Domů » TOP 7: Nejlepší dividendové akcie S&P 500

TOP 7: Nejlepší dividendové akcie S&P 500

autor Patrik Pilous
0 komentářů
nejlepší dividendové akcie

Volatilita trhu, finanční nestabilita a propady trhu vždy zvýší poptávku po investování do dividendových akcií, které nabízejí větší stabilitu a spolehlivé výnosy. Pokud jde o tuto strategii s nižším rizikem, na prvním místě jsou vždy akcie s dividendami, protože musí mít reálné zisky, aby mohly vyplácet akcionáře, a prostřednictvím těchto výplat nabízejí slušný roční výnos jako pojistku proti poklesu ceny akcií.

Jaké jsou nejlepší dividendové akcie v USA

 • AT&T (T)
 • Devon Energy (DVN)
 • ONEOK (OKE)
 • Johnson & Johnson (JNJ)
 • Vornado Realty Trust (VNO)
 • Lowe’s (LOW)
 • Altria Group (MO)

V tomto článku se budeme soustředit na nejlepší americké dividendové akcie v indexu S&P 500. Jedná se o TOP společnosti s nejvyššími dividendami v tomto indexu a zároveň potenciálem udržení či rozvoje jejich byznysu. V rámci segmentové diverzifikace investičního portfolia jsme do výběru dali méně akcií z energetického sektoru, kde je v současnosti nejvíce společností s vysokou dividendou.

Dividendy se počítají podle jejich průměru za posledních 12 měsíců, neboli TTM, s výjimkou případů, kdy si nedávná změna zaslouží roční výpočet na základě poslední dividendy, neboli MRD.

Hlavní výhody investování do těchto dividendových společností a jejich akcií

 • Zisk bez nutnosti prodeje
 • Stabilní byznys
 • Známá značka
 • Velikost společnosti
 • Malé riziko
 • Predikce budoucího zisku

AT&T (T)

Společnost AT&T je v současné době oceňována na přibližně 150 miliard dolarů, a to po vyčlenění svého významného podílu ve společnosti Warner Bros. Discovery Inc. (WBD), aby se tato společnost mohla soustředit na svůj hlavní byznys, což jsou telekomunikační operace. Společnost má dobré finanční výsledky a pevně zakořeněný byznys model, který není snadné narušit díky vysoce regulované povaze telekomunikačních služeb v USA.

Nasycený a vyspělý americký telekomunikační trh sice nečeká velký růst, ale příjmové investory, kteří se zajímají spíše o dlouhodobý dividendový potenciál, tato stabilní blue-chip akcie uspokojí. AT&T je akcie, která je často v různých žebříčcích a je poměrně na očích i běžných investorů.

Devon Energy (DVN)

Vysoce výnosnou energetickou akcií v indexu S&P 500 je v současné době bezesporu společnost Devon, nezávislá firma zabývající se těžbou ropy a zemního plynu se sídlem v Oklahomě, jejíž hodnota činí 35 miliard USD. Společnost DVN působí výhradně v USA a vlastní a provozuje více než 5 100 ropných vrtů po celé zemi. Dividendy společnosti prudce vzrostly z pouhých 9 centů na akcii čtvrtletně na konci roku 2019 na ohromujících 1,27 USD vyplacených v poslední čtvrtletní distribuci. Současný výnos je čtyřikrát vyšší než u průměrné akcie v indexu S&P 500.

ONEOK (OKE)

OKE je další energetickou společností střední třídy a přední dividendovou akcií v indexu S&P 500. Společnost OKE se zabývá zpracováním, skladováním a přepravou zemního plynu ve Spojených státech. Někteří považují zemní plyn za důležité překlenovací fosilní palivo, protože hoří čistěji než uhlí nebo ropa a v současnosti je ve srovnání s alternativami, s výjimkou větrné a solární energie, cenově dostupný.

Společnost provozuje přibližně 17 500 miliónů sběrných plynovodů, 1 500 mil mezistátních plynovodů a několik desítek skladovacích terminálů a zpracovatelských zařízení. Vysoce regulovaná povaha tohoto byznysu a kapitálové překážky pro konkurenci znamenají, že není pravděpodobné, že by společnost OKE v dohledné době zaznamenala nějaké zásadní narušení svého hospodářského výsledku nebo své skvělé dividendy.

Johnson & Johnson (JNJ)

Johnson & Johnson vlastní portfolio vynikajících značek, které vyrábějí produkty, jež lidé potřebují. Kromě značek Band-Aid, Neutrogena, Tylenol, Zyrtec, Benadryl má Johnson & Johnson rozsáhlé a stabilně ziskové aktivity v oblasti léčiv a zdravotnických prostředků, jejichž kombinace umožnila společnosti zvyšovat dividendu již 60 let v řadě. Tato rozmanitost mezi značkami spotřebního zboží, léčiv a zdravotnických prostředků je bezkonkurenční a ukázala se být obrovským motorem zisku.

Vedení společnosti se však domnívá, že tato “konglomerátní” struktura omezila schopnost společnosti soustředit své zdroje, a koncem roku 2021 oznámilo plány na rozdělení podnikání v oblasti spotřebitelských produktů do samostatné společnosti. K tomuto rozdělení by mělo dojít v roce 2023, přičemž stávající akcionáři obdrží akcie obou společností.

Vornado Realty Trust (VNO)

Provozovatel nemovitostí Vornado je svým ohodnocením na konci indexu S&P 500 s oceněním v současné době jen kolem 6 miliard dolarů. Přestože však nepatří k nejznámějším dividendovým akciím v indexu S&P 500, stojí za pozornost díky svému stabilnímu podnikání a potenciálu dlouhodobých příjmů. Navíc není tolik na očích investorů jako předchozí akciové tituly. Nemovitosti VNO jsou soustředěny na klíčových metropolitních trzích v zemi, včetně prvotřídních nemovitostí v New Yorku, Chicagu a San Franciscu. Ačkoli pandemie podnítila růst trendu práce z domova, díky atraktivním lokalitám a nejlepším nemovitostem ve své třídě je společnost VNO v nadcházejících letech méně ohrožena narušením svého byznysu než ostatní hráči.

Lowe’s (LOW)

Tento gigant v oblasti domácích potřeb se nemusí zdát jako příliš zajímavá akcie. A to je pravda, pokud nemáte rádi růst dividend. Společnost od svého vstupu na burzu v roce 1961 každoročně zvyšuje dividendu a jen za posledních deset let zvýšila výplatu o masivních 470 %. Další důležité číslo, které hraje této tradiční americké společnosti do karet je, že průměrný americký dům je starý přes 37 let. Další generace kutilů bude u Lowe’s utrácet hodně peněz, protože budou opravovat své domy, které přebrali po svých rodičích.

Altria Group (MO)

Altria je americká pobočka společnosti Philip Morris, která se před svým oddělením v roce 2008 jmenovala Philip Morris. Pokud máte zájem o zajímavý dividendový titul listovaný v ČR, tak můžete zkusit společnost Philip Morris na Pražské burze. Altria je známá především hlavní značkou cigaret Marlboro, doutníky pod názvem Black & Mild a bezdýmné tabákové výrobky včetně značek Copenhagen a Skoal. Právě poslední zmiňovaný segment má potenciál růstu. Vzhledem ke zřejmým zdravotním rizikům těchto výrobků nevyvolává Big Tobacco zrovna představu růstu, ale Altria Group se ukázala jako pomalu a stabilně rostoucí akcie, která přináší stálé dividendy ze své dobře řízené činnosti.

Několik rad k dividendovým akciím závěrem

Ať už se jedná o příjem, který využijete dnes, nebo o kapitál, který můžete reinvestovat a zvýšit tak své bohatství, je velká pravděpodobnost, že hledáte velké dividendové výplaty. Pokud doufáte, že se vám podaří maximalizovat výši vyplacených dividend, zde je několik návrhů:

 1. Za prvé, nezaměřujte se na výši dividendy, ale na dividendový výnos. Dividendový výnos, neboli procento z ceny akcie, za kterou jste ji koupili, vyplacené ročně v dividendách, je důležitější než dolarová výše dividend na akcii.
 2. Vyberte si kvalitní investiční platformu, kde nemusíte platit za držení akcií. To je velmi důležité, protože dividendové akcie kupujete především k dlouhodobému držení. Dále je pro vás důležité, abyste platili co možná nejmenší srážkovou daň z dividendového výnosu, co je v České republice 15 %. Obě tyto podmínky splňuje například investiční platforma XTB. Není tedy důležité kdy a jaké dividendové akcie koupit, ale je důležité také to, kde akcie kupujete!
 3. Dále nestavte vlastnictví akcií s vysokým dividendovým výnosem na první místo. Zaměřte se především na kvalitu podnikání a schopnost společnosti udržet a zvyšovat výplatu. Teprve potom můžete zjistit, zda je vysoký dividendový výnos udržitelný.
 4. Vytvořte si kvalitní dividendové portfolio.
 5. Dividendové akcie jsou dlouhodobé investice. I ty nejpevnější dividendové akcie mohou v krátkém období zaznamenat značnou volatilitu. Existuje příliš mnoho tržních sil, které s nimi mohou během několika dnů nebo týdnů pohnout nahoru nebo dolů, přičemž mnohé z nich nemají nic společného s podkladovým podnikem samotným. Ačkoli by tedy výše uvedené společnosti měly být skvělými dlouhodobými dividendovými investicemi, nedělejte si příliš velké starosti s každodenními cenovými pohyby. Ideálně je vůbec nesledujte. Dlouhodobý horizont investice je vaší pojistkou.
 6. Mimo dividendových akcií S&P 500 můžete také přidat do svého portfolia české dividendové akcie nebo dividendové ETF.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz