Domů » TOP 7: Nejlepší aplikace na angličtinu

TOP 7: Nejlepší aplikace na angličtinu

autor Aneta Toboříková
0 komentář
aplikace na učení angličtiny

Angličtina je světovým jazykem, který otevírá nečekaný počet dveří. Ať již chcete cestovat a umět se domluvit buď v destinaci anebo s ostatními cestovateli, anebo potřebujete cizí jazyky v práci, jen málokdy se dnes bez angličtiny obejdete. Jak tedy nejlépe využít telefon a jeho aplikace k jejímu naučení či zlepšení?

Jak využít aplikace na výuku angličtiny

Smartphony mohou znamenat nekonečné příležitosti anebo také bezednou ztrátu času. I samotné aplikace na výuku angličtiny mohou patřit do obou kategorií. Proto při jejich výběru postupujte vědomě a s rozmyslem. 

Co je potřeba zvážit při výběru té správné aplikace?

Stejně jako kdybyste začínali se soukromou výukou, tak je dobré alespoň v hlavě si projít základní otázky a podle odpovědí začít vybírat.

1. Na jaké úrovni se nacházíte? 

Jste začátečník? A pokud si stáhnete aplikaci pro začátečníky, neuděláte jen znovu prvních pět lekcí a nezačne vás to nudit? Nestálo by za to zvolit o trochu obtížnější úroveň? 

Zvolená úroveň nesmí být ani příliš jednoduchá, aby vás nezačala nudit, ale nesmí být ani příliš obtížná, aby vás v průběhu času nedemotivovala. Podle diagnostického testu určete svojí úroveň a volte takové aplikace, které jsou o trochu těžší, abyste povětšině rozuměli, ale měli i dost příležitostí naučit se něco nového.

💡 Tip: Správná úroveň je klíčem k dosažení stavu flow. A stav flow je to kouzlo, které dokáže, že se do aktivity ponoříte, ztratíte pojem o čase a anglicky umíte dříve než se nadějete.

2. Na jaké úrovni jsou vaše jednotlivé jazykové dovednosti?

Diagnostické testy se zpravidla zaobírají gramatikou, jenomže to má své velké a zřejmé úskalí. Gramatika není samospásná. Dobře se učí a tak většina z nás ze školy odchází s poměrně dobrým gramatický základem, ale s mnohem horšími dovednostmi v oblasti poslechu či v mluvení.

Základní dělení jazykových dovedností je na speaking (mluvení), listening (poslech), reading (čtení) a writing (psaní). Přidat k tomu můžete ještě grammar (gramatiku) a vocabulary (slovní zásobu)

Lidé se v těchto oblastech liší, někteří jsou dobří v mluvení a to navzdory tomu, že jejich slovní zásoba i gramatika pokulhává. Jiní mají angličtinu naposlouchanou, ale když mají něco říci, tak ze sebe dostanou pár nesouvislých slov. Anebo můžete být profi ve čtení, ale jakmile někdo začne mluvit, sotva se chytáte.

Při výběru vhodné aplikace se tak neřiďte pouze celkovou úrovní, ale zaměřte se i na to, jak si stojíte v jednotlivých dovednostech a pilujte ty, kde máte mezery.

3. Na co angličtinu potřebujete?

To, k čemu angličtinu chcete používá, zásadně ovlivní nejen dovednosti, které pro vás mají smysl cvičit, tak ale třeba i slovní zásobu a gramatické obraty. 

Pokud chcete angličtinu na cestování, tak nepotřebujete příliš cvičit psaní a ani čtení nemusíte dostat na příliš vysokou úroveň, ale poslech a porozumění jednotlivým přízvukům a mluvení bude klíčové.

Stejně tak pokud angličtinu potřebujete do práce, kde musíte číst technické reporty, tak se nemusíte příliš zaměřovat na poslech a učit se slovíčka kuchyňského vybavení.

4. Co vás baví?

Nikdo nakonec nevydrží dlouho u toho, co ho nebaví. Myslete na to a ušetřete si spoustu času tím, že se nebudete nutit do něčeho, co není pro vás. 

Baví vás vařit? Nejspíš to znamená, že i s lidmi se rádi bavíte o vaření a receptech a na cestách budete chtít vědět, jaká je místní kuchyně. Učte se z anglických receptů. Vyberte si na youtube pořady v angličtině o vaření a poté si najděte “kamaráda” nejlépe v zahraničí, se kterým se o vaření můžete anglicky bavit.

aplikace na učení angličtiny

TOP aplikace na učení se angličtiny

Neexistují top aplikace, které by se daly doporučit většině lidí, právě proto, že každý je na jiné úrovni, potřebuje procvičovat jiné oblasti a ještě ho baví něco jiného. Kombinací je takové množství, že jen těžko bychom vybírali 7 nejlepších. Přesto se najde pár takových, které se dobře přizpůsobí většímu počtu lidí. 

Pojďme si je projít podle jednotlivých jazykových dovedností.

Mluvení

  1. Preply

Preply spojuje studenty s lektory angličtiny na lekcích 1 na 1 prostřednictvím online videochatu. Můžete si vybrat svého vlastního lektora na základě preferencí včetně země původu, specializace, dostupnosti, recenzí a ceny, kterou si účtují. Preply je perfektní aplikace pro angličtinu, protože studenti začínají mluvit anglicky hned od první lekce.

Vyberete si svého ideálního lektora a absolvujete personalizované lekce prostřednictvím mobilu nebo počítače. Mobilní aplikace vás také upozorní na nadcházející lekce a umožní vám chatovat s lektory. Můžete dokonce trénovat s bezplatnými kurzy angličtiny na různá témata od začátečníků po pokročilé.

Preply kombinuje nejúčinnější aspekty výuky angličtiny ve třídě s veškerým pohodlím jazykové aplikace. Důležité je, že se soustředíte především na mluvení, na tématech se můžete s lektorem domluvit a získáváte okamžitou zpětnou vazbu. 

Poslech

  1. FluentU

Poslech bývá jednou z nejkomplikovanějších dovedností. Ačkoliv FluentU je výuková aplikace je výjimečná v tom, že můžete poslouchat skutečný anglický obsah, jako jsou filmové klipy, hudební videa a inspirativní přednášky. Zaměřuje se na skutečný obsah vytvořený v angličtině, který zpřístupňuje těm, kdo se teprve učí.

U slov, která neznáte, si můžete zobrazit definici kliknutím na něj v titulcích. A tyto definice jsou kontextové, což znamená, že uvidíte, co to slovo znamená v dané konkrétní situaci.

Další slova se můžete naučit absolvováním kvízů, které jsou součástí každého vytvořeného balíčku videí a karet. Můžete si také přečíst přepisy před každým videem, abyste získali lepší představu o tom, co můžete očekávat.

Titulky lze také úplně vypnout, což vám umožní soustředit se jen na poslech. Můžete tak začít poslechem bez titulků, udělat si představu, jak dobře rozumíte samotnému textu, poté si titulky zapnout, zkontrolovat porozumění, zaznamenat si nová slovíčka spolu s výslovností a poté znovu vyzkoušet poslech bez titulků.

💡 Tip: Pokud jste na trochu vyšší úrovni můžete vyzkoušet i podcasty v angličtině, nejen že budete dále rozvíjet svoje porozumění mluvenému slovu, ale ještě se můžete vzdělat v tématech, která vás zajímají.

Čtení

  1. News in Levels: Learn English

News in Levels je aplikace, která přirozeně a rychle zlepší čtení pomocí článků o současných světových událostech. 

Každý článek je napsán ve 3 úrovních.

● První úroveň obsahuje 1000 nejdůležitějších nebo často používaných slov.

● Druhá úroveň obsahuje 2000 nejdůležitějších nebo často používaných slov.

● Třetí úroveň obsahuje 3000 nejdůležitějších nebo často používaných slov.

Nové zprávy přibývají každý den a přečíst si můžete také staré zprávy, abyste zjistili, zda si pamatujete všechna slovíčka. Slova se v jedné úrovni opakují stále znovu a znovu. Takže když čtete a posloucháte naše zprávy každý den, po dvou, třech nebo čtyřech měsících, můžete porozumět všem slovům na jedné úrovni a postoupit o úroveň výše.

Neoddiskutovatelnou výhodou je, že vám zprávy poskytnou slovní zásobu a informace o právě probíhajících událostech ve světě. Snadno tak získáte konverzační témata, která můžete ihned se svými známými prodiskutovat.

aplikace na učení angličtiny

Psaní

  1. IELTS Writing

Zlepšování psaní je ze všech dovedností nejméně obvyklé a většinou je to doména lidí, kteří chtějí svou znalost angličtiny potvrdit nějakým certifikátem (ať už FCE, CAE, IELTS, či mnohé další). Ale i když angličtinu používáte “pouze” v práci a píšete e-maily či probíráte odborná témata, zlepšit se v psaní je rozhodně dobrý nápad.

Účelem aplikace IELTS Writing je poskytovat užitečné materiály a zdroje pro samostudium na zkoušku IELTS, ale mnoho z jejích zadání reflektuje skutečné potřeby denního života.

V aplikací najdete:

  • Ukázky dopisů,
  • Ukázky popisů grafů,
  • Ukázky esejí,
  • Cvičné testy,
  • Užitečné odkazy,
  • Cvičení z gramatiky.

Vzhledem k tomu, že aplikací můžete procházet vlastním tempem, můžete si vybrat část, na kterou se chcete zaměřit. Hodí se tak nejen jako příprava na zkoušky, ale i pro ty, kteří chtějí vědět, jak správně napsat pracovní e-mail, kde musí popsat nedávný ekonomický trend.

Slovní zásoba

  1. Vocabulary Builder

Tato aplikace pro tvorbu slovní zásoby je nutností pro studenty angličtiny na jakékoli úrovni. Rozhraní je jednoduché a uživatelsky velmi přívětivé. Vyberete si téma slovní zásoby (například „důležitá slova“ nebo „protiklady“) a uděláte si test, abyste zjistili, jak dobře znáte daný konkrétní soubor slov. Poté můžete zkontrolovat slova, která jste nesprávně definovali, a uložit je do vlastního seznamu, abyste si je mohli později prostudovat.

Je to jednoduchá aplikace a právě proto je dobrá. Tento praktický nástroj pro tvorbu slovní zásoby mohou používat studenti všech úrovní, ale začátečníci budou mít ze slovíček největší prospěch.

💡 Tip: Přečtěte si také 12 Tipů: Jak se nejlépe naučit anglicky doma?

Gramatika

6. Grammarly

Pokud posíláte zprávy nebo píšete v angličtině a chcete se zlepšit v gramatice, Grammarly je skvělý nástroj. Automaticky opravuje vaše pravopisné a gramatické chyby, bez ohledu na to, jakou aplikaci používáte. Nástroj využívá umělou inteligenci, takže to ne vždy vyjde správně, ale může pomoci při odhalování častých chyb.

Jelikož musíte aktivně psát, tak prakticky využíváte jazyk a díky Grammarly ihned vidíte, jaké oblasti vám dělají potíže. V učebnici si pak snadno vyhledáte příslušnou oblast, zjistíte si potřebné pravidlo a hurá zpět k psaní, dokud se vám to pokaždé nepodaří napsat správně.

Tip na závěr – nemusíte vybírat jen z “výukových” aplikací

7. Youtube/Udemy/Masterclass/Coursera/…

Nejlepší aplikace na angličtinu jsou takové, které jsou na správné úrovni a které jsou o tom, co vás baví. Ne ty, které na sobě mají napsáno, že slouží k učení se angličtiny. Pro někoho nejlepší aplikace na učení se angličtiny může být aplikace o vesmíru, pro jiného to můžou být recepty.

Dvacet minut denně na youtube není ztráta času, pokud se díváte na videa o tématu, který vás baví, procvičujete poslech, vypisujete si nová slovíčka a obraty.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz