Domů » TOP 5: Jaký je nejlepší nakopávač před tréninkem?

TOP 5: Jaký je nejlepší nakopávač před tréninkem?

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
nakopávač

Čeká vás trénink a potřebujete se na něj připravit? Zkuste nakopávače, které vám pomohou k lepšímu výkonu i kvalitnějšímu tréninku. Jaké nakopávače jsou nejlepší a proč se vyplatí je užívat?

Co je to nakopávač

Nakopávač je suplement určený všem fitnessákům, kteří chtějí dosáhnout maximálního výkonu při tréninku, zlepšit soustředěnost či prokrvení svalů a zvýšit nárůst svalové hmoty i síly. Většinou obsahuje kofein, taurin, synefrin, aminokyseliny, vitaminy a minerály, přírodní extrakty a další. Na trhu ale existují i nakopávače bez obsahu stimulantů, které jsou ideální při tréninku v pozdějších večerních hodinách, protože neovlivňují kvalitu spánku.

Užívat by ho neměli těhotné či kojící ženy a osoby s vysokým krevním tlakem by se měli ohledně tohoto tématu poradit se svým lékařem, protože by jim nemusel vyhovovat.

Proč užívat nakopávač

Jestliže budujete svalovou hmotu, pak vám bude nakopávač jistě k užitku. Je zde několik důvodů, proč byste měli zvážit jeho užívání, pokud jste tak do nynějška neučinili. Jaké všechny výhody získáte, když ho zařadíte do tréninkové rutiny?

  • Koncentrace – možná jste si všimli, že i při konzumaci kávy se lépe soustředíte. Není to jen díky kofeinu, který nakopávač obsahuje, ale jisté je, že vaše soustředěnost se zlepší. Při provádění cviků je důležité, abyste si uvědomovali, jaký sval cvičíte a cítili ho, jinak trénink ztrácí na efektivitě.
  • Energie – myslím, že většina lidí bude nakopávač využívat hlavně z toho důvodu, aby se při tréninku necítila unaveně, například po pracovní směně či dlouhém dni ve škole.
  • Prokrvení svalů – díky efektivnějšímu zásobování svalů docílíte zlepšení vytrvalostního i silového výkonu.
  • Zlepšení výkonu – chcete-li dosáhnout vrcholu, nakopávač vám v tomto ohledu může výborně posloužit, jelikož kromě snížení únavy zlepšuje i výkon a fyzičku obecně.
  • Zrychluje metabolismus – tento jev má za následek vyšší počet spálených kalorií, tudíž snadněji zhubnete, pokud je to váš cíl.

Každý si najde svůj důvod, proč by se mu užívání pre-workoutu hodilo. Nyní se nabízí už jen jediná otázka – který vybrat?

nakopávač
Nakopávač zlepší efektivitu vašeho tréninku a budete se cítit nabuzení.

TOP 5: Nejlepší nakopávače

Zaujalo vás, jaké výhody nakopávač poskytuje? Pak pro vás máme 5 nejlepších, které se na trhu nyní nacházejí. Podívejme se na ty, které mají nejlepší cenu vzhledem k tomu, co poskytují.

1) EXTRIFIT AGREZZ

Na plné čáře vyhrává EXTRIFIT AGREZZ, který si své první místo vysloužil skvělým složením s nulovým obsahem tuku i cukru, působí za 15-20 minut a jeho účinky jsou velice silné. Pocítíte velký příval energie, chuti do cvičení, a to i několik hodin po docvičení, proto buďte obezřetní a dodržujte dávkování uvedené na obalu, abyste se vyhnuli vedlejším účinkům (nespavost, zvýšená srdeční aktivita, malátnost a nechutenství). Obecně je nejoblíbenější příchuť mango a ananas.

+ nulový obsah tuku i cukru

+ sladká chuť

2) Beast Virus V2.0

Nakopávač od české značky Beast Virus V2.0 nabízí 13 účinných látek, které vás dokáží skvěle nabudit, zlepšit koncentraci i napumpovat svaly. Obsahuje přírodní barviva i sladidla, takže si můžete být jistí, že se jedná o kvalitní produkt. Je dostupný ve dvou variantách, a to mandarinky a růžového grepu.

+ sladká chuť

3) NUTREND N1 PRE-WORKOUT

Kdo by neznal další českou značku Nutrend? Jejich pre-workout patří stejně jako všechny zde vypsané mezi oblíbené suplementy. Obsahuje nejúčinnější látky, aby fungoval co nejvíce efektivněji. Dočkáte se u něj veškerých účinků, které slibuje a ještě je k tomu za dobrou cenu. Nevýhodou může být pro některé nepříjemná hořká chuť, což bývá u nakopávačů častým problémem. Účinky ale splňuje.

+ nízká cena

hořká chuť

4) PROM-IN Essential Nitrox Pump Extreme

Záleží-li vám na chuti, pak vyzkoušejte PROM-IN Essential Nitrox Pump Extreme, který je dostatečně sladký na to, aby přebil hořkou chuť. Zaujme vás také svou nízkou cenou, která ale kompenzuje balení po 110 dávkách v pytlíčkách, jež pro vás nemusí být dostatečné. Na druhou stranu se ale skvěle hodí na cesty. Jeho účinek se na ceně vůbec neodráží, kope stejně dobře jako jeho konkurence.

+ sladká chuť

+ nízká cena

balení po 110 dávkách

5) Amix CellZoom

Amix CellZoom se pyšní 14 aktivními látkami, jejichž poměr mezi sebou ale není až tak vychytaný. I přesto je ale velmi oblíbený u profesionálů, jelikož se využívá při nejnáročnějších trénincích. Opět bývá u některých uživatelů problém s chutí, nicméně to je individuální. Cena je vyšší, ale pokud toužíte po silných účincích, za zkoušku nic nedáte.

+ při nejnáročnějších trénincích – využívaný profesionály

hořká chuť

vyšší cena

ne tak dobře vychytaný poměr mezi látkami

nakopávač
Abyste zjistili, který nakopávač vám nejlépe vyhovuje, zkuste si nejprve objednat vzorky, a až poté zakupte celé balení.

Bezpečnostní upozornění

Nakopávač je sice skvělá věc, ale je nutné podotknout, že není vhodná pro každého. Jak už jsme si řekli, těhotné ženy a lidé s vysokým tlakem by tento produkt buďto neměli užívat, nebo by se o jeho užívání měli poradit s lékařem. Ostatní by se měli držet návodu, který je uveden na obale a v žádném případě nepřekračovat doporučené dávkování. Protože na nakopávači může vzniknout závislost, hodí se jej občas vynechat a tréninky s jeho pomocí nemít pravidelně.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz