Domů » 25 Tipů na nejlepší vánoční dárky, co potěší

25 Tipů na nejlepší vánoční dárky, co potěší

autor Eliška Vachková
0 komentářů
dárek a tipy na vánoce

Vánoce se nám pomalu, ale jistě blíží a přichází opět otázka, co komu dát za dárek. Když se vašeho okolí zeptáte, co by si přáli pod stromeček, většinou se kloudných odpovědí nedočkáte. Inspirace se vám tedy bude jistě hodit – přinášíme 25 tipů na originální vánoční dárky!

Na co se při vybírání dárků zaměřit

Abyste vybrali správně, je potřeba se nad dárkem zamyslet. Každý jsme odlišný a potěší nás něco jiného. Je to člověk zábavný, vážný, potřebuje spíše praktické dárky nebo se rád rozmazluje? Materiální či zážitkový? Jaké má zájmy, co rád poslouchá za hudbu, na jaký žánr filmů se dívá? To vše zahrňte a přizpůsobte těmto kritériím výběr, značně vám ho usnadní. Snažte se překvapit, kosmetickou kazetu mu dává každý. Klidně vyrobte vlastní dárek, který bude personalizovaný. Říkáte si ,,Kdo by chtěl vyráběné dárky?” Nejedná se o dárek na poslední chvíli, ale o promyšlený prezent, který jistě potěší. I na takové dárky budete mít tipy níže.

Pokud nemáte tolik financí, kolik byste si přáli, i tak lze něco pořídit. Rozhodně nedoporučujeme si na dárky brát různé předvánoční mikropůjčky. Zamyslete se nad maličkostmi, které by danou osobu mohli potěšit. Jestliže má ráda Vánoce, pořiďte jí hrníček či jiné produkty s vánočními motivy. To samé platí u oblíbených filmů, seriálů nebo hudebníků – trička, plakáty, povlečení… Darujte něco, co vás nevyjde tak draze, ale nezapomínejte na to, aby byl dárek od srdce.

1. Fotoprodukty jako vzpomínka

Tento typ dárku potěší především členy vaší rodiny. Vytvořte jim kalendář s fotkami, kryty na telefon, puzzle, polštáře nebo hrnečky. Jako motiv můžete zvolit sebe, obdarovaného nebo vaše společné fotografie, které mu vás budou vždy připomínat.

2. Vybavení na cvičení a doplňky stravy

Máte v okolí někoho, kdo se věnuje zdravému životnímu stylu a cvičení? Pak mu pořiďte speciální vybavení na doma, jako je například odporovací guma, činky, kettlebell nebo jóga bloky. Sportovci také využijí různé výživové doplňky – proteiny, vitaminy, povzbuzovače energie, fitness potraviny. Klidně jim věnujte tréninkový plán jejich oblíbeného trenéra, kde kromě naplánovaného cvičení najdou také recepty, což jistě ocení.

💡 Tip: Pokud si nejste tolik jisti nadšením pro sport, tak můžete zkusit trend poslední doby, což jsou hlavně doplňky posilující paměť a schopnost se soustředit.

3. Degustační alkohol

Jestliže víte, kdo by pod stromečkem nějaký ten alkohol rád viděl, ale je to na vás moc velká investice, vyzkoušejte degustační alkohol. V jedné sadě je několik druhů v malém množství, takže si obdarovaný vychutná něco nového, ale vás to nepřijde na tolik peněz. Ceny se sice různí, avšak věřte, že celý balíček vás vyjde na méně, než samotná lahev v plné velikosti.

4. Osobní dárkový koš

Dostáváme se k vyráběným dárkům. Vyberte v obchodě oblíbené produkty osoby, které koš chcete věnovat a hezky je zabalte. Nemusíte kupovat vyloženě koš, ale můžete, má to své kouzlo. Personalizovaný balíček se dá také zabalit do krabice nebo dárkové taštičky. Může se jednat o potraviny, kosmetiku či něco, co daná osoba sbírá.

💡 Tip: Pokud již opravdu chcete sáhnout po kosmetice, tak volte buď značku, kterou dotyčná osoba používá. Nebo se ještě lépe snažte obdarovanou překvapit nějakou prémiovou kosmetikou.

Existuje spousta vtipných triček, skleniček s různými nápisy, které se dají skvěle ladit k charakteru vašich blízkých. E-shopy nabízejí produkty pro maminky, tatínky, kamarády, dané znamení horoskopu a mnoho dalšího. Páry si ku příkladu mohou zakoupit něco, co je bude spojovat, jelikož každý z nich bude mít jednu část (dvě trička, která sama o sobě nedávají smysl, ale pokud je partneři mají na sobě oba, doplňují se).

Kromě již vytvořených dárků lze opět přizpůsobit cokoliv na vaše přání. Ideální variantou je třeba nějaká hláška, kterou natisknete na víno, nádobí nebo triko. Hned tak bude jasné, že jste si na dárku dali záležet a nevybrali jste hned to první, co jste viděli.

6. Pobyt nebo zážitek

Vidíte, že by si někdo z vašeho okolí měl odpočinout? Zaplaťte mu pobyt v lázních nebo klidně jen návštěvu relaxačního centra. Na Slevomatu najdete spoustu takových nabídek v různých cenových hladinách. Nemějte obavy, i s menším obnosem peněz se dá pořídit krásný pobyt nebo zážitek.

7. Voucher, poslední záchrana

Nevíte co koupit, abyste se netrefili špatně? Zakupte v dané prodejně dárkový poukaz nabitý na nějakou částku, za kterou si obdarovaný bude moct koupit, co bude chtít. Bude to tak mnohem lepší, než aby dostal dárek, který nevyužije. Ušetříte jeho peníze a on si bude moct konečně koupit něco, za co nechtěl doposud utrácet.

voucher jako dárek
Voucher do oblíbeného obchodu je dárek, který potěší a rozhodně s ním nešlápnete vedle

8. Zajímavé deskovky

Aktivity a MonoPoly zná každý. Znáte ale deskové hry pro páry? Ty mohou sloužit k hlubšímu vzájemnému poznání nebo zpříjemnění společných chvilek sexuálními experimenty. Ať už si vyberete kteroukoliv formu, jistě se u ní pobavíte. Kromě párových deskovek se ale prodává také alkoholové Člověče, nezlob se nebo například Smysluplné rozhovory, což jsou karty určené pro rodiny, přátelé nebo (opět) páry. Na každé kartičce je otázka, která otevírá téma, na které byste možná nikdy jindy nepřišli. Zlepšuje vztahy a odhaluje skryté zábrany.

Ve stejných krámech naleznete také knihy. Pokud znáte své blízké opravdu dobře, tak můžete zkusit jednu z našich doporučených knih o osobním rozvoji.

9. Pro milovníky kávy

Kdo by v dnešní době nemiloval kávu? Kofein je už dlouhodobě oblíbenou drogou, které se většina populace často a ráda oddává. Udělejte svým blízkým radost a zakupte jim kvalitní kávu přímo z kavárny. Drahou variantou nejsou ani moka konvičky či french pressy. Pokročilejší, ale ne levnou verzí jsou poté kávovary – pákové, automatické či kapslové.

10. Kvalitní svíčky komukoliv

Svíčky nesmí chybět v žádné domácnosti. Darujte takovou, která je vyrobena z přírodních složek, jako je sójový vosk. Nevypouští tak toxiny do ovzduší, provoní byt, a když pořídíte tematickou svíčku (vánoční ve vůni perníčku, skořice nebo stromečku), navodíte tak do domácnosti potřebnou atmosféru.

11. Obálky pro každou situaci

A jsme opět u DIY dárků. Vezměte si k ruce obálky a na každou napište, kdy se má otevřít. Dovnitř dané obálky dejte něco, co bude odpovídat situaci. Když by měl někdo otevřít obálku v době, kdy bude smutný, uvnitř najde motivační dopis, společnou fotku nebo něco, co ho rozveselí. Když bude nemocný, v obálce najde kapesník, vitaminy a tabletu na bolest v krku. Obsah i situace jsou na vás, nicméně si dejte záležet a obálky hezky nadepište.

Tipy, čím obálky nadepsat:

  • Otevři mě, až ti bude smutno
  • Otevři mě, až ti budu chybět
  • Otevři mě, až budeš naštvaný
  • Otevři mě, až budeš nemocný
  • Otevři mě, až se budeš nudit
  • Otevři mě, až budeš mít na něco chuť
  • Otevři mě, až to přeženeš s alkoholem
  • Otevři mě, až půjdeš na rande

12. Veselé spodní prádlo

Českou klasikou jsou ponožky na každé Vánoce. Udělejte radost neobvyklými motivy nejen ponožek, ale také kalhotek, trenek nebo podprsenek. Věřte, že tyhle kusy jim v šuplíkách ležet nebudou. Pro milovníky Vánoc nevynechejte spodní prádlo s vánočními motivy, které si oblečou pouze v jednom ročním období, a budou se na něj tak těšit po celý rok.

13. Dárky pro dospělé

Máte partnera? Pořiďte do vašeho společného života pomocníky, které poslouží vám oběma. Mohou to být vibrátory, lubrikační gely, BDSM pomůcky (bičík, pouta) nebo sexy oblečky. Muže potěší, když si žena oblékne něco, co může vidět jen on. V případě, že používáte kondomy, vyzkoušejte nové druhy – ochucené, barevné, extra tenké, vroubkované…

💡 Tip: V případě partnera můžete sáhnout i po doplňcích stravy, které zlepší jeho sexuální výkon. Dejte si však pozor, někoho by se takový dárek mohl dotknout.

14. Moderní technologie

Dnešní svět plyne rychle a den co den vznikají nové technologie. Proč si tuto dobu neulehčit a nevyužít je naplno? Snad každý ztrácí nervy, když si chce nabít telefon, ale nedosáhne na něj, protože je kabel moc krátký. Vybavte své blízké dvou metrovým usb kabelem, se kterým se tohoto problému zbaví. Bezdrátové nabíjení je také funkcí, kterou uživatelé smartphonu určitě ocení. A v poslední řadě nemůžeme opomenout ani chytré hodinky, které kontrolují zdraví, dá se díky nim platit, volat nebo vidět zprávy poslané na mobil. Pro sportovce zvažte fitness hodinky.

chytré hodinky jako dárek
Chytré hodinky pořídíte za různé ceny a budou se hodit spíše mladým

15. Pro mlsouny

Máte ve svém okolí někoho, kdo si potrpí na sladké? Vyberte mu čokoládu, kterou si sám jen tak nekoupí – zvláštní příchuť, vysokoprocentní čokoláda, výrobce z různých koutů světa. Tyto čokolády najdete spíše na specializovaném e-shopu, kde lze zakoupit i sadu na degustaci. Nebo převezměte režii, zakupte více druhů a vytvořte tak balíček dle svých představ.

16. Skincare rutina

Každá žena by se své pleti měla pravidelně věnovat. Pomoct ji k tomuto zvyku můžete pleťovou vodou, maskami, vyživovacími séry, ale také čistícími přístroji, díky kterým je pleť rychle a důkladně vyčištěna, navíc předchází procesu stárnutí. Je to sice trochu dražší dárek, ale určitě udělá radost každé ženě.

17. Kurzy

Víte o něčem, co by se váš známý chtěl naučit, ale stále se k tomu nedostal? Nyní je ten nejvyšší čas! Vyberte a zakupte mu kurz, kde se naučí tančit, malovat fotit, krasopis nebo cokoliv jiného. Snažte se vybrat místo, které bude nejblíž a buďte si jisti datumem, aby nemusela být osoba zklamaná, že se nemůže zúčastnit.

18. Kuchařka pro všechny

Žena nebo muž, hlad má každý a jíst denně venku vyjde pěkně draho. Na trhu jsou různé druhy kuchařek od klasických českých po veganské až k těm nejjednodušším určeným pro pány. Jedna taková se jmenuje Sám doma a hladový, která vám prokáže službu, když budete úplně bez inspirace a svou originalitou i stylem nadchne jistě každého muže.

19. Výbava do domácnosti

Máte děti, které už odrostli a chystají se bydlet/bydlí sami? Tak to jim prokážete velkou laskavost, když jim pod stromeček darujete například přístroj na umývání oken, robotický vysavač, kvalitní nože nebo horkovzdušnou fritézu. Praktické dárky ocení, až je budou využívat a usnadní jim život.

20. Zdravé sladkosti

Spousta lidí miluje sladké, ale ví, že jim to v hubnutí příliš nepomáhá. Ať vyzkoušejí sladkosti a pochutiny obecně, ze kterých nemusejí mít výčitky! Existují zeleninové chipsy, oříšková másla, proteinové tyčinky a spoustu dalšího. Ne všechno musí být nutně dobré, ale najde se několik produktů, které jsou navrženy tak, aby skvěle nahradily své klasické verze. Opět klidně zakupte poukaz na nějaký takový e-shop a nechte je, ať si vyberou sami.

21. Věrnostní kartička

Znáte to, leden je plný plnění novoročních předsevzetí. Co takhle tentokrát doopravdy splnit to, co jsem si řekl? Darujte věrnostní kartičku do fitka člověku, který chce se cvičením začít, ale stále se k tomu nemá. Donutí ho to tak konečně začít. To stejné se dá udělat s kinem – nabijte kartu na danou částku a umožněte obdarovanému sledovat filmy v kině po celý rok. Udělejte z toho tradici a pravidelně zajděte na filmy spolu.

22. Dupačky pro dospělé

Pohodlné oblečení chce prostě každý. Zakupte jednotlivě nebo do páru dupačky, které vás v zimě zahřejí a nebudete díky nim potřebovat ani deku. Vybírat můžete z různých motivů podle osobnosti člověka. Někdo by rád zvířátko, někdo jen minimum zdobení a někdo žádné.

23. Projektor – kino u vás doma

Jste doma a chcete se podívat na film, ale nemáte chytrou televizi, přes kterou byste se dívali. Umístit notebook tak, abyste film ve dvou pohodlně sledovali není zrovna lehké. Když si ale zakoupíte projektor, budete mít promítání přes celou zeď ve vysoké kvalitě. Do projektoru stačí dát telefon, na kterém vybraný film máte, a už se jen usadit, projekce začíná!

projektor jako dárek
K promítání filmu vám stačí projektor, telefon a zeď

24. Chytrý budík

Znáte ten nepříjemný pocit, když musíte vstávat a u ucha vám začne řinčet vyzvánění? Jde to i lépe! Zakupte budík, který probouzí postupným rozsvícením světla, abychom tak měli pocit, že nás budí ranní svítání. Je to pro naše tělo mnohem přirozenější cesta, která má na nás lepší vliv.

25. Ženy, ženy, ženy

Na trhu se letos objevily produkty, které ocení každá žena. Proč? Protože jsou přímo pro ní. Je to například My kabelka, což je kabelka, kterou si žena sama navrhne, a bude tak mít svůj jedinečný kousek přímo pro ní. Dalším tipem na dárek pro slečny jsou menstruační kalhotky, které hnuly světem. Darujte některé z nich dárkový poukaz na určitou částku, aby si pro sebe mohly vybrat ty pravé. Určitě tím pomůžete nejen jim, ale také planetě.

Doufáme, že vám našich 25 tipů pomohlo s vybíráním dárků pro vaše blízké. Užijte si předvánoční období a nestresujte se!

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz