Domů » TOP 10: Nejslavnější a nejkrásnější citáty o lásce

TOP 10: Nejslavnější a nejkrásnější citáty o lásce

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
lásce

Láska je to, co nás všechny spojuje. Dokáže být štědrá i krutá, ale přesto po ní toužíme. Jaké nejslavnější a nejkrásnější citáty o lásce jsme si pro vás dnes připravili?

Jak se pozná pravá láska?

Poznat, že vám vztah vydrží navždy je docela nereálné, protože i lidé u oltáře slibující si věrnost navždy, se často rozejdou. Láska je nevyzpytatelná, ale přesto existují signály, které mohou napovědět, zda se jedná o toho pravého/tu pravou. Vědci přišli na to, že i po letech v opravdovém vztahu vykazuje mozek aktivitu, která je typická při pohledu na drogy, jídlo a alkohol. Zde přicházíme k informaci, že láska se dá měřit v mozku – nejracionálnější částí těla, nikoliv v srdci. Jak tu pravou poznat?

Důvěra

Základ vztahu. To, že můžete říct partnerovi bez ostychu cokoliv, co vás napadne, je důkazem, že mezi sebou máte důvěru a tím pádem i silné pouto. Partner by měl být člověk, se kterým probíráte jak ty hezké věci, tak i problémy a nepříjemnosti. Měli byste cítit, že vám chce pomoct, zajímá ho, co se vám honí hlavou. Pokud to tak máte, pravděpodobnost na dlouhotrvající vztah se zvyšuje.

Otevřenost a upřímnost

Říct si vzájemně to, co si opravdu myslíme, i když to není zrovna pozitivní, je sice těžké, ale vztah to posiluje. Nemusíte se před druhým skrývat, lhát mu nebo si hrát na něco, co nejste. Pokud vás partner opravdu miluje, přijme vás takového, jaký opravdu jste. Nestyďte se za své negativní vlastnosti, každý nějaké máme, je to naprosto přirozené.

Porozumění

Dokážete se bavit několik hodin v kuse a cítíte to propojení? Stejně tak spolu můžete mlčet a i přesto je vám to příjemné? Pravá láska vás nebude chtít soudit, pouze vás vyslechne a poradí, když to budete potřebovat. Ve většině věcí byste měli mít stejný pohled na věc, jelikož jinak se asi moc neshodnete.

Plány do budoucna

Posledním znakem je plánování do budoucna. To, že jeden s druhým počítáte nejen za rok, ale třeba za pět, za deset let. Můžete mít představy o dětech, svatbě nebo koupi domu. Plánujte!

láska
Pravá láska je čistá, nesobecká a překoná i ty nejtěžší překážky.

10 Nejslavnějších a nejkrásnějších citátů o lásce

Jak poznat pravou lásku jsme si řekli, nyní se pojďme podívat na to, co o lásce řekli spisovatelé, filozofové a další významné osobnosti. S kterými výroky souhlasíte a kde se váš názor liší?

„Milovat někoho znamená být jediným, kdo hledí na zázrak, jenž je pro ostatní neviditelný.“

Francois Mauriac

Všichni jsme lidé a máme spoustu společného, náš mozek má zachované ty stejné reflexy, nicméně to, čím se zásadně lišíme, je naše duše. Díky té jsme jedineční a pro někoho “dokonalí”. Ten, kdo vás miluje má pocit, že jste pro něj jediní na světě a nemá oči pro někoho jiného.

„Život bez lásky je jako pramen, který vysychá v poušti, protože nenašel cestu k moři.“

Friedrich Von Bodenstedt

Po rozchodu se zlomené srdce často špatně léčí, a někdy se dokonce ani nevyléčí. V lidech tak zůstane prázdno, které nelze ničím zaplnit. Dny jsou najednou obyčejné, nic vás nedělá skutečně šťastnými a vy spíše přežíváte, než abyste žili. Lásku, ať už jde o jakoukoliv její podobu, prostě všichni potřebujeme.

„Bát se lásky znamená bát se života. A kdo se života bojí, je již ze tří čtvrtin mrtvý.“

Bertrand Russell

Navazujeme na předchozí citát. Láska je nejistá a mnoho lidí děsí to, že s námi dokáže nekontrolovaně zamávat. Nikdo nechce být zranitelný, což je ale pro opravdový vztah nezbytné. Se strachem si pocity, které vám v těle kolují neužijete, k čemu vám pak tedy jsou? Buďte odvážní a překonejte strach, na konci cesty vás čeká sladká odměna.

„Na lásce je nejkrásnější to, že ji nikdo nedokáže vysvětlit, ale přece ji každý tak nádherně chápe.“

Francis Bacon

Přijít na nějakou obecnou definici lásky už se snažíme tisíce a tisíce let, ale jde o tak záludnou věc, že se to nejspíš nikdy nepovede. Každý má na ní trochu jiný pohled, ale přesto všichni chápeme a rozumíme, odkud pochází naše rozhodnutí, která se mohou zdát bláznivá. Když jsme totiž zamilovaní, často ztrácíme rozum a popíráme vlastní přesvědčení.

láska
Láska je často nevysvětlitelná a pochopí ji jen ti, kteří ji prožívají.

„Zkušenost učí, že podstatou lásky není to, že se díváme jeden na druhého, ale že se díváme stejným směrem.“

Antoine de Saint-Exupéry

To je důležitá myšlenka, kterou často lidé ve vztahu nepochopí – dívat se stejným směrem, ale chodit po vlastní cestě. Může se stát, že se vaše cesty rozdělí, protože každý bude mít jiný cíl, ale i přesto je důležité nechat partnera se svobodně rozhodnout, protože je to jeho cesta.

„Zamilovaní zavírají při líbání oči, protože chtějí vidět srdcem.“

Daphne Du Maurier

Abyste věci více prožívali, někdy stačí zavřít oči. Všechny ostatní smysly se rázem prohloubí a vy stejnou zkušenost pocítíte úplně jinak. Lásku je zbytečné moralizovat, přemýšlet nad ní, je třeba jí vidět srdcem.

„Když lásku hledáme s odvahou, ukáže se nám a my nakonec přitáhneme ještě více lásky. Pokud nás miluje co jen jeden člověk, miluje nás celý svět.“

Paulo Coelho

Znáte ten pocit, kdy jste zamilovaní a přijde vám, že je všude kolem vás plno lásky? Že je vše růžovější a mnohem více se vám daří. Je to tak – jste-li naladěni na tu správnou notu, přitahujete si pozitivní energii do života.

láska
Láska má mnoho podob, ale jisté je, že ji potřebuje každý.

„Jsou zamilovaní, kteří hledí na lásku jako na slunce a jednoduše oslepnou. Jiní zas poprvé objeví život až tehdy, kdy ho prozáří láska.“

William H. Gates

Láska dokáže být nebezpečná. Může zatemnit rozum a nasadit růžové brýle, díky kterým často přehlídneme signály, které značí něco negativního. Při dodržení určitého odstupu máte šanci prožít lásku, která je zdravá a která vás nebude omezovat.

„Je třeba být si trochu podobní, abychom si rozuměli, ale trochu rozdílní, abychom se milovali.“

Jean Jacques Rousseau

Říká se, že protiklady se přitahují. Je sice pravda, že nemůžete být ve všem stejní, ale něco byste mít společného určitě mít měli. Vzájemně se tak od sebe učíte, pochopíte pohled druhého člověka a život s partnerem nebude nuda.

„Až když jsme našli lásku, víme, co nám v životě chybělo.“

John Ruskin

To naplnění, které přichází v momentě, kdy najdeme lásku, je nepopsatelné. Až tehdy si uvědomíme, co nám vlastně celou dobu chybělo a proč jsme měli pocit, že nejsme celí. Je to mocná síla, proto pokud ji objevíte, chovejte se k ní s respektem a buďte za ni vděční.

O lásku je třeba pečovat

Nepočítejte s tím, že když lásku najdete, navždy vám zůstane, aniž byste pro ni museli něco dělat. Každý vztah je třeba budovat, proto lásku nezanedbávejte a věnujte jí svou péči. Zvlášť po letech je velmi důležité si chvíle ozvláštňovat a dělat je speciálními. Projevte proto dnes vaší milované osobě lásku a řekněte jí, co pro vás znamená! Využít můžete i výše uvedené citáty.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz