Domů » Recenze Spotify Premium: Vyplatí se?

Recenze Spotify Premium: Vyplatí se?

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
spotify

Spotify je streamovací služba, kterou zná asi každý z vás. Dá se na ní pouštět hudba či podcasty. Nabízí také službu Spotify Premium, díky které si užijete poslech bez reklam, s neomezeným přeskakováním skladeb a režimu offline. Vyzkoušeli jsme ho za vás a přinášíme recenzi. Vyplatí se?

Obsah balíčku Spotify Premium

Spotify Premium vám stejně jako klasická verze nabízí nepřeberné množství skladeb a podcastů, které si můžete najít, ale které vám také doporučuje na míru. Pokud používáte Spotify na telefonu, určitě jste si všimli, že máte možnost přeskakovat pouze 6x do hodiny, nelze přehrávání opakovat dokola a při vyhledání playlistu si nelze vybrat oblíbenou skladbu – přehrávají se náhodně. To se vám s Premium balíčkem nestane. Dává uživateli naprostou svobodu a vy si tak můžete vychutnat zážitek z poslechu naplno.

Neotravují vás ani reklamy, které se dle mého názoru obecně moc často neobjevují, když to srovnáme například s YouTube. Omezeni nejste ani přehráváním za pomocí dat, se Spotify Premium máte možnost stáhnout váš oblíbený playlist v době připojení a moct ho poslouchat offline. Šetříte tak data a v případě, že data nevyužíváte, můžete na procházce slyšet oblíbené písně bez zdlouhavého stahování – váš playlist bude ready do pár minut.

Spotify Premium na telefonu x na počítači

Spotify Premium má sice hodně výhod a bez jeho balíčku je na telefonu téměř nepoužitelný, ale na počítači tomu tak úplně není. Hudbu si můžete vybírat, projíždět playlisty i přeskakovat, jak je vám libo. Nelze ale poslouchat offline a nevyhnete se ani reklamám. Spotify je ale mnohem uživatelsky přívětivější a téměř vám nahradí Premium balíček. Jakmile ale chcete vyjít ven nebo nejste poblíž svého počítače, je třeba zaplatit si služby navíc. Jste-li ale spíše domácí typ a venku moc hudbu neposloucháte, placená verze se vám tolik nevyplatí. Je to spíše o tom, co preferujete.

Výhody přehrávání Spotify na počítači:

  • lze libovolně přeskakovat skladby,
  • máte k dispozici celý playlist, ze kterého si můžete vybírat,
  • dané skladby či playlisty lze přehrávat dokola.
spotify
Spotify na počítači je uživatelsky výhodnější a i bez Premium balíčku funguje téměř stejně.

Co je ale skvělé, a to hlavně pokud používáte Spotify na více zařízeních, že se jednotlivá zařízení propojí díky jednomu zaregistrovanému účtu, a máte-li otevřenou aplikaci na telefonu i počítači, můžete jednoduše mezi nimi přepínat. Já osobně to využívám například, když jsem ve sprše a po ní se chci připravovat a potřebuji se hýbat v bytě. Po čas sprchování mám zapnutou hudbu přes telefon, a jakmile se od mobilu vzdaluji, přepínám na reproduktory u počítače, abych muziku slyšela po celém prostoru.

Nemusíte tak neustále chodit přepínat skladby, ale jednoduše je na dálku vyberete ze svého telefonu. Nenechte se ale mást, jestliže nemáte předplacené Premium, z počítače si písničky na mobilu nepřepnete, funguje to pouze jedním směrem, a jak jsme si již nastínili, v tomto ohledu je počítačová verze výhodnější.

Ostatní balíčky Premium

Klasické Premium je nejznámější, ale věděli jste o tom, že existují i další možnosti? Pojďme si je představit!

Spotify Duo

Pokud žijete s partnerem v jedné domácnosti nebo máte sourozence, který by rád ušetřil, spojte si účty a předplaťte si Spotify Duo! Aplikace ověří, jestli opravdu bydlíte na stejné adrese a poté můžete poslouchat hudbu z jednoho společného profilu, a to za cenu 7,99 EUR/měsíc.

Spotify Family

Pro rodiny, které bydlí pod jednou střechou se vyplatí balíček Spotify Family, který zahrnuje až 6 členů i zablokování explicitního obsahu. Rodiče tak mohou dohlížet na to, co jejich děti poslouchají, a to vše za cenu 9,99 EUR/měsíc.

Spotify Student

Jste-li student akreditované instituce vyššího vzdělávání, pak máte nárok na slevu se Spotify Student. Díky této nabídce vás streamovací služba vyjde na úžasných 2,99 EUR/měsíc.

spotify
Využijte skvělých nabídek a poslouchejte hudbu ještě levněji!

Vyplatí se Spotify Premium?

Určitě ano, pokud si pouštíte hudbu spíše na telefonu. Premium vám ulehčí život a budete mít možnost poslechnout si cokoliv, kdekoliv. Ať už se jedná o podcasty, audioknihy či písně. Cena je vzhledem k funkcím velice přívětivá, i když bych si upřímně představovala offline režim jako možnost vyhledávat jednotlivé skladby bez nutnosti datových přenosů. Takto musíte být totiž připraveni a daný playlist si stáhnout předem, než ho budete používat, což trochu narušuje spontánnost. Jinak si ale není na co stěžovat a Spotify Premium mohu jedině doporučit.

Proč využívat Spotify?

Možná vás napadá otázka, proč Spotify vlastně využívat, když si hudbu můžete stáhnout třeba na uloz.to. Mezi hlavní důvody patří:

  • Rychlost, jednoduchost, praktičnost – nemusíte čekat, než se vám jedna skladba stáhne, ale rovnou budete mít k dispozici celý playlist do pár minut,
  • Podpora hudebního trhu – stahování z nelegálních stránek nepodporuje tvůrce, jehož hudbu posloucháte, proto se vyvinul Spotify, aby zde tvůrci mohli tvořit a dostávali za to odměnu, kterou si zaslouží,
  • Nabídka šitá na míru – kde jinde jsou pro vás vytvořené playlisty, které jsou odvozeny od toho, co rádi posloucháte, než na Spotify? Můžete hledat dle nálad, roků vydání či interpretů.

Pokud tohle vše chcete využívat, aniž byste se museli omezovat, pak si předplaťte Spotify Premium a užívejte si poslech na sto procent!

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz