Domů » TOP 10: Nejkrásnější města v Evropě

TOP 10: Nejkrásnější města v Evropě

autor Radka Konečná
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Eiffelovu věž určitě nevynechejte

Také milujete ten pocit, když se probudíte v neznámém městě a víte, že váš čeká den plný objevování a poznávání? Skvělá zpráva je, že pro tento zážitek nemusíte jezdit příliš daleko. Česko a vlastně i celá Evropa nabízí nespočet měst, z kterých se vám bude tajit dech. Přečtěte si, jaká jsou nejhezčí a nejkrásnější města v Evropě a nechte se inspirovat pro další cesty.

💡 Tip: Pokud rádi cestujete po České republice, přečtěte si, jaká jsou nekrásnější místa v naší zemi.

Nejkrásnější města v Evropě

V této části vám představíme 10 nejkrásnějších evropských měst. Navštívili jste už všechny?

1. Paříž

V Evropě asi nenajdete krásnější a romantičtější město, než je Paříž. Představte si třeba takovou Eiffelovu věž. Kde jinde byste něco tak dechberoucího pohledali? Paříž je považována za hlavní město lásky a romantiky. Pokud si vaše partnerka potrpí na romantiku, tak víkendem v Paříži ji určitě dostanete.

Eiffelovu věž určitě nevynechejte
Eiffelovu věž určitě nevynechejte

Paříž vždy lákala umělce, literáty, vědce i vzdělance různých národností. Dodnes zde můžete navštívit nespočet galerií a muzeí. Tou nejznámější je asi Musée du Louvre. Upozorňujeme však, abyste si na Louvre nechali dostatek času, který v něm doslova letí.

Určitě nezapomeňte také na návštěvu romantického zámku Versailles, který je zapsaný na seznamu UNESCO. Projděte se nádhernými zahradami a dopřejte si chvíli luxusu.

Pařížané jsou velmi nároční na kavárny a gastronomii, proto v Paříži naleznete velmi krásné kavárny, restaurace a bistra. Jídlo je kvalitní a čerstvé. Snažte se sejít z hlavních turistických tříd a podívat se do klasických podniků pro místní lidi.

Ubytování v Paříži ↗️

2. Řím

Jedno z nejstarších měst Evropy patří také mezi jedno z nejkrásnějších. Založeno bylo před více než 2 700 lety a pozůstatky jednotlivých kultur můžete dodneška obdivovat.

Stejně jako v Paříži je nejslavnější památkou Eiffelova věž, v Římě je to Koloseum. Místo, jehož stavba začala ještě za císaře Vespasiana okolo roku 70 n. l., sloužilo Římanům k brutální podívané v podobě gladiátorských zápasů.

Nejkrásnější města v Evropě: Řím
Nejkrásnější města v Evropě: Řím

Navštivte také antické Forum Romanum, Andělský hrad, Fontana di Trevi, Španělské schody či starověký Pantheon. Součástí Říma je také centrum římskokatolické církve Městský stát Vatikán s fascinující Bazilikou svatého Petra.

Nikde na světě nenaleznete tolik antických a křesťanských památek. Město dýchá historií. 1000 let Řím udával chod celé Evropy a následně zase určovat směr křesťanství. Úžasné antické i renesanční památky vás ohromí. Určitě doporučujeme si o Římě něco načíst, před tím, než ho navštívíte.

Ubytování v Římě ↗️

3. Amsterdam

Amsterdam určitě patří mezi jedno z nejzajímavějších evropských měst. Je tvořeno mnoha kanály, přes které vede nespočet mostů a můstků. Procházejte se uličkami a objevujte malé obchůdky s ochutnávkou sýrů.

Projděte se kanály Amsterdamu
Projděte se kanály Amsterdamu

Za návštěvu určitě stojí muzeum malíře Vincenta Van Gogha, dům Anny Frankové či národní muzeum Rijksmuseum. Podívejte se také na květinový trh Bloemenmarkt.

Turisté do Amsterdamu jezdí také kvůli dostupnosti a legalitě požívání marihuany. Ve městě je navíc povolená prostituce, takže ve výlohách ulic můžete běžně zahlédnout spoře oděnou ženu. Obě věci mohou kráse města zdánlivě uškodit, avšak možná právě proto má Amsterdam svou nezaměnitelnou auru. Historické památky a domy zde také najdete, ale nejsou tím hlavním, proč hlavní město Nizozemí navštívit.

Ubytování v Amsterdam ↗️

4. Praha

Možná vás to překvapí, ale i naše stověžatá Praha si zaslouží své místo na seznamu mezi nejkrásnější města v Evropě. Návštěvníkům nabízí mnohé od úchvatných historických památek a nádherných paláců, přes krásné parky, až po útulné náplavky, kde můžete trávit teplé letní večery.

Historická Praha je úchvatná
Historická Praha je úchvatná

Začněte prohlídku na Starém městě. Prohlédněte si Staroměstskou radnici s úchvatným Pražským orlojem, pokračujete přes Karlův most na Malou stranu, odkud to máte již jen kousek na Hradčany k Pražskému hradu. Následně se přesuňte do Petřínských zahrad, kde se nachází Petřínská rozhledna, odkud jsou úchvatné výhledy.

💡 Tip: Pokud se o cestování po Praze chcete dozvědět více, přečtěte si našich 35 tipů na výlety.

5. Florencie

Na obou březích řeky Arno se rozkládá nádherné historické město Florencie. V jeho centru na náměstí Piazza del Duomo se nachází fascinující dóm z 13. století Santa Maria del Fiore. Obrovskou červenou kupoli tohoto dómu můžete vidět už z dálky.

Nejkrásnější města v Evropě: Florencie
Nejkrásnější města v Evropě: Florencie

Florencii je nejlepší pozorovat z kopce protějšího břehu. Projděte se parkem a kochejte se výhledem. Nahoře se nachází i pevnost Forte di Belvedere. Pro Florencii je typický také most Ponte Vechio, kde od 16. století prodávali své výrobky zlatníci.

Na své si přijdou také nadšenci do umění. Navštivte třeba galerii výtvarného umění Galleria degli Uffizi nebo se podívejte na slavnou sochu Davida od sochaře Michelangela Buonarrotiho. Pokud se podíváte do Florencie a budete mít ještě nějaký čas, tak se podívejte na další zajímavé výlety v Toskánsku.

Ubytování v Florencie ↗️

6. Benátky

Představte si, že sedíte v malé italské restauraci na břehu kanálu. Venku již padla tma, ale okolí ozařují světýlka, která se odráží ve šplouchajících vlnách. Z dálky slyšíte zpívajícího gondoliéra, který převáží zasněné turisty uzoučkými uličkami. Číšník právě přináší skvělou pizzu a láhev výborného italského vína. Takové večery vás čekají při pobytu v severoitalských Benátkách.

Projeďte se po některém z mnohých benátských kanálů
Projeďte se po některém z mnohých benátských kanálů

Benátky jsou bezpochyby jedno z nejkrásnějších měst na celém světe. Není to jen úžasné historické město plné starobylých paláců a historických památek. Benátky si jednoduše musíte projít, abyste jejich kouzlo pochopili. Všechny ty úzké uličky, mostky a kanály, kterými se můžete hodiny a hodiny potloukat.

Určitě však nevynechejte nejznámější benátské Náměstí svatého Marka, kde se nachází také stejnojmenná bazilika. Navštivte také blízký Dóžecí palác. Pokud máte více času, určitě se lodí vydejte na blízké ostrůvky Murano, Burano nebo Torcello.

Mnoha lidem se právě při zamyšlení na nejhezčí města Evropy vybaví Benátky. Bohužel v současnosti je toto originální město trochu přetíženo turisty a stalo se jakýmsi skanzenem minulosti.

Ubytování v Benátky ↗️

7. Barcelona

Sagrada Familia, Park Güell, Casa Milà, Casa Batlló, víte, ve kterém městě španělský architekt Antoni Gaudí stvořil tyto fascinující stavby, z kterých vás bude přecházet zrak? Jak vám jistě název této kapitoly napověděl, mluvíme o katalánské Barceloně.

Kromě moderní architektury zde můžete obdivovat i nádherné historické centrum s úzkými uličkami.

Barcelona patří mezi nejkrásnější města v Evropě
Moderní architektura je v Barceloně všudypřítomná

Pokud máte trochu času, vylezte také na městský kopec Montjuïc, který místním slouží jako místo k relaxaci i sportování. Nahoru vede lanovka, která vám ušetří mnoho práce. Můžete zde navštívit zbytky hradu i krásné zahrady.

Fanoušci fotbalu potom mohou navštívit některé z barcelonských fotbalových hřišť. To největší a nejznámější Camp Nou zároveň slouží jako domácí hřiště fotbalového klubu FC Barcelona.

Díky nočním podnikům, zábavě a barům je Barcelona populární také mezi mladými, kteří zde nějakou část svého života žijí. Digitální nomádi či lidé pracující z domova mohou Barcelonu navštívit na delší čas a přičichnout tak k místnímu životu.

Ubytování v Barceloně ↗️

8. Londýn

Asi není pochyb o tom, že Londýn patří mezi nejkrásnější města v Evropě. Ať jste nadšenci do historických staveb či do velkolepých galerií a muzeí, vždy si v Londýně přijdete na své.

Pokud něco opravdu musíte z Londýna vidět, pak je to Westminsterský palác. Projděte se po mostě přes řeku Temži a prohlédněte si známou hodinovou věž Big Ben.

Londýnský Big Ben
Londýnský Big Ben

Dalšími známými památkami Londýna jsou visutý a zvedací most Tower Bridge nebo třeba sídlo britské královny Buckinghamský palác. Nádherné výhledy jsou potom ze známého ruského kola London Eye z roku 1999. Rezervaci však doporučujeme provést delší dobu dopředu, ať máte jistotu, že na vás zbyde místo.

V Londýně mají navíc mnoho muzeí a galerií, které určitě stojí za návštěvu. Začněte třeba v Národní galerii, následně se přesuňte do Přírodopisného muzea nebo třeba do Britského muzea.

9. Lisabon

Portugalské hlavní město vás uchvátí. Nejznámější je jako město lanovek a žlutých tramvají. Z toho vyplývá, že je to také město mnoha kopců. Vřele vám proto doporučujeme vyvézt se vždy nahoru dopravním prostředkem a dolů jít pěšky a vychutnat si pohledy na tramvaje, které sjíždějí historickými uličkami.

Svezte se typickou žlutou tramvají
Svezte se typickou žlutou tramvají

Asi nejznámější lisabonskou památkou je Belémská věž ze začátku 16. století. V centru města na jednom z mnoha kopců najdete také zbytky historického hradu.

Po návštěvě historických památek a turistických atrakcí se doporučujeme na chvíli zastavit v jedné z mnoha malých kaváren. Káva je v Portugalsku totiž nejen výborná, ale také velmi levná. Ke kávě nedají Portugalci dopustit na lokální krémový dezert pastel de nata posypaný skořicí.

💡 Tip: Pokud se chcete dozvědět další tipy ohledně cestování a života v Portugalsku, přečtěte si náš článek.

10. Vídeň

Bez Vídně by tento seznam nemohl být kompletní! Rakouské hlavní město je známé především pro svou skvělou vánoční atmosféru. Každý rok se zde konají velkolepé vánoční trhy, kde si můžete mezi mnoha stánky vychutnávat Glühwein neboli svařené víno, a na grilu opečený Bratwurst.

Město má však svou duši i ve zbytku roku. Projděte se starobylými ulicemi a navštivte bývalé sídlo Marie Terezie Hofburg. Nezapomeňte rovněž na zámek Belvedere s krásnými zahradami.

Nejkrásnější města Evropy: Vídeň
Nejkrásnější města Evropy: Vídeň

Pokud máte rádi procházky vinicemi, pak zamiřte do nedaleké vesničky Josefsdorf, kde najdete krásnou rozhlednu s výhledem na celé město. Pak pěšky pokračujte vinicemi dolů až do Vídně.

Milovníci adrenalinu by také měli navštívit zábavní park Prátr, kde se nachází pro Vídeň typické ruské kolo, jehož historie sahá až do roku 1897.

Doufám, že jste se inspirovali, kam vyrazit objevovat krásy Evropy.

Přečtěte si také, jak na lowcost cestování nebo se podívejte, co dělat, když se vám v zahraničí pokazí auto.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz