Domů » Sexting na vzestupu! Jaké má podoby a co je ještě v pořádku?

Sexting na vzestupu! Jaké má podoby a co je ještě v pořádku?

autor Robin Sedlmaierů
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Mladá žena, která si zalíbila sexting.

Chcete se dozvědět, co je populární fenomén s názvem sexting? Tato praktika, která je u spousty lidí oblíbená, nese však určitá rizika a následky, na které byste si měli dávat pozor. Pojďte se podívat, jaké má formy a co dobrého může přinést vám i vašemu vztahu!

Sexting: Příklady a formy

Jak už název sexting napovídá, jedná se o složeninu slov sex a texting. V praxi jde o posílání si eroticky laděných zpráv s vaší druhou polovičkou, nebo někým, s kým si chcete užít pár chvil. 

Ještě než se pustíme do konkrétních forem sextingu, je důležité si říct, že vždy vyžaduje souhlas. Proto nikdy neposílejte zprávy se sexuálním nábojem cizím lidem a partnerům, pokud si nejste jisti, že jim to nevadí a takový obsah je potěší. Důvěra a respekt jsou základními pilíři každého vztahu a platí to i v online prostředí

Mezi formy patří:

  • Lechtivé zprávy,
  • roleplay (společně s partnerem píšete erotický “příběh”),
  • intimní fotografie,
  • erotická videa,
  • hlasové zprávy. 

💡 Tip: Podívejte se na pikantní otázky na tělo, které si můžete navzájem pokládat a navázat tak erotickou atmosféru!

Význam sextingu ve vztazích: Co vám může přinést?

Když už víte, co tato praktika obnáší, možná se ptáte sami sebe, co vám vlastně sexting může přinést. Pokud jste s někým ve vztahu, možná máte i ostych. Mějte na paměti, že sexting nevyhovuje každému a jedině vy musíte uvážit, zda vám něco může dát a obohatit váš vztah.

Sexting je ideálním řešením pro vztahy na dálku. Pokud se potýkáte s tím, že vaši drahou polovičku nevídáte tak často, jak byste si přáli, může vám to pomoct. Samozřejmě víme, že sex přes internet se nedá srovnat s realitou. Ať už jste fanoušky neprospaných nocí plných vášně, tantrického sexu nebo pomalého milování u krbu, tato praktika ani jedno nenahradí. Nabízí však příjemné zpestření, ve kterém se nemusíte omezovat bolavými zády nebo odumírající rukou. Můžete prožít jakoukoliv fantazii, kterou si společně vysníte.

Další, kdo sexting ocení, jsou dlouhodobé vztahy, které ztrácí jiskru. Není se za co stydět, mnoho párů po letech dojde do bodu, kdy už erotika ztratí kouzlo. Pomocí internetu, chytrého telefonu, nebo počítače je nové okořenění vztahu na světě! Domluvte se se svým partnerem a pošlete mu na cestě z práce zprávu, ve které mu popíšete, co uděláte, až dorazíte domů. Vyfoťte partnerce v koupelně u zrcadla fotku a napište jí, ať se připojí ke koupeli. Možností je nespočet a je jen na vás, kterou využijete.

Mladý objímající se pár.
Sexting může páru pomoct obnovit intimitu. Zdroj: Pexels.com

Sexting pro nezadané: Seznamky i Onlyfans

Pokud vás sexting láká, ale nemáte zrovna partnera či partnerku, se kterou si takto můžete hrát, nezoufejte. Existuje spousta možností, které můžete využít, i pokud jste single!

Skvělým způsobem, jak se seznámit, jsou online seznamky. A pokud hledáte jenom nezávaznou zábavu a kamarádství s výhodami, je to místo pro vás. Prostředí seznamek svádí k tomu zavést konverzaci trochu intimnějším směrem. Pokud narazíte na člověka, který má stejné ladění jako vy, máte vyhráno. Dbejte však na to, abyste nikoho neobtěžovali a předem si společně stanovte hranice.

Seznamky nejsou pro vás a netoužíte po vztahu? Skvělým místem, kde se můžete bez ostychu ponořit do vod sextingu, je platforma Onlyfans. Kromě videí, fotografií a dalšího pornografického obsahu tam často autoři nabízí služby, mezi které patří i tato praktika. Můžete si tak za poplatek koupit spoustu zábavy a sexu přes internet.

Je sexting nevěra?

Definice nevěry má každý vztah svou. Pro někoho je nevěra líbání, pro jiného už flirtování a někteří do ní neřadí ani sex. Je proto klíčové si s partnerem nastavit pravidla. Základním faktorem však je, že nevěra je vše, na čem se s partnerem či partnerkou nedomluvíte. Pokud nemáte sexting s jinými lidmi ve vztahu povolený, o nevěru se nejspíš jedná!

Mladá žena, která pláče a je smutná kvůli nevěře.
I sexting může být formou nevěry, proto je důležité nastavit si hranice. Zdroj: Pexels.com

Bezpečnostní rizika, na které si dejte pozor!

“Co peklo schvátí, to už nenavrátí.” A stejné pravidlo patří i na internetu. Proto si buďte hlavně u posílání fotek a videí vědomi toho, že nemáte jistotu, že se tyto fotky nedostanou ven. Může se stát, že vašemu partnerovi nabourají účet a fotky zveřejní. Časté je však i to, že po rozchodu se spoustu lidí mstí a za účelem ublížení ex partnerovi či partnerce fotky zveřejňují.

Proto si dávejte pozor na to, komu takto choulostivé věci posíláte. Může se stát, že za pár let budou vaše fotografie či zprávy všude na sociálních sítích a pěkně vám zavaří.

Proto mějte na paměti, že by na videích a fotkách neměl být váš obličej ani specifická tetování, jizvy a znamínka! Nápomocnou funkcí jsou “mizící” fotografie na Instagramu. Člověk, kterému zprávu pošlete, si ji zobrazí pouze jednou a poté mu otevřít nepůjde. A navíc vás síť upozorní, pokud si druhá strana obrázek vyfotí. Stejně jako všechno na internetu ani toto opatření není stoprocentní, přesto však alespoň trochu snižuje riziko.

🎓 Zajímavost: Pokud vám ještě nebylo 18 let, dejte si pozor. Z pohledu české legislativy není legální rozesílat intimní fotografie nezletilých! Proto počkejte, dokud nedosáhnete plnoletosti, tyto zážitky vám nikam neutečou.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz