Domů » TOP 10: Nejznámější sportovci světa

TOP 10: Nejznámější sportovci světa

autor Radka Konečná
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Nejznámější sportovci světa: znáte je všechny?

Ronaldo, Messi, Nadal či Jágr. Víte, co mají tato jména společného? Určitě ano. Nemusíte být zaujatí sportovní fanoušci, abyste poznali, že jsou to nejznámější sportovci světa. V článku vám představíme dohromady deset sportovců, které zná celý svět.

Nejznámější sportovci světa

Zřejmě nikoho nepřekvapí, že velkou část jmen ze seznamu tvoří fotbalisté. Jedná se totiž o jeden z nejsledovanějších sportů vůbec. Nicméně, například v Česku jej ale stále poráží například lední hokej. Co do velikosti členských zkladen je však fotbal dle Českého statistického úřadu stále nejoblíbenějším sportem i v České republice.

Další sportovci z následujícího seznamu potom patří mezi hokejisty, tenisty, basketbalisty, golfisty, zápasníky MMA nebo piloty F1. Není také překvapením, že naprostá většina z nich jsou muži.

💡 Tip: Chystáte si vsadit do loterie? Přečtěte si našich 9 tipů, jak se přiblížit k výhře.

1. Lionel Messi

Není lepší jméno, kterým začít článek “nejznámější sportovci světa”, než je Lionel Messi. Tento argentinský fotbalista je v současnosti jeden z nejlépe placených sportovců vůbec.

Většina lidí si jeho jméno určitě spojí s barcelonským týmem, za který dlouhá léta hrál. Sklidil zde mnoho úspěchů a získal několik ocenění. Mimo jiné získal sedm cen Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu. V současnosti však hraje za francouzský klub Paris Saint-Germain FC. V tomto týmu nastupuje vedle další superstar. Mladý Kylian Mbappé získal nejlepší smlouvu v Paříži a v příštích letech by on společně s Haalandem měli vystřídat právě Messiho a Ronalda.

Messi definitivně předstihl svého rivala Ronalda, když na MS v Kataru v roce 2022 vyhrál s Argentinou a získal tu nejcennější trofej, která jeho rivalům Ronaldovi a Neymarovi chybí. Fotka Lionela Messiho s pohárem pro vítěze se stala nejvíce populární fotkou Instagramu. A začátkem roku 2023 byl Messi nejslavnějším sportovcem světa.

Messi MS Katar úspěch
  • Vítězství v Lize mistrů s FC Barcelona letech 2006, 2009, 2011, 2015
  • Vítězství ve španělské La Lize v letech 2004, 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013, 2015
Messi a FC Barcelona k sobě dlouhá léta neodmyslitelně patřili
Messi a FC Barcelona k sobě dlouhá léta neodmyslitelně patřili

💡 Tip: Jídelníček sportovců musí být perstrý i vyvážený. Těchto deset potravin do něj určitě zařaďte!

2. Cristiano Ronaldo

Pokud zmiňujeme Messiho, nesmíme zapomenout ani na jeho fotbalového konkurenta Cristiana Ronalda. Tento Portugalec se narodil na malebném ostrůvku Madeira, kde si můžete prohlédnout třeba jeho sochu.

V současnosti hraje za britský tým Manchester United, avšak významnou kapitolou v jeho profesním životě bylo také hraní v italském Juventus nebo španělském Real Madrid.

Mezi nejvýznamější ocenění, které se svůj život získal, určitě patří titul mistra Evropy v roce 2016.

Fanoušci Ronalda si na Madeiře přijdou na své
Fanoušci Ronalda si na Madeiře přijdou na své

3. Dak Prescott

Dak Prescott patří mezi nejznámější zástupce amerického fotbalu. Je quarterbackem týmu Dallasských Kovbojů Národní Fotbalové Ligy (NFL).

Během své kariéry se mu podařilo udělat několik rekordů. Získal také ocenění za nejlepšího hráče.

Rozhovor s Dakem Prescottem

4. Lewis Hamilton

Jedním z nejznámějších a nejdražších pilotů Formule 1 je Brit Lewis Hamilton, který jezdí za Mercedes F1 Team. Za svou kariéru získal dohromady 7 ocenění mistr světa. Stal se zároveň nejmladším pilotem Formule 1, který toto ocenění získal v celé historii soutěže.

Nejznámější sportovci světa: Lewis Hamilton, pilot Formule 1
Nejznámější sportovci světa: Lewis Hamilton, pilot Formule 1

5. Roger Federer

Zřejmě asi nejznámějším tenistou a jedním z nejznámějších sportovců vůbec je Roger Federer. V průběhu své kariéry získal tento švýcarský tenista několik ocenění a dokonce i dvě medaile z olympiád (v Pekingu v roce 2008 a v Londýně v roce 2012). Podařilo se mu také pokořit několik rekordů. V posledních letech kariéry vydělával Federer mnohem tučnější honoráře od sponzorů než za své sportovní výkony. Federer je legendou jedné doby, kdy mírně zastínil další skvělé tenisty Nadala a Djokoviče.

Svou kariéru zakončil v roce 2021 ve čtyřiceti letech.

Federer je jedním z nejznámějších tenistů všech dob
Federer je jedním z nejznámějších tenistů všech dob

💡 Tip: Znáte plank? Přečtěte si, jak často a kdy jej cvičit.

6. Serena Williams

Jen málokdo by neznal tuto fascinující Američanku, která je považována za jednu z nejlepších hráček tenisu, co kdy existovala. Hrála již od čtyřech let a za svůj život vyhrála 7 titulů Australian Open a 6 Australian Open.

Serena Williams letos oznámila ukončení své profesionální kariéry. I tak ale zůstává jednou z nejvýznamějších tenisek světa, jejíž výsledky se budou jen těžko překonávat.

Významná tenistka Serena Williams
Významná tenistka Serena Williams

7. James LeBron

Pokud se zajímáte o basketbal, pak určitě znáte jméno tohoto významného amerického hráče, kterému s také díky jeho výsledkům přezdívá King James. V současnosti hraje za prestižní tým Los Angeles Lakers v Národní Basketbalové Asociaci (NBA). Zde čtyřikrát vyhrál finále NBA. Současně je to také jeden z nejlépe placených sportovů na celém světě.

V roce 2018 otevřel LeBron v Ohiu školu pro děti ze sociálně znevýhodněných rodin.

LeBron hrál za Lakers s číslem 23
LeBron hrál za Lakers s číslem 23

💡 Tip: Zjistěte, proč si dát před cvičením banán.

8. Conor McGregor

Mezi nejznámější sportovce světa bezpochyby patří také irský MMA bojovník Conor McGregor, který do roku 2021 zápasil v UFC. Je držitelem černého pásu, který získal v brazilském jiu jitsu v týmu SBG Ireland a hnědého pásu v profesionálním MMA. Mimo jeho schopnosti v kleci je ovšem Conor i obrovský šoumen a oblíbenec davů. Před nedávnem se stal Conor McGregor ambasadorem investiční platformy XTB.

Podívejte se, jak bojuje Conor McGregor

9. Jaromír Jágr

Stejně jako jsou Madeiřané pyšní na Ronalda, jsou i Češi pyšní na Jágra. Tohoto slavného hokejistu, pocházejícího z Kladna, zná nejen celé Česko, ale i velký kus světa.

Značnou část své kariéry v NHL hrál v americkém klubu Pittsburghu Penguins, působil však také například v ruském Avangard Omsk. Za svůj život získal několik ocenění. S českou reprezentací například vyhrál olympijský hokejový turnaj nebo mistrovství světa a v NHL získal dvakrát Stanley Cup. V současnosti hraje za Rytíře Kladno.

Podívejte se na některé z nejlepších momentů Jágrovy kariéry

10. Tiger Woods

Eldrick Tont Woods alias Tiger Woods je jedním z nejslavnějších golfistů na celém světě. Pochází z Kalifornie a dlouhá léta byl jedním z nejlépe placených sportovců vůbec.

Během své kariéry získal hned několik významných ocenění. Devětkrát vyhrál cenu pro nejlepšího hráče a osmkrát Cenu Byrona Nelsona. Na turnaji kategorie major pak získal v roce 2019 po páté titul Masters.

Tiger Woods je jedním z nejznámějších golfistů na celém světě
Tiger Woods je jedním z nejznámějších golfistů na celém světě

Mezi některé z dalších nejznámějších sportovců na světě patří například bývalý sprinter Usain Bolt nebo ikona světového fotbalu a módy David Beckham. Tito sportovci jsou známí téměř po celém světě a jsou považováni za jedny z nejlepších ve svých oborech. Obecně mezi nejznámější sportovce patří fotbalisti, jelikož fotbal je nejpopulárnější sport na světě, MS ve fotbale je největší sportovní akce na světě a fotbal se hraje ve všech koutech světa od chudých afrických slumů, přes Čínu a Indii až po kolébku fotbalu, Evropu.

💡 Tip: Zajímá vás ESport? Nsledující článek vám dá odpovědi na všechny vaše otázky.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz