a nebe rozzáří tisíce hvězd? Nahoru se můžete dostat autem, cesta je však pouze pro zkušené řidiče, lepší je proto využít lanovky z parkoviště.

A jaká jsou pro vás ta nejhezčí místa Evropy?

💡 Tip: Pokud vás téma cestování zajímá, přečtěte si naše tipy, jak na low cost cestování a ušetřete.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz