Domů » TOP 12: Znáte ty nejlepší kavárny v Praze?

TOP 12: Znáte ty nejlepší kavárny v Praze?

autor Tereza Gödrichová
0 komentářů
Káva se sušenkou v nejlepších kavárnách v Praze

Určitě moc dobře víte, že být kavárenským povalečem je naprostá paráda. Navštěvovat a zkoušet různé kavárny anebo si oblíbit tu „svou pravou“, do které chodíte pořád vysedávat a popíjet. Káva patří mezi oblíbené nápoje mnoha lidí, a proto v dnešní době najdeme už tak rozsáhlou síť různých podniků podávajících nejen tento výtečný nápoj. A které kavárny patří v Praze mezi ty nejlepší?

Kavárny aneb Kam v Praze na dobré kafe?

Už dávno není káva jen jediným lákadlem pro navštívení dané kavárny. V dnešní době hraje roli daleko více aspektů. Kde ke kávičce dostanete tu nejlahodnější snídani či brunch? Který podnik má tu nejútulnější atmosféru? Je tam dobré připojení k internetu ke studiu či práci? Přece jen každému záleží na něčem jiném.

Skvělé ale je, že si tak všichni najdou tu „vyvolenou“ pro pro své potřeby. Jedna kavárna vám nabídne výborné latté s domácím jablečným koláčem, jiná výtečné espresso v příjemném prostředí připomínajícím pobyt v přírodě nebo pohodlí vašeho domova.

Pohodlí v kavárně
I v kavárně se můžete cítit jako v pohodlí svého domova

1. IF café

Útulná malá kavárnička s krásným interiérem (pro stylové fotky na Instagram), která se nachází v centru Prahy. Kromě kafe nabízí i výborné snídaně a různé jiné dobroty, a navíc má vlastní cukrářskou výrobnu, takže si opravdu pochutnáte. Při posezení tady si budete připadat jako v malebné kavárně uprostřed Paříže.

2. Cacao Prague

Najdete ji hned vedle Palladia, kousek od Prašné brány. Návštěvníky láká především svými vyhlášenými superfood přídavky ve smoothies. Kromě toho vyrábí i vlastní zmrzliny, dezerty a dorty podle svých osvědčených receptů.

Vyjímaje delikates na zub si zde vychutnáte také výbornou kávu, kvalitní sypané čaje či čerstvě připravené šťávy. Cacao Prague je vyhledáváno především díky svému příjemnému prostředí a výborných zdravých snídaní alá smoothie bowls.

Tip: Pokud patříte mezi milovníky všemožných variant zdravých koktejlů z ovoce a zeleniny, budou se vám líbit 15 parádních smoothie receptů.

3. Cafe Cloe

Jestli milujte romantiku a růžová je vaše TOP barva, musíte zavítat do této kavárny. Maličká kavárnička plná růžových květů po celé zdi je ideálním místem pro jakékoliv dámské jízdy. Svou růžovou vlnou razí heslo pozitivismu, takže při navštívení tohoto podniku vám nebude zbývat nic jiného, než zářit samým štěstím.

Originalitu a sladění barev dorůžova ukazují kromě výzdoby i dezerty, nápoje a nádobí, na kterém vám jsou všechny dobroty podávány. Navíc tady mají opravdu výtečnou kávu, na které si pochutnají i ti největší kávoví fajnšmekři.

4. Cafedu

Hledáte klidnou a tichou kavárnu pro učení nebo práci? Tak to rozhodně zavítejte do Cafedu. Ta spojuje dva prostory, z nichž jeden je studovna a druhý útulná kavárna v příjemném prostředí a klidnou atmosférou. Podnik má dvě patra, je dostatečně prostorný a vlastní velká okna, ze kterých je tady nádherné osvětlení právě pro různou četbu materiálů. Bývá zde ale často narváno, protože se tady především studentům dobře učí.

Určitě Cafedu navštivte (raději ale s předchozí rezervací), pokud se rádi učíte nebo studujete v útulném kavárenském prostředí a nevadí vám okolní šum jiných kavárenských návštěvníků, kteří zde taktéž tráví svůj čas ve společnosti výborné kávy.

Kávová zrna
Kavárny připravují kávu z čerstvě upražených zrn

5. Kavárna, co hledá jméno

Taky už se vám všechny ty názvy podniků pletou? Na tento určitě nezapomenete, protože tato kavárna „stále hledá jméno“. Nezapomenutelná je taky zdejší atmosféra, která patří mezi ty pravé hipsterské kavárny.

Najdete ji na tak trochu zapadlém místě na Smíchově. Prostor je vytvořený z bývalé truhlárny. Tento netradiční podnik nabízí kromě výběrové kávy také chutné domácí delikatesy. V těchto prostorech najdete také galerii, multifunkční síň na pronájem a krásný dvůr.

6. Dos Mundos Café

Tato příjemná kavárnička na Letné nabízí netradiční posezení u kávy, a to na houpačkách. Kromě toho zde svou kávu připravují ryze českými způsoby, a tudíž pomocí své vlastní pražírny. K výbornému nápoji vám nabídnou i různé dezerty či malé pokrmy.

Pokud byste si jejich skvělou kávu chtěli vychutnat kdykoliv i z pohodlí domova, můžete si z pražírny koupit čerstvě praženou kávu ve velkém balení. Když sem zavítáte na ochutnávku, třeba budete mít i to štěstí, že přijdete v dobu pražení. To potom zaručeně neodoláte okoštování tohoto skvostu, protože ta vůně čerstvě upražené kávy linoucí se celou kavárnou je ohromná. Zkrátka slast pro čichové i chuťové buňky.

7. Mezi Srnky

Jestli se v Praze zatouláte na vinohradských uličkách, okuste kousek kouzla malé zdejší kavárničky. Nejen, že vám dají napít skvělého kafe, ale také vám ještě výborně uvaří. Co takový obídek doplněný o sladkou tečku s kávičkou a dezertem?

Chyba rozhodně není ani jejich výborná snídaně nebo brunch ve formě různých smoothie bowls, lívanců nebo omelet. Kavárna si vás získá svým jednoduchým designem, který vytváří příjemnou atmosféru pro strávení volného času v doprovodu šálku skvělé kávy.

8. Cukrárna Myšák

Sice se nejedná o klasickou kavárnu, ale nadšenci staromódní tradiční atmosféry budou určitě nadšení z návštěvy cukrárny Myšák. Na prvorepublikové notě si vychutnáte ty nejlepší zákusky a různé dezerty, které mají dlouhodobou historii.

Místní atmosféra je přímo famózní, pohostit se můžete u krásných kulatých stolečků z mramoru doplněných o židle starého stylu. A nebojte, tady si vážně pochutnáte na těch nejlepších českých receptech.

Pracovní chvilka s kávou
Práce jde mnohem lépe v útulném prostředí kavárny se svým oblíbeným šálkem kávy

9. Cafe Spirit

Malá a útulná kavárnička známá svými dobrotami, které potěší oko i chuťové pohárky. Najdete ji na Žižkově a je skvělým místem pro různé schůzky či jen posezení u dobré kávy, čaje nebo domácí limonády s přáteli nebo knížkou. Panuje tady parádní uvolněná atmosféra, a navíc je součástí kavárny také studio jógy. No není to úžasné? Po pořádném cvičení si dáte odměnu ve formě výborné kávičky a něčím dobrým na zub.

10. Ema espresso bar

Na skvělé kafe si jistě v Praze zajděte do Emy Espresso Baru. Sice tu bývá dost narváno, ale má to své opodstatnění – dělají tady opravdu výbornou kávu ze své vlastní pražírny, na kterou se vyplatí si počkat. A nejedná se pouze o espresso, jak by se z názvu mohlo zdát.

11. Eska

Kavárna, restaurace či pekárna? To je Skandinávií inspirovaná Eska na Karlíně. Upečou vám tady famózní kváskový chléb, ale taky uvaří vynikající kávu a přidají k ní něco dobrého na zub. Eska spojuje tradiční styl s tím moderním a jistě byste sem měli zavítat na malou (nebo velkou?) ochutnávku.

12. Cukrárna Alchymista

Další tip pro všechny nadšence staromódního prostředí, kteří musí okusit atmosféru cukrárny a kavárny Alchymista. Tady přímo sálá pocit jako to bývalo u pra-prababičky. Vítejte zpátky v čase.

Kavárnu najdete na Letné kousek od fotbalového stadionu. Retro styl připomíná období první republiky v opomíjení voňavé kávy a výběrem z těch nejbáječnějších domácích dezertů jako od babičky. Své kouzlo má také zahrádka, ve které si v teplých dnech můžete vychutnat slastné chvilky se skvělou kávou.

Odpočinek u kávy
Kavárny nabízejí příjemný prostor pro vychutnání si relaxu s knížkou

Kavárny jsou jedním z nejoblíbenějších míst, kde lidé rádi tráví svůj volný čas s kamarády nebo jen tak sami s knížkou, prací či odpočinkem. V Praze narazíte na opravdu širokou škálu výborných kaváren, a tak si každý najde jistě tu pravou pro sebe.

Ať už jste příznivci zdravého životního stylu nebo si chcete smlsnout na nějaké nepříliš zdravé dobrotě, objevíte opravdu vše. Nebo pokud máte rádi jen výborné výběrové čaje či jiné nápoje mimo kávu, v dnešní době už mají kavárny pestrou nabídku. Tak hurá do ochutnávání těch nejlepších pražských podniků.

Pokud se Vám tento článek líbil, tak se určitě podívejte také na nejlepší knihy o seberozvoji nebo na to, jak přírodně podpořit imunitu.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz