Domů » Recenze a zkušenosti nano houbiček budoucnosti

Recenze a zkušenosti nano houbiček budoucnosti

autor Eliška Vachková
0 komentářů
Nanie houbičky

Představte si, že uklidíte celý byt s různými povrchy jednou jedinou pomůckou – nano houbičkou. Díky využití nanostruktury čistí hloubkově a bez použití jakéhokoliv prostředku. Nanie slibuje pohodlnost a jednoduchost v jednom, je tomu skutečně tak?

Co je to nanotechnologie a kde se využívá

Nanotechnologie využívá strukturu a vlastnosti nanočástic tak, aby vytvořila nový objekt. Svým způsobem se jedná o revoluci v technologii, která zlepšuje dané produkty a posouvá je o level výše. Uplatnění nachází téměř všude:

 • Povrchy – odolnost vůči vodě, olejům a dalším tekutinám či nečistotě, k jejich odstranění nejsou zapotřebí žádné chemikálie, stačí pouze voda.
 • Textil – větší ochrana proti UV záření, antibakteriální, proti tvorbě nepříjemných pachů 
 • Kosmetika – účinkuje hlouběji do pokožky, čistší vůně v parfémech, jejich postupné uvolňování a následné pohlcení pachů
 • Potravinářství – delší trvanlivost, lepší kvalita potravin
 • Medicína – antibakteriální obvazy, umělé krvinky, umělé klouby, chlopně, likvidace tumorů

Předpokládá se, že se nanotechnologie budou stále více a častěji využívat, protože se v nich ukrývá potenciál, který nám může zjednodušit život z mnoha hledisek, a jednou z nich je také úklid. Proč konkrétně se vyplatí zakoupit Nanie nano houbičky i k vám domů?

Recenze Nanie houbiček

Celý příběh začal u člověka, který se snažil přijít na způsob, jak udělat povinnosti v domácnosti co nejpříjemnější, a tak se dostal až k nanostruktuře, která je známá tím, že je k ní potřeba pouze voda. Stává se tak nejen ekonomickou, ale také ekologickou volbou. Je vyrobena tak, aby skvěle padla každému do ruky a byla příjemná na dotek. Na výběr máte ze dvou variant – Nanie pure a Nanie scrub, se kterými lze vyčistit:

 • kuchyň
 • koupelnu
 • kancelář
 • auto
 • zahradu

Hodí se na různé typy povrchu, například kůži, dřevo, plast či nerez. Naopak si dejte pozor, abyste houbičku nepoužili na:

 • hrubé nečistoty (hrozí potrhání) – týká se pouze Nanie pure
 • leštěné povrchy (povrch se může poškodit)
 • umělou barvenou kůži (barva by se mohla smýt)
 • lidskou pokožku a zvířecí srst (může způsobit popáleniny)

Sama jsem tyto houbičky vyzkoušela a otestovala jejich funkčnost. Byla jsem vcelku překvapená – pozitivně či negativně?

Nanie houbičky
Komplet balení seženete za 264,- Kč na e-shopu Nanie.cz

Abyste houbičky a jejich technologii dokázali ocenit, měli byste vědět, že s nimi nelze zacházet jako s klasickými houbičkami. Nemůžete je ohýbat, při ždímání se pouze stlačují naplocho. Pokud je přehnete, díky své jemné struktuře se potrhají a jejich výdrž se rapidně sníží. Jestli vám jejich velikost nevyhovuje, můžete si je nastříhat na menší kousky. Při dodržení těchto pravidel se dočkáte očekávaného výsledku.

Houbičky do sebe skvěle nasají vodu, kterou už nepustí. Ušetříte tak množství vody, které byste jinak na klasické houbičce vyplýtvali. Protože k čištění není potřeba žádný prostředek, zvládnete uklidit kdekoliv bez odbíhání a častého přidávání čističe. Nanie tak najednou není velkou investicí, ale výhodným pomocníkem v domácnosti. Pravdou je, že čistí do hloubky a vy se tak nemusíte nijak zvlášť snažit, abyste nečistoty odstranili – s Nanie scrub navíc díky jejímu hrubému povrchu dáte pryč i připáleniny.

Protože je Nanie z kvalitního materiálu a její plocha je větší, je mnohem odolnější a vydrží tak déle. Využijete ji navíc opravdu všude, takže této investice rozhodně nebudete litovat. Díky svým antibakteriálním vlastnostem zůstává bez zápachu i při častějším používání a nečistoty, které na ní ulpí, jednoduše odstraníte vodou.

Pro kompletní eko péči lze v balení či samostatně koupit i bambusový hadřík Nanie bamboo, kterým po použití houbiček vysušíte daný povrch. Pyšní se i svou leštící schopností, kterou musím opravdu vyzdvihnout, úplně jsem tomu nevěřila. Podle popisu je na dotek měkký, s čímž zase souhlasit úplně nemůžu, mně osobně příjemný není a materiálově mi připomíná koberec. Na druhou stranu utírá i leští, takže s tím nemám problém. Skvělou zprávou je, že je samorozložitelný, tudíž se jedná o opravdu ekologickou pomůcku, která nevytváří žádný odpad. Myslím, že to bez něj přežijete, ale pokud si ho pořídíte, nebudete zklamaní.

Nanie bamboo
Nanie bamboo je samorozložitelný, proto nevytváří žádný odpad a je tak plně ekologický.

Houbičky Nanie jsem využila na mytí nádobí, čištění spár, mytí kuchyňské linky a plotny. Všechny tyto aktivity provedly na výbornou – nádobí je mnohem rychleji umyto, voda nemusí téct po celou dobu, zaschlé drobky jdou hned dolů, čištění spár je efektivní i bez drhnutí a linka je hladkým povrchem vyčištěna. I přesto ale věřím, že ne každému mohou vyhovovat, přece jen se svým používáním od těch klasických liší.

Dle mého názoru jde ale jen o to, jak moc (ne)chcete změnu zkusit a nakolik ji (ne)jste otevřeni. Nanie je velice flexibilní a dá se jednoduše přizpůsobit osobní potřebě, proto je důležité zjistit, na co vám houbička nejvíce vyhovuje a podle toho si ji upravit – skleničky s jejím tvarem umyjete asi těžko, ustřihněte ji proto do tvaru, který vám bude vyhovovat.

Shrnula bych to tedy takto:

 • Houbičky čistí do hloubky
 • Zaschlé nečistoty nečiní žádný problém, jsou rychle pryč i bez námahy
 • Jsou ekonomické – postačí vám pouze voda, nemusíte nic přikupovat
 • Mají velkou plochu a jednodušeji se s nimi tak zachází
 • Jsou jemné a nepoškrábou tak žádný povrch
 • Díky antibakteriálním vlastnostem déle vydrží
 • Jsou ekologickou volbou s minimálním odpadem, Nanie bamboo je dokonce samorozložitelný

Jestliže hledáte eko alternativu ke klasickým čistícím pomůckám, rozhodně vám za sebe můžu Nanie doporučit.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz